مدارک لازم برای وام ودیعه مسکن مستاجران 1402 • تصویر از مجله زندگی

واجدین شرایط برای ثبت درخواست خود باید مدارک لازم برای وام تضمین مسکن 1402 را تهیه کنند که در ادامه در خصوص مدارک لازم برای وام تضمین مسکن مستاجر توضیح داده شده است.

 • مدارک هویتی مستاجر (شناسنامه – کارت ملی)
 • اجاره رسمی و ثبت شده در سامانه ثبت معاملات ملکی (قرارداد مسکن)

مدارک مورد نیاز برای بهره مندی از وام مسکن 1402 به بانک ارائه شود

سقف وام و وام مسکن در حال حاضر 100 میلیون تومان است. دستورالعمل اجرایی تسهیلات کمکی سپرده های تامینی که تیرماه سال گذشته از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد، نشان می دهد متقاضیان سرمایه یعنی مستاجران ساکن تهران می توانند از سقف وام تضمین مسکن استفاده کنند. در همین بخشنامه نوشته شده است که وام کمکی به ضمانت تجهیزات یا مسکن با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار 13 درصد پرداخت می شود و متقاضی باید ظرف مدت پنج سال آن را در ساعت مقرر بازپرداخت کند. آخرین. به این ترتیب متقاضی وام مسکن در تهران با توجه به رقم 100 میلیون و 13 درصد سود و مدت بازپرداخت 60 ماهه باید ماهانه دو میلیون و 275 هزار و تقریبا 300 تومان کنار بگذارد. سپس این متقاضی پس از پنج سال بابت 100 میلیون دریافتی خود 136 میلیون و 518 هزار و 438 تومان پرداخت می کند. یعنی می توان سود این وام را حدود 36 میلیون و 518 هزار تومان در نظر گرفت.

محاسبه سررسید وام تضمین مسکن 70 میلیونی

میزان وام و سپرده مسکن در سایر شهرها کمتر از تهران و شهرهای بزرگ است. بانک مرکزی تصمیم گرفته است مبلغ وام ضمانت مسکن در سایر شهرها را 40 میلیون تومان در نظر بگیرد که 30 میلیون کمتر از کلان شهرها و 60 میلیون کمتر از تهران است. وقتی حساب ها و دفاتر را بررسی می کنیم، با احتساب سود 13 درصدی وام مسکن و مدت بازپرداخت پنج ساله، به 910 هزار و 123 تومان به عنوان اقساط وام مسکن 40 میلیونی برمی خوریم. رقمی که پس از 60 ماه یعنی پنج سال به 54 میلیون و 607 هزار و 375 تومان می رسد. به این ترتیب سود وام 40 میلیونی تضمین مسکن در حال حاضر 14 میلیون و 607 هزار و 375 تومان است.

جدول سررسید وام مسکن

انواع وام و سپرده مسکن پرداخت ماهانه وام مسکن کل پرداخت وام بهره وام مهلت بازپرداخت
100 میلیون دو میلیون و 275 هزار و 307 تومان 136 میلیون و 518 هزار و 438 تومان 36 میلیون و 518 هزار و 438 تومان 5 سال
70 میلیون یک میلیون و 592 هزار و 715 تومان 95 میلیون و 562 هزار و 907 تومان 25 میلیون و 562 هزار و 907 تومان 5 سال
40 میلیون 910 هزار و 123 تومان 54 میلیون و 607 هزار و 375 تومان 14 میلیون و 607 هزار و 375 تومان 5 سال
همانطور که متقاضیان وام ضمانت مسکن مستاجران می دانند، بر اساس طرح دولت، همه مستاجران می توانند مهلت ثبت نام وام مسکنبرای دریافت این وام از طریق سامانه ثبت نام وام ضمانت مسکن درخواست وام ثبت کنید.

مدارک ذکر شده برای بهره مندی از این تسهیلات باید توسط مستاجرین به شعب بانک ها ارائه شود. همچنین در ادامه مطلب به دلیل اینکه یکی از شروط بهره مندی از وام مسکن مستاجران داشتن ضامن است، در خصوص مدارک لازم ضامن این وام توضیحات لازم داده شده است.

برای بهره مندی از وام ودیعه مسکن مستاجر چه نوع ضمانت نامه بانکی لازم است؟

 • یکی از تضمین هایی که متقاضیان دریافت این وام می توانند به همراه داشته باشند، گواهی کسر از حقوق است.
 • گواهی حقوق بازنشستگی از موسسات نیز می تواند ضمانت دریافت وام و ضمانت مسکن برای مستاجران باشد.
 • داشتن گواهی سهام برای ارائه در شعب بانک.
 • تحویل چک یا سفته نیز می تواند ضمانت نامه بانکی باشد اما این دو در صورت نداشتن مدارک ذکر شده توسط وام گیرنده ضمانت می باشد.

وام سپرده مسکن برای مستاجران

ثبت وام مسکن

کلیه مستاجرین با داشتن اطلاعات لازم جهت بهره مندی از وام و سپرده مسکن می توانند در سایت ثبت نام کنند saman.mrud.ir و مدارک لازم را نیز ارائه دهید ثبت وام مسکن در این سایت مستاجرین به راحتی می توانند برای وام ثبت شده 1402 اقدام کنند. همچنین متقاضیان پس از ثبت نام برای دریافت وام مستاجر و تایید درخواست خود، باید مدارکی را برای دریافت وام به شعبه بانک ارائه دهند.

