لیست خودروهای وارداتی بر اساس مقررات واردات خودرو • تصویر از مجله زندگی

فاطمی امین افزود: چند شرط در این شهرک لحاظ شده است. اول اینکه وقتی خودرو وارد می شود باید خدمات پس از فروش داشته باشد. علاوه بر این، زمانی که خودرو وارد می شود، باید انتقال فناوری صورت گیرد.مجله ازدواج

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین توضیح داد که چرا قرعه کشی خودرو که قرار بود در سال 1401 لغو شود همچنان پابرجاست. قرار است قرعه کشی خودرو در سال جاری حذف شود.

فاطمی امین درباره علت تجمع برخی تجهیزات در گمرک توضیح داد: برخی بدون ثبت سفارش تجهیزات وارد می کنند و این کالا در گمرک وجود ندارد و در بندر است. چون ثبت سفارش انجام نمی شود در بندر می ماند و ربطی به گمرک ندارد.

از سوی دیگر واردات خودرو به کشورمان مشمول هزینه هایی مانند حقوق ورودی یا مالیات بر ارزش افزوده است که برای جزییات آن باید منتظر آیین نامه اجرایی واردات خودرو باشیم. به عنوان مثال لاگی معاون وزیر صمت در 23 مرداد اعلام کرد که تعرفه واردات خودروهای اقتصادی 20 درصد کاهش می یابد. این موارد باعث افزایش قیمت خودرو نسبت به قیمت های جهانی نیز می شود.

رضا فاطمی امین، وزیر امنیت گفت که بازرگانان تعیین می کنند که خودرو از کدام کشور وارد شود.

وی ادامه داد: انباشتگی که در مقابل گمرک می بینیم مربوط به تاجری است که کالای خود را انبار کرده و می تواند آن را خارج کند، بنابراین واردات به حساب نمی آید.

چرا قرعه کشی خودرو لغو نمی شود؟

سخنگوی وزارت امنیت با بیان اینکه واردات کالاهای پرمصرف و رقابتی مانند لوازم خانگی باید آزاد شود و این موضوع در حال بررسی است، گفت: بر اساس مقررات واردات خودرو که جزئیات آن در حال بررسی است. به زودی اعلام می شود سقف قیمت خودروهای وارداتی 20000 دلار است.

وی خاطرنشان کرد: هرکسی که این شرایط را ایجاد کند می تواند خودرو وارد کند و مختص خودروسازان نیست.

رضا فاطمی امین درباره مقررات واردات خودرو گفت: آیین نامه واردات خودرو نهایی شده و به جایگاه خوبی رسیده است.

وزیر صامت با بیان اینکه خودروهای لوکس وارد نمی شود، ادامه داد: واردات خودروهای فرسوده نیز قانوناً ممنوع است.

رضا فاطمی امین افزود: یکی دیگر از سازوکارهای خودرویی بورس کالا است که قیمت پایه دارد و وارد بازار رقابت می شود و در این رقابت قیمت واقعی کاملا شفاف و مشخص است.

به گزارش تجارت نیوز، به گفته سخنگوی وزارت امنیت، جزئیات مقررات واردات خودرو به زودی اعلام می شود.

فاطمی امین در خصوص اینکه آیا مشخص است خودروها از چه کشورهایی وارد می شود، گفت: تجار تعیین می کنند که خودروها از کدام کشور وارد می شود و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

کدام خودروهای وارداتی وارد ایران می شوند؟

به گزارش تسنیم، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای بحث خودرو سه سازوکار وجود دارد که یکی از آنها قرعه کشی است. یک سری ماشین ها خارج از قرعه کشی عرضه می شوند چون تولیدشان زیاد شده است.

با این اوصاف، نگاهی به وب سایت رسمی برخی خودروسازان جهانی و قیمت مدل های خودروهای 2022 در بازارهای بزرگی مانند آمریکا نشان می دهد که خودروهای قابل قبولی در محدوده قیمتی زیر 20 هزار دلار وجود دارد. بر این اساس جدول زیر نام و قیمت برخی از خودروهای حدود 20000 دلار و کمتر را نشان می دهد. بدیهی است این جدول تنها خودروهای قابل واردات را از نظر قیمت نشان می دهد و برخی از این خودروها ممکن است از لحاظ دیگر مانند حجم موتور شرایط واردات را نداشته باشند و برای اطلاع از جزئیات باید منتظر اعلام جزئیات خودرو باشیم. مقررات واردات .

لیست خودروهای احتمالی وارداتی با قیمت زیر 20 هزار تومان

نام ماشین حداقل قیمت خودرو به دلار
تویوتا کرولا هیبریدی 20/425
نیسان ورسا 15/580
نیسان سنترا 19/950
کیاسول 19/790
کیاریو 16/450
کیاریو 5 در 17/390
chiaforte 19/490
میتسوبیشی میراژ SEG4 19/250
میتسوبیشی میراژ جی 4 بلک ادیشن 18/595
هیوندای اکسنت SE 17/935
نیسان ورسا اس 18/880
کیاریو اس 18/340

با محدودیت 20 هزار دلاری برای خودروهای وارداتی می توان دامنه جستجوی این خودروها را افزایش داد. البته لازم به ذکر است که قیمت خودرو در بازارهای مختلف دنیا ممکن است بسته به شرایطی مانند تعرفه های خاص، سلیقه مشتریان و به خصوص افزایش و کاهش آپشن ها متفاوت باشد.

امید قالیباف گفت: جزئیات آیین نامه اجرایی واردات خودرو به زودی یعنی تا یک هفته آینده رسانه ای می شود. وی گفت: هدف گذاری واردات خودرو برای دهک های پایین است و تا سقف 20 هزار دلار در نظر گرفته شده است. به گفته قالیباف، مذاکراتی با خودروسازانی مانند تویوتای ژاپن و همچنین خودروسازان آلمانی، چینی و هندی انجام شده است.