متن صیغه ازدواج موقت و احکام مربوط به اجرای عقد

پس بدین صورت وقتی مدت عقد دو نفر یک مدت معین شده باشد و دائمی نباشد این عقد، ازدواج موقت نام دارد. شیوههای اجرای عقد موقت و احکام مربوط به آن را میتوانید در ادامه این متن بخوانید. ازدواج موقت یکی از راهکارهای اسلام برای افرادی است که توانایی ازدواج دائم را ندارند. این افراد میتوانند با بهره مندی از این حکم الهی با جنس مخالفشان ارتباط برقرار کنند، سطح ارتباط را خودشان مشخص کنند، هر دو نفر تحت پوشش قانون و حمایت قانونی باشند و از طرفی برای این باهم بودن هزینههای دائمی و سنگین ازدواج دائم را پرداخت نکنند. یعنی متن صیغه گویی یک تعهدنامه است که افراد به زبان جاری میکنند و همین الفاظ برای هر دو نفر حقوق و تکالیفی در پی دارد. از آنجایی که فردی که صیغه را میخواند باید الفاظ را دقیق و با تلفظ صحیح ادا کند، بسیاری ترجیح میدهند صیغه توسط وکیلی خوانده شود که تسلط کافی بر این مسئله داشته باشد.

در ادامه متن از کتاب توضیح المسائل آیت الله مکارم استفاده میکنیم تا شیوه خواندن متن صیغه ازدواج موقت را بیان کنیم. نداشتن تماس روزانه با شریک زندگی می تواند فشار زیادی را بر رابطه وارد کند. به لطف امکانات درمانی از راه دور مانند مشاوره تلفنی ازدواج، زوج ها می توانند برای حل مشکلات روزمره زندگی و روابط خود از آن استفاده کنند. یافتن درمانگر مناسب می تواند به خودی خود یک مشکل بزرگ باشد و نیازمند زمان زیادی برای صرف کردن است.مشاوران بسیار خوبی در مرکز فراز وجود دارد که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. در طول این دو روز آشفتگی بین شما ممکن است به طور موقت در روز اول بیشتر شود. چنانچه دو نفر تمام رضایتهای لازم در زمینه ازدواج راداشته باشند، خانوادهها از قصد ازدواج آنها باخبر باشند و مراسم جشن هم بگیرند، تا زمانی که متن صیغه ازدواج موقت را نخوانند به یکدیگر محرم نیستند و هرگونه ارتباطی بین آنها حرام است.

زوج درمانی تلفنی مانند زوج درمانی سنتی عمل می کند که به صورت چهره به چهره انجام می شود. ازدواج موقت نیز درست مانند ازدواج دائم شرایط و قواعد مخصوص خودش را دارد. تعداد کمی از ما راز های موفقیت در روابط را می دانیم. مشاوره ازدواج ازطریق تلفن اگر چه اغلب روند درمان را تسریع می کند زیرا باعث انعطاف پذیری در زمان قرار ملاقات می شود. زوج هایی که در آستانه طلاق قرار دارند یا از هم جدا شده اند، اغلب به آینده خود متعهد می شوند. روانشناسان در مورد برنامه ریزی قرار ملاقات بسیار انعطاف پذیر هستند زیرا از طریق تلفن انجام می شود. مشاوره تلفنی مزایای مختلفی از جمله انعطاف پذیری، ناشناس بودن، راحتی و حتی کاهش هزینه ها را به همراه دارد. در طول این تماس باید چه سوالاتی را مطرح کنید؟ زوج هایی که دارای فرزند هستند باید حداقل چند روز از وقت خود را به مراکز مراقبت از کودک اختصاص دهند. در نتیجه این فرآیند برای کسانی که بیش از حد عصبانی می شوند، دارای سابقه خشونت، استفاده از مواد مخدر و یا کسانی که اقدام به خودکشی کرده اند، توصیه نمی شود.

به منظور صحت ازدواج، متن صیغه ازدواج موقت باید خوانده شود. برای ازدواج موقت باید متن صیغه ازدواج موقت مجله خبری wedlockmag خوانده شود. زوجین با علم به معانی متن صیغه ازدواج موقت، آن را خطاب به همسرشان میخوانند و در صورت قرائت صحیح پس از قرائت به یکدیگر محرم میشوند. متن صیغه ازدواج موقتی که وکیل باید به نیابت از افراد بخواند متفاوت است و معانی آن متناسب با تعهدهای زوجین تنظیم شده است. “مساله ۲۰۲۵ ـ در عقد ازدواج خواه دائم باشد یا موقّت، خواندن صیغه لازم است و رضایت طرفین به تنهایی کافی نیست و صیغه عقد را طرفین یا وکیل آنها میتوانند بخوانند. این احتیاط در گذر زمان تبدیل به یک سنت و فرهنگ شد و هم اکنون به منظور رسمی شدن ازدواج موقت و دائم، اجرای مراسم عقد در محضرهای رسمی و توسط کارشناسان این عرصه انجام میشود. فرقی ندارد مدت زمان معین شده ۲ روز باشد یا ۵۰ سال، در هر دو صورت ازدواج موقت است.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مجله خبری wedlockmag.