متن صوتی نماز یکشنبه سماواتی و فرهمند با ترجمه • تصویر از مجله زندگی

درود بر تو ای آزمایش شده. سوگند به پدرم و به وصیت او صلوات الله علیهم اجمعین و از تو می خواهم که اگر راست نمی گفتی با آنها راستگو باش. ) در ولایت و ولایت اهل بیت الصلوة الله علیه و آله و سلممجله ازدواج

» دانلود

دانلود دعای یکشنبه با صدای استاد سماواتی

به نام خداوندی که رحمتش بزرگ و خیرش جاودان است

این زیارت را شخصی روایت می کند که امام زمان (عج) را در حال بیدار شدن به هنگام زیارت امیرالمومنین (علیه السلام) در روز یکشنبه که روز آن حضرت است، چنین روایت می کند:

به نام خدا

پس نماز و روزه ام را بپذیر و فردا و پس از آن را بهتر از ساعت و روز قرار ده و در خانواده ات دعا خواهم کرد. حافظ خوب، و تو مهربان ترین مهربانان هستی. این و موارد زیر از توحید، شرک و الحاد سرچشمه می گیرد. تك راجاه ليثابه، فاصلّ عليا على محمدٍ خير خلقك، همانا دعا، و تو را به عشقت كه ذوب نمى شود، گرامى مى دارم، و تو را در چشمانت كه نمى دانم، نگاه مى دارم و با قطع فرمانم خاتمه دادم. ، و رَّحيمُ.

پس آنچه را از نماز و روزه ام گذشت بپذیر و فردا و روزهای بعد را بهتر از این ساعت و امروز قرار ده و در میان پدر و مادر و عزیزانم قدرتی عطا فرما و در بیداری و خواب مرا حفظ کن که تو خدا و خدای متعال هستی. بهترین محافظ و تو مهربان ترین در نوع خود هستی. خدایا امروز و یکشنبه های دیگر از تو بیزاری از شرک و بی دینی می خواهم و دعای خود را فقط برای تو خالص می کنم تا مستجاب شود و به امید اجر تو بر طاعت تو استقامت می کنم پس بر تو درود فرست. بهترین مخلوق، محمد، که مردم را به درستی تو می‌خواند و با نیروی تسلیم ناپذیر خود مرا قوی گردان و با بینش بی‌خوابت مراقبم باش و کارم را با گسستن از همه خلقت و پیوستن به تو و پایان دادن به عمرم با بخشش خود به پایان برسان. تو بسیار بخشنده و مهربانی.

دانلود دعای یکشنبه با صدای استاد فرهمند

به نام خداوندی که جز به فضل و بخشش او امیدی ندارم و جز از عدل او بیمناکم و تنها به گفتارش توکل می کنم و به بندهای آن نمی چسبم، پناه می برم ای خدای بخشنده و راضی به ظلم و دشمنی و حال و روز و غم و اندوه و مصیبت و حوادث ناگوار روزگار و گذر عمر قبل از تهیه و برداشتن توشه. و من فقط از تو نصیحت می‌طلبم به آنچه در او برایم خوب است و از تو در آنچه نصرت و رستگاری است یاری می‌طلبم و جامه تندرستی و کمال آن را بپوشم. و برای به دست آوردن سلامتی و دوام تنها به تو دل می بندم و ای پروردگار من در برابر وسوسه های شیاطین به تو پناه می برم و به یاری اقتدار و قدرت تو از ظلم و ستم پادشاهان دوری می کنم.

نماز یکشنبه به نام حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) نامگذاری شده است. خواندن این دعای مستحب در روز دوم هفته ثواب و برکات زیادی دارد.

سلام بر درخت نبوت و بر درخت تنومند هاشمی، درخت درخشان و پربار به برکت نبوت و پربار و سبز به قداست امامتت، و بر هر دو در کنار تو، آدم و نوح. (علیهم السلام). سلام بر تو و خاندان پاکت، سلام بر تو و فرشتگانی که گرد تو می گردند و گرد قبرت جمع می شوند، ای مولای من، ای امیرالمؤمنین، امروز یکشنبه است و روز تو و امروز به نام تو و من میهمان و پناهنده تو هستم، پروردگارا، مرا بپذیر و پناهم ده، زیرا تو مهمان نوازی را دوست می داری و بر تو بر دوش خدا پناه می دهی، پس این درخواست را اجابت کن که از این رو در این روز به سوی تو متوسل شدم و به تو امید دارم به حق مقام رفیع خود و مقام بزرگواران اهل بیتت نزد خدا و مقام خدا نزد تو و به حق پسر عمویت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم ارسال سلام و درود.

زیارت حضرت زهرا (س)

نماز یکشنبه

متن نماز یکشنبه با معنی

سلام بر درخت نبوی و درخت هاشمی که با نبوت میوه می دهد [الْمُونِعَهِ]سوگند به امام و بر غم های آدم و نوح ملائکه مراقب قبر تو باشند ای پروردگارا ای امیرالمؤمنین یکشنبه مک است و من ضعیفم و ضعیفم ای مولای من و تو سخاوتمندی تو. میهمان نوازی را دوست داشته باشید و شما به کرایه خانه رسیدگی کنید، پس هر چه می خواهید با آن انجام دهید و آن را از من در خانه خود نگه دارید. و خانه تو نزد خداست و خانه تو نزد توست و به حق پسر عمویت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم و درود و رحمت بر آنان باد. [عَلَیْکُمْ‏]مردم عادی.

» دانلود

یاد یکشنبه: یا یا ظل جلال و الاکرم

زیارت حضرت علی (ع)

به نام خدا جز فضیلت او نمی‌جویم و جز عدالت او را نمی‌طلبم و جز به قول او اعتماد نمی‌کنم و فقط به ریسمان او می‌چسبم. ظلم و تجاوز و بی مناسبت و فراوانی غمها و آمدن مرگ و آخرالزمان. دوران قبل از آمادگی و دوره و من از خوب و صحیح نمی ترسم و در آنچه از موفقیت و موفقیت می گویند کمک می خواهم و به لباس علاقه ندارم. سلامتی و همه و شمول آرامش و دوام آن و پناه می برم پروردگارا از شر شیاطین و پادشاهی تو را از راه سلاطین حفظ کن.