لیست آنتی بیوتیک های خانگی برای درمان آنفولانزا و سرماخوردگی • تصویر از مجله Life

عسل، زردچوبه و زنجبیل؛ این فصل از سال فصل سرفه های غیرقابل کنترل و شهرت این خوراکی هاست. گرفتگی بینی، سرفه‌ها و سرماخوردگی‌هایی که پس از گذراندن روزهای سخت کرونا و افزایش بیماری‌های تنفسی مختلف برای ما اتفاق افتاد، کار را پیچیده کرد.
بهترین اقدام احتیاطی در برابر عفونت آنفولانزا، واکسن زدن است، زیرا زمانی که بیمار می شوید، کاری جز مدیریت علائم خود نمی توانید انجام دهید. آنفولانزا، سرماخوردگی و سایر بیماری های دستگاه تنفسی فوقانی توسط ویروس ها ایجاد می شوند، بنابراین نمی توانید آنها را با آنتی بیوتیک های مورد استفاده برای درمان عفونت های باکتریایی درمان کنید.

افزودن عسل به غرغره یا چای یا نوشیدنی داغ نیز بسیار تسکین دهنده است. عسل به عنوان یک نرم کننده عمل می کند، یعنی با پوشاندن بافت های تحریک شده آنها را تسکین می دهد. بسیاری از فرهنگ‌ها تنوع خاصی از نوشیدنی‌های عسل دارند. برخی تحقیقات نشان می دهد که این نوشیدنی در کاهش دفعات سرفه شبانه و بهبود کیفیت خواب موثر است.مجله ازدواج

ریشه زردچوبه که از خانواده زنجبیل است و بومی آسیا است و از دیرباز در هند به صورت دارویی استفاده می شده است نیز می تواند التهاب را کاهش دهد. اما اثبات اثرات آن دشوار است زیرا ترکیب اصلی موجود در آن به راحتی توسط بدن جذب نمی شود. خوردن زردچوبه با یک ماده چرب، مانند روغن پخت و پز یا شیر گرم، می تواند به شما کمک کند تا فواید کورکومین را بیشتر جذب کنید (این ماده فعال در ادویه زردچوبه است و خاصیت ضد پیری دارد) ( کورکومین یک آنتی اکسیدان قوی است. دکتر روم گفت: افزودن فلفل سیاه نیز می تواند به جذب کمک کند. دکتر روم گفت: «زنجبیل و زردچوبه ترکیب بسیار خوبی هستند.

کنترل سرفه با آب نمک و عسل

دکتر روم گفت: “گاهی اوقات ما شواهدی برای اثربخشی بسیاری از روش های سنتی نداریم، زیرا مطالعه آنها ارزش اقتصادی ندارد، اما هزاران سال داده های جمعیتی و شواهد کافی برای اثبات بی خطر بودن آنها وجود دارد.” این متخصص برخی از محبوب ترین درمان های خانگی را توضیح داد:

مصرف مایعات و تسکین گلودرد

این به شل شدن مخاط غلیظ کمک می کند و می تواند محرک هایی مانند باکتری ها، ویروس ها و آلرژن ها را از گلو حذف کند. دکتر اچ کیپ تالبوت، دانشیار پزشکی در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت، گفت: استفاده از محلول نمکی همچنین دارای مزیت بیرون کشیدن مایع اضافی از بافت ملتهب و پوشاندن آن با آب گرم است.

کارشناسان موافقند که استفاده از روش هایی که ممکن است به شما کمک کند در هنگام بیماری احساس بهتری داشته باشید، اشکالی ندارد. البته اگر علائم شما شدید است، در تنفس مشکل دارید یا بعد از گذشت بیش از یک هفته هیچ بهبودی مشاهده نکردید، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

آنتی بیوتیک های خانگی

اگر گلودرد شما با سرفه همراه است، غرغره کردن با آب نمک مفید است. حدود نصف قاشق چایخوری نمک را در یک لیوان پر از آب گرم مخلوط کنید و چند ثانیه قبل از تف کردن آن را در اطراف دهان و پشت گلو بچرخانید. هر نوع نمکی که در خانه داشته باشید می تواند موثر باشد. همچنین به بهبود سلامت کلی دهان کمک می کند.

گلودرد اغلب نتیجه طبیعی التهاب است. هنگامی که سیستم ایمنی بدن شما با ویروسی که در مجاری هوایی فوقانی شما نفوذ کرده مبارزه می کند، تورم و درد می تواند بلع غذا و حفظ آب بدن را سخت تر کند. این خشکی سرفه را تشدید می کند. هیدراته ماندن با نوشیدن آب ساده، چای و چای یا سوپ می تواند به شما کمک کند احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

در بسیاری از فرهنگ ها، زنجبیل یکی از اولین چیزهایی است که افراد هنگام گلودرد از آن استفاده می کنند. هم به عنوان چای و هم به عنوان ادویه در سوپ. تعدادی از مطالعات نشان داده اند که زنجبیل ممکن است دارای خواص ضد التهابی باشد که می تواند به کاهش تورم کمک کند.

در خانواده ها، درمان های خانگی بی شماری برای سرماخوردگی وجود دارد. انواع چای داغ یا سوپ سبزیجات که به مدیریت علائم سرماخوردگی و آنفولانزا، مانند گلودرد یا احتقان کمک می کند. این روش ها گاه مورد توجه دانشمندان قرار گرفته است.

داروهای ضد ویروسی آنفولانزا، مانند تامیفلو، معمولاً برای افرادی که در معرض خطر عوارض جدی هستند، مانند زنان باردار، افراد مسن یا افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، استفاده می شود. در شرایط عادی، پزشکان استراحت و کنترل علائم را توصیه می کنند. دکتر آویوا رم، پزشک یکپارچه پزشکی می‌گوید: ضرب المثلی وجود دارد که می‌گوید اگر سرماخوردگی را درمان کنید، در عرض هفت روز از بین می‌رود، اگر آن را به حال خود رها کنید، در عرض یک هفته از بین می‌رود.

ببینید: ارائه گیاهان دارویی و طبیعی

درمان های خانگی برای سرماخوردگی

انواع مختلف چای داغ یا سوپ سبزیجات که به مدیریت علائم سرماخوردگی و آنفولانزا مانند گلودرد یا تنگی نفس کمک می کند، گاهی توجه دانشمندان را به خود جلب کرده است.