قیمت شستشوی فرش 12 متری • تصویر از مجله زندگی


قالی شویی

تاریخچه بافندگی و استفاده از فرش به عنوان وسیله ای برای پوشش کف خانه ها در ایران به هزاران سال پیش برمی گردد. به همین دلیل امروزه نیز با وجود پیشرفت های فراوان تکنولوژی و اختراع کفپوش های فراوان، این محصول گرانبها با نقوش سنتی خود در تمامی خانه های ایرانی خودنمایی می کند. شاید به همین دلیل باشد که استفاده از خدمات قالیشویی در کشور ما نسبت به برخی از نقاط جهان مانند اروپا رواج بیشتری دارد. از طرفی یکی از آداب و رسوم بسیار تاریخی و مذهبی ما رسم جالب خانه تکانی است که در آن همه وسایل خانه به خصوص فرش را می شوییم تا محیط زندگی ما برای عید نوروز کاملا آماده شود.

در گذشته اکثر خانواده ها با روش های سنتی در خانه فرش می شستند. اما امروزه با وجود مراکز بسیار تخصصی به نام قالیشویی، ارائه این خدمات نیز بسیار مکانیزه و مدرن می باشد. در اکثر این مراکز معتبر از جمله قالیشویی عابدینی از تجهیزات و ماشین آلات بسیار مدرن برای ارائه خدمات مختلف استفاده می شود. با وجود بهره مندی از این امکانات، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که حق سرویس این مراکز چگونه محاسبه می شود و چه عواملی بر آن تاثیر می گذارد؟ لذا به منظور افزایش آگاهی شما خوانندگان عزیز مطالب این مقاله را به توضیح این مشکل اختصاص داده ایم.

قیمت شستشوی فرش 12 متری چگونه محاسبه می شود؟

همانطور که حتما می دانید؛ کلیه قالیشویی های مجاز در سطح شهرستان زیر نظر اتحادیه قالیشویی تهران می باشند. یکی از وظایف اصلی این سندیکا تعیین نرخ خدمات مختلفی است که قالیشویی ها به مشتریان خود ارائه می دهند. این نرخ ها سالانه تصویب و به کلیه مجموعه های تحت پوشش ابلاغ می شود. همچنین این قیمت ها در قالب جداول مشخص در سایت رسمی اتحادیه منتشر می شود تا مشتریان برای اطمینان از استاندارد بودن قیمت های دریافتی مراکز مورد نظر خود به این سایت به عنوان مرجع مراجعه کنند. در این جدول چندین نرخ متفاوت برای شستشوی انواع فرش وجود دارد. این نرخ های متفاوت نشان می دهد که قانونگذار در تعیین نرخ ها چند معیار اصلی را مد نظر قرار داده است. این معیارها عبارتند از:

قیمت شستشوی فرش 12 متری

نوع بافت فرش

قالیچه های دستبافت به دلیل نوع بافتی که دارند; نسبت به تشک های ماشینی حساسیت بیشتری دارند و هنگام شستن آنها باید به نکات زیادی توجه کرد. از روش شستشو گرفته تا استحکام فرش و نوع ماده شوینده ای که در این فرآیند استفاده می شود. یکی از مهم ترین نکاتی هستند که کارشناسان مقیم اتحادیه اروپا در تعیین قیمت شستشوی فرش 12 متری به آن توجه می کنند. بنابراین، شستن هر متر مربع فرش دستبافت 12 متری به طور قابل توجهی بیشتر از دریافت خدمات مشابه در هر متر مربع فرش ماشینی 12 متری است. به یاد داشته باشید که در حین شستشوی فرش 12 متری علاوه بر مراقبت از رنگ الیاف، به دلیل سنگینی فرش باید در جابجایی و حمل و نقل آن دقت زیادی کرد.

