متقاضیان وام مسکن داخلی پس از دریافت پیامک به بانک مراجعه کنند

رئیس کمیسیون ساخت و ساز مجلس اضافه کرد: اما وزیر وقت نداشت تصدیق کند مسکن خالی تهران جامعه هدف را پوشش نمی دهد.

محمدرضا رضایی کوچی گفت: حدود 8 ماه از تصویب قانون افزایش تولید و عرضه مسکن می گذرد اما دوستان ما در اجرای آن با مشکل مواجه شده اند. ساخت 4 میلیون خانه یک پروژه بزرگ است. 2 میلیون واحد مسکونی در مسکن مهر ساخته ایم. 50 هزار میلیارد تومان از منابع بانک مرکزی برای مسکن مهر هزینه شد. امروز می خواهیم 4 میلیون خانه بسازیم.

ما ابزار قانونی برای ساخت مسکن داریم

آقای محبته خواه افزود: متقاضیان مسکن داخلی که درخواست داده اند و قبلاً پیامک افتتاح حساب دریافت کرده اند، پس از مراجعه به شعبه بانک مسکن محل سکونت خود و اطمینان از صحت اطلاعات ارسالی در پیامک، واریز می کنند. مبلغ اولیه یا همان ابتدا باید با مبلغ 40 میلیون تومان حساب خود را مسدود کنند.

رضایکوچی تاکید کرد: منابع مالی باید متناسب با ساخت سالانه یک میلیون خانه باشد. همچنین زمین های لازم برای ساخت واحدها نیز از طریق ابزارهای قانونی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار خواهد گرفت.

وی گفت: وزیر سابق راه و شهرسازی می گفت در تهران یک میلیون خانه خالی داریم و در شهرستان ها خانه خالی نیست. زمانی بود که هم در تهران و هم در شهرستان‌ها خانه‌های خالی داشتیم، اما این خانه‌ها واحدهای لوکس بودند و برای اقشار هدف جامعه (متوسط ​​به پایین) مناسب نبودند.

به گزارش تسنیم، محمدرضا رضایکوچی یادآور شد: در دولت قبل هشدار دادیم مسیر تعیین شده برای مسکن به زودی این بخش را با بحران مواجه می کند و با جهش قیمت ها مواجه خواهیم شد.

وی گفت: وزارت راه و شهرسازی از ظرفیت قانونی استفاده نکرد. چند روز پیش با وزیر راه و رئیس سازمان برنامه و بودجه ملاقات کردم و از وزیر پرسیدم که برای تامین زمین چه کرده اید؟ وی پاسخ داد که رئیس جمهور به وزیر اقتصاد گفته است که تمام اراضی دولتی را به وزارت راه بسپارید.

رضایی کوچی گفت: وزیر وقت راه و شهرسازی معتقد بود که کمبود مسکن در کشور وجود ندارد و تخصیص مناسب نیست.

به گفته رئیس کمیته ساخت و ساز مجلس، وزارت راه و شهرسازی از ظرفیت قانون تولید و عرضه مسکن استفاده نکرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: حساب های مسدود شده فقط برای شهرهای جدید، بنیاد مسکن و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران قابل حذف است.


رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: با توجه به عدم واگذاری اراضی دولتی به وزارت راه، این وزارتخانه زمین های حاشیه شهرها را به شهر الحاق می کند. زمینی که دسترسی به آب و برق و جاده و … ندارد.

محمدرضا رضایکوچی گفت: با وجود قانون مترقی تولید مسکن اما در بدن شاهد عدم اجرا هستیم. اراده ای برای اجرا وجود ندارد. وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه تغییر کردند. رئیس بانک مرکزی هم تغییر کرده است. در وزارت راه و شهرسازی هم معاونت داریم که در شرف تغییر است و من چندین بار از وزیر راه و شهرسازی خواسته ام که این سرویس را درست کند.مجله ازدواج

گفتم نیازی به حکم ریاست جمهوری نیست چون قانون داریم. قوه قضائیه مسئول اجرای قانون است، اگر نهادی مجری قانون نیست به رئیس قوه قضاییه نامه بنویسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران: متقاضیان نهضت ملی مسکن پس از دریافت پیامک به بانک مسکن مراجعه کنند. محبت خواه گفت: متقاضیان پس از مراجعه به بانک و اطمینان از صحت اطلاعات ارسالی در پیامک نسبت به واریز اولیه اقدام کنند. به گزارش خبرگزاری صداو سیما، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد: متقاضیان تایید صلاحیت شده نهایی نهضت ملی مسکن استان تهران که پیامک واریزی دریافت کرده اند می توانند به نزدیکترین شعبه بانک مسکن مراجعه کنند.

به گزارش تجارت نیوز، رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بقایای دولت قبل دلیل تداوم مشکلات حوزه مسکن است.