لیست انتظار سیستم داخل خودرو چه زمانی مشخص می شود؟ • تصویر مجله زندگی

لازم به ذکر است که به دلیل لجبازی خودروسازان، متقاضیان مرحله دوم فروش تلفیقی خودرو در شرایطی که از قیمت خودروهای مونتاژی اطلاعی نداشتند برای ثبت نام اقدام کردند و شرکت ها اعلام کردند علیرغم اینکه مسئولان وزارتخانه حراست ضوابط قیمت خودروهای مونتاژ شده را مشخص کرده است، می گویند ابلاغیه یا لیست قیمت تایید نشده است. در عین حال مصوبه شورای رقابت در مورد قیمت خودروهای مونتاژی لازم الاجرا است و خودروسازان خصوصی تغییری در وضعیت تعرفه خود نداشته اند. در واقع این امر خلاف قانون تلقی می شود; بنابراین در صورتی که شرکت ها از مردم درخواست پول اضافه کنند، می توانند شکایات خود را به وزارت تعزیرات، احکام و سازمان تعزیرات استان گزارش کنند.مجله ازدواج

لازم به ذکر است این طرح برای سه گروه از مدعیان عادی، مادران دو فرزند و مالکان خودروهای فرسوده اجرا شد.

به این ترتیب ثبت نام کنندگان 24 خرداد می دانند چه زمانی خودروی خود را تحویل می گیرند; بدین ترتیب پس از اعلام لیست انتظار، افراد می توانند وجوه بلوکه شده خود را آزاد کنند.

در این مدت، مشتریان واجد شرایطی که حساب پروکسی و مبلغ تعیین شده را در مدت زمان تعیین شده مسدود کرده و طبیعتاً بانک ها اسامی خود را در اختیار سامانه قرار داده اند. ثبت نام پنج خودرو اولویت دار از بین 23 محصول عرضه شده توسط چهار شرکت سایپا، مدیره خودرو، کرمان موتور و فردا موتور، اقداماتی را به قیمت کارخانه (مصوب شورای رقابت) انجام دادند.

نکته مهم اینجاست که کل این فرآیند در حالی انجام شده که قیمت برخی خودروها (مخصوصا خودروهای مونتاژی) مشخص نیست. قیمت خودروهای مونتاژ شده همچنان یک سرگردانی است که هنوز مشخص نیست، کجا باز خواهد شد؟ از یک طرف شورای رقابت بر تصمیم خود پافشاری می کند، از طرف دیگر خودروسازان از وضعیت تعرفه ای که خودشان تعیین کرده اند پایین نیامده اند.

داوطلبان از 20 تا 29 اردیبهشت برای این منظور (تنظیم اکانت پروکسی و تشکیل پرونده) می تواند اقدامی انجام دهد. پس از آن ظرف پنج روز کار پیگیری و ارسال اطلاعات متقاضیان از بانک به سامانه انجام شد و فرآیند ثبت درخواست خودرو از 12 خرداد آغاز شد. بر این اساس با ارسال اطلاعات داوطلبان واجد شرایط به سامانه، سایت سامانه از روز چهارشنبه 12 خردادماه فعال شد تا مشتریان بتوانند 5 خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند، البته این سامانه حدود یک روز و نیم قطع شده بود. اما از آنجایی که بعدازظهر روز پنجشنبه (14 خرداد) فعال شد و متقاضیان می‌توانند وارد شده و درخواست خودروی خود را ثبت کنند.

به گزارش تصویر زندگی به نقل از ایسنا، نامزدهای خرید خودرو از مرحله دوم فروش یکپارچه خودروهای ملی آنها از 30 اردیبهشت با شروع زمان تنظیم حساب وکالتی و واریز و بلوکه شدن مبلغ 100 میلیون تومان وارد پروسه شرکت در این طرح فروش شدند.

در حال حاضر با تکمیل آخرین مهلت ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو از 19 خردادماه پیگیری اطلاعات ثبت نام کنندگان در لیست انتظار آغاز و در هفته آینده تکمیل می شود تا در روز چهارشنبه 27 خرداد ماه با حضور فالو، قرعه کشی اولویت انجام شود. بالا پس از آن از پنجشنبه 28 خرداد لغایت جمعه 29 خردادماه پیگیری انجام می شود سپس نوبت در اختیار خودروسازان قرار می گیرد تا طبق برنامه تولید، 24 خرداد ماه زمان تخصیص نهایی و در نهایت لیست اولویت مشتریان و نوبت تحویل خودرو مشخص می شود..

کرنرینگ در سیستم خودرو یکپارچه شده است

دو روز است که مهلت ثبت نام خودرو برای متقاضیان شرکت در مرحله دوم سامانه یکپارچه به پایان رسیده است و ثبت نام کنندگان در لیست انتظار قرار گرفته اند تا نوبت قرعه کشی چهارشنبه هفته آینده برگزار شود. (17 ژوئن)؛ در نهایت پس از انجام مراحل لازم، لیست نهایی نامزدها در تاریخ 24 ژوئن اعلام می شود. ثبت نام ها در حالی به پایان رسید که نه تنها قیمت برخی خودروها مشخص نشد، بلکه هنوز مشخص نیست.