شرایط بهره مندی از وام تضمین مسکن برای مستاجران چیست؟

موارد ذکر شده مدارک مورد نیاز ضمانت نامه بانکی جهت اخذ وام و سپرده مسکن مستاجر 1402 می باشد اما در صورت نداشتن هیچ یک از مدارک ذکر شده متقاضیان جهت دریافت تسهیلات 30 و 50 میلیون تومانی. باید ضامن و برای وام دریافت کنید 15 میلیون تومان نیازی به ارائه ضامن نیست و با ارائه چک و سفته می توانند این وام را دریافت کنند.

مبلغ وام مسکن چقدر است؟

اقساط وام ضمانت مسکن که پرداخت آن تا پایان سال 1402 تمدید شد برای متقاضیان تهرانی ماهیانه حدود دو میلیون و 275 هزار است. این تعداد در شهرهای کوچک حدود 910000 خواهد بود

از آنجایی که افراد زیادی برای این وام اقدام می کنند، شما باید واجد شرایط پذیرش در بین هزاران متقاضی وام باشید. پس از آنجایی که پیش نیاز اخذ هر وام، شرایط خاص آن تسهیلات است، آن شرایط را با دقت مطالعه کنید.

 • متقاضی وام متاهل یا دارای خانواده است.
 • اجاره نامه باید به طور رسمی در دفتر اسناد رسمی ثبت شود.
 • اجاره نامه دارای کد رهگیری است.
 • هیچ ملکی به نام متقاضی وام نداشته باشید.
 • متقاضی وام در سال گذشته مسکن دریافت نکرده است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت وام مستاجر ۱۴۰۲مجله ازدواج

مستاجران پس از ثبت درخواست خود برای دریافت وام تضمین مسکن از طریق سایت saman.mrud.ir و بارگذاری مدارک خود در سامانه جامع اقدام ملی مسکن، باید علاوه بر مدارکی که در هنگام ثبت نام ارائه کرده اند، مدارکی را نیز ارائه دهند. ، مستاجران باید به بانک تحویل دهند. در ادامه در خصوص مدارک مورد نیاز جهت دریافت وام مستاجر 1402 جهت ارائه به بانک، توضیحات لازم برای متقاضیان این وام ارائه شده است.

 • اصل شناسنامه مستاجر
 • اصل کارت ملی مستاجر
 • اجاره نامه رسمی با کد رهگیری.
 • گواهی کسر از حقوق مستاجر، سهام یا مستمری متقاضی و همچنین شماره حسابی که کمک هزینه نقدی برای مستاجر واریز می شود. (در صورتی که مستاجر هیچ یک از این مدارک را نداشته باشد باید سفته ارائه کند.)

وام ضمانت مسکن برای متقاضیانی که ساکن شهرهای بزرگ هستند در حال حاضر 70 میلیون تومان است. طبق اعلام بانک مرکزی، اینها شهرهایی مانند کرج، قم، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز و اهواز هستند که 30 میلیون کمتر از تهران دریافت می کنند. محاسبه اقساط وام 70 میلیونی ضمانت مسکن حاکی از آن است که اگر متقاضی این تسهیلات بخواهد از مدت پنج ساله استفاده کند باید هر ماه یک میلیون و 592 هزار تومان اقساط کنار بگذارد. به این ترتیب پس از 60 ماه، جمع سررسیدهای وام تضمینی مسکن 70 میلیونی به 95 میلیون و 562 هزار و 907 تومان یا سود 25 میلیون و 562 هزار و 907 تومان می رسد.

محاسبه سررسید وام 40 میلیونی مسکن

میزان تسهیلات ودیعه بسته به شهر متفاوت است. خوشبختانه امسال با افزایش بیش از پیش تورم، قیمت مسکن و اجاره بها، اعتبارات بیشتری به آن اختصاص یافته است. مبلغ این تسهیلات در گذشته برای شهر تهران 50 میلیون تومان، شهرهای بزرگ مانند مشهد، اصفهان، البرز و … 30 میلیون تومان و برای سایر شهرها 15 میلیون تومان بود. اما در حال حاضر سقف این تسهیلات در تهران به 70 میلیون، در کلان شهرها به 40 میلیون و در سایر شهرها به 25 میلیون تومان رسیده است (اردیبهشت 1401) آیا این سقف وام برای پول پیش روی مجلس کفایت می کند؟ نظر خود را با دیگران در نظرات این مقاله به اشتراک بگذارید). اکنون که سقف این وام را می دانید باید شرایط این تسهیلات را به طور کامل بدانید تا در صورت واجد شرایط بودن بتوانید در مرحله بعد درخواست خود را ثبت کنید.

پرداخت ماهانه وام مسکن چقدر است؟

ضمانت نامه مسکن 1401 تا پایان نیمه اول سال 1402 پرداخت می شود، بانک مرکزی اخیراً از تمدید مهلت پرداخت وام ضمانت مسکن خبر داده و به 20 بانک مختلف مکاتبه کرده است که موظف به پرداخت هستند. یارانه تضمین مسکن تا پایان شهریور ماه امسال با توجه به شرایط دریافت وام تضمینی مسکن یا تسهیلات اجاره، افرادی که در سال های 1388 و 1379 از این کمک استفاده کرده اند، دیگر نمی توانند آن را دریافت کنند. وام مسکن اساسا برای افراد متاهل است، اما زنان مجرد بالای 35 سال و مردان مجرد بالای 45 سال می توانند به این وام اعتماد کنند. علاوه بر این داشتن و ارائه اجاره نامه رسمی یکی دیگر از شرایط دریافت وام مسکن است و اقساط آن با احتساب دوره بازپرداخت پنج ساله و سود 13 درصد در تهران ماهانه دو میلیون و 275 هزار تومان و چیزی شبیه به آن می باشد. 906000 در شهرهای شمالی.

محاسبه سررسید وام 100 میلیونی تضمین مسکن