لینک های بیشتری بسازید یا لینک های با کیفیت بیشتری دریافت کنید؟ کدام یک برای سئو خارجی بهتر است؟

انتخاب استراتژی برای افزایش کیفیت یا کمیت بک لینک ها کاملا به کسب و کار شما بستگی دارد. برخی از شرکت ها باید در ساخت بک لینک ها بیشتر بر کمیت تمرکز کنند و برخی دیگر روی کیفیت. اما نباید فقط نگران کمیت یا فقط کیفیت بک لینک باشید. وقتی بتوانید بین این دو رویکرد تعادل ایجاد کنید و استراتژی خود را بر اساس هدف و رقبا تعیین کنید، می توانید به نتیجه درست برسید.مجله ازدواج با توجه به اینکه کسب و کار در وب فارسی تقریباً در همه زمینه ها رقابتی شده است، اگر شرکتی برای ایجاد لینک خارجی به سایت خود استراتژی نداشته باشد و به ساخت بک لینک باکیفیت توجه نکند، به سختی می تواند به نتیجه مطلوب دست یابد. بک لینک ارزشمند به لینکی در بدنه صفحه یک سایت قدرتمند و قابل اعتماد اشاره می کند که هم با موضوع سایت شما مرتبط است و هم به انکر تکست مناسب لینک داده شده است.

پس از تعریف بک لینک با کیفیت بالا، به این سوال می رسیم که آیا تعداد بک لینک ها (تعداد کل بک لینک ها) مهمتر از کیفیت بک لینک است؟ یا حجم بک لینک های دریافتی سایت شما در چند سال گذشته چقدر روی سئو سایت شما تاثیر گذاشته است؟

یکی از شاخه های لینک بیلدینگ لینک بیلدینگ خارجی است. گوگل بک لینک ها را یک رای مثبت برای سایت می داند و پس از گذشت چندین سال، بک لینک ها همچنان بخشی از فاکتورهای رتبه بندی گوگل هستند و کیفیت یک صفحه در وب را تعیین می کنند. در این بین سوالی که مطرح می شود این است که آیا تعداد بک لینک ها ضامن بهبود سئو و رتبه سایت است؟ در ادامه دو رویکرد ساخت لینک بیشتر یا دریافت لینک با کیفیت بیشتر و تاثیر آن ها بر سئو را توضیح خواهیم داد.

برخی از قالب های محتوا بیش از یک مقاله متنی ساده توجه را به خود جلب می کنند. اگر می خواهید بک لینک های باکیفیتی داشته باشید، مثال های زیر نقطه شروعی برای نوشتن محتوای جذاب و دریافت بک لینک هستند:

  • مقالاتی با موضوعات (چرا) و (چه).
  • محتوای اینفوگرافیک با داده های خاص
  • محتوای مقدماتی ابزار رایگان
  • مطالعه موردی و کتاب الکترونیکی

به طور کلی، لینک های خارجی به طور مستقیم در ارجاع به سایت آنها تأثیر می گذارند و به گوگل سیگنال می فرستند که صفحه پیوند داده شده با ارزش و مؤثر است. با وجود تغییرات زیادی که توسط گوگل در این الگوریتم ها ایجاد شده است، این فاکتور همچنان در بین فاکتورهای رتبه بندی سایت باقی مانده است.

برای سئو خارجی، کیفیت یا کمیت مهم است؟

پست مهمان فرصت خوبی برای ایجاد بک لینک با کیفیت بالا است. برخلاف کشورهای خارجی، پست مهمان هنوز در ایران رایج نیست و تعداد محدودی از سایت ها از این تکنیک استفاده می کنند. برای به دست آوردن نتیجه با این روش، همکاری با سایت های مرتبط با کسب و کار و پست مهمان در یک فضای مشترک بسیار مهم است.

لینک پرومکس

به گفته جان مولر، تعداد کل لینک های خارجی در یک سایت برای الگوریتم های جستجوی گوگل مهم نیست. اگر دو فاکتور کیفیت و کمیت بک لینک ها را در دو طرف مقیاس قرار دهید، اولی به این معنی است که کیفیت وزن و ارزش بیشتری در فضای بک لینک سازی دارد. دریافت لینک از یک سایت معتبر از چندین لینک بی کیفیت از سایت های مختلف موثرتر است.

چرا روی تعداد بک لینک ها تمرکز نمی کنید؟

اهمیت لینک سازی در سئوی خارجی

بک لینک های با کیفیت چقدر مهم هستند؟

کمتر کسی را می شناسید که نداند موتورهای جستجو هنگام رتبه بندی یک سایت، طیف وسیعی از عوامل سئو را در نظر می گیرند. از اواخر دهه 90، لینک بیلدینگ به عنوان یکی از عوامل مهم در سئو و رتبه بندی سایت، تقریباً بازار بهینه سازی سایت در گوگل را در برگرفته است.

بک لینک دایرکتوری یکی از رایج ترین انواع لینک بیلدینگ خارجی است. بسیاری از مشاغل اعم از محلی و تجاری از آن استفاده می کنند. می‌توانید آدرس وب‌سایت و اطلاعات برند شرکت خود را به فهرست‌های فهرست راهنما مانند تابلوهای کار، بانک‌های کار، سایت‌های آگهی‌دهی، و سایت‌های خبری کسب‌وکار محلی ارسال کنید.

تولید محتوای با کیفیت با ارزش دریافت لینک

معمولاً وقتی فقط بر روی دریافت بک لینک بیشتر تمرکز می کنید، ناخودآگاه هر سایتی را برای بک لینک انتخاب می کنید و همچنین ممکن است از سایت های نامربوط، لینک ها و لینک های اسپم دریافت کنید. اگر لینک موضوعی بین سایت مبدا لینک و سایت مقصد (سایت شما) وجود نداشته باشد، گوگل متوجه می شود که این لینک ها به صورت ارگانیک ساخته نشده اند و امکان جریمه شدن سایت شما افزایش می یابد.

4 استراتژی عملی برای ایجاد بک لینک با کیفیت بالا

پست مهمان

لینک پرومکسیک بک لینک است که می توانید از آن برای دریافت لینک از متن مقالات رتبه بندی شده در گوگل استفاده کنید. به این ترتیب چون از مقالات با رتبه برتر مرتبط با حوزه کاری خود لینک دریافت می کنید و با توجه به سایر عوامل سئو، ارزش و اعتبار بیشتری به سایت شما منتقل می شود. از طرفی چون رسانه با کلمه کلیدی مورد نظر شما در جایگاه خوبی در نتایج گوگل قرار می گیرد به افزایش ورودی سایت شما نیز کمک می کند.

پیوند به دایرکتوری