نوع فیبر

الیافی که با آن انواع فرش دستباف و ماشینی بافته می شود. آنها از نظر جنسیت بسیار متفاوت هستند. الیاف بافته شده از مواد مصنوعی در برابر تماس با رطوبت، آب داغ و مواد شیمیایی موجود در مواد شوینده مختلف بسیار مقاوم هستند. در این میان، الیاف طبیعی مانند پشم به شرایط مختلف محیطی واکنش متفاوتی نشان می دهند. به عنوان مثال، پشم ماده ای است که هرگز نباید با آب داغ شسته شود. از آنجایی که قالیشویی ها متعهد به تضمین سلامت کالا هستند؛ معمولا قبل از تحویل فرش، کارشناس به محل اعزام می شود تا وضعیت کلی فرش از جمله نوع الیاف را از نزدیک بررسی کند. در این فرآیند کارشناس مربوطه باید بتواند نوع شستشوی مناسب فرش را به مشتری پیشنهاد دهد.

نوع شستشو

فرش ها بسته به میزان آلودگی و نوع آن به روش های شستشوی متفاوتی نیاز دارند. فرش‌هایی که در مکان‌های پر رفت و آمد خانه پخش شده و در معرض آلودگی قرار دارند. باید زودتر از فرشی که در قسمت پذیرایی پهن است و مراقبت می شود شسته شود. بنابراین، فرش باید چندین بار شسته شود. معمولا مشتریان برای صرفه جویی در هزینه ها ترجیح می دهند از روش های ساده تری مانند شستشوی معمولی استفاده کنند. از طرفی برخی از فرش ها جنس و بافت حساس تری دارند و به دلیل نگهداری زیاد کمتر کثیف می شوند. توصیه ما برای شستن فرش 12 متری که چنین شرایطی دارد؛ استفاده از روش سابلیمیشن است که با دقت بالایی انجام می شود.

    قیمت شستشوی فرش 12 متری چگونه محاسبه می شود؟

نوع مواد شوینده

در مراکز قالیشویی برای شستشوی فرش 12 متری از شوینده های برندهای مختلف استفاده می شود. این شوینده ها با توجه به کیفیت و کارایی خود تاثیر مثبت و منفی روی فرش می گذارند. علاوه بر شوینده های تخصصی معمول، محلول های نانو نیز در برخی از این مجموعه ها برای نظافت فرش موثر است. فرمول این محلول ها به گونه ای است که از کثیف شدن مجدد فرش با همان سرعت اولیه جلوگیری می کند. پس اگر می خواهید فرش 12 متری خود را بشویید تا از دفعه قبل کثیف نشود. شما باید سرویسی را انتخاب کنید که از مواد شوینده نانو استفاده می کند. سرعت شستشوی فرش با این ماده شوینده با سرعت شستشو با مواد شوینده معمولی متفاوت است.

ارزش فرش

برخی از فرش ها به دلیل بافت و شرایط خاص خود ارزش زیادی دارند. بنابراین شستن آنها برای همه مناسب نیست. قالیچه های نفیس و فرش های تمام ابریشم یا چله ابریشم از این قبیل قالی ها محسوب می شوند. یکی از بهترین و کم خطرترین روش های شستشوی فرش 12 متری نفیس، استفاده از خدمات تخصصی است که در معتبرترین قالیشویی های شهر به شهروندان ارائه می شود. این خدمات زیر نظر بهترین و مجرب ترین کارشناسان در زمینه فرش انجام می شود و از این رو خطر آسیب های احتمالی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. بر اساس لیست تعرفه های منتشر شده از سوی اتحادیه؛ برای شستشوی این فرش ها قیمت های متفاوتی در نظر گرفته شده است. اگر یک مرکز قالیشویی مطمئن را انتخاب کنید قطعاً ارزش استفاده از این خدمات را دارد. زیرا مسئولیت گارانتی فقط از طرف شما بر عهده شماست قالی شویی دريافت كردن؛ شما بیشتر پرداخت می کنید. این ضمانت به شما این اطمینان را می دهد که در صورت آسیب دیدن فرش، مجموعه تمامی آسیب ها را جبران می کند.

بهترین قالیشویی

همانطور که دیدید؛ قیمت شستشوی فرش 12 متری تابع عوامل مختلفی است. بنابراین، هنگامی که برای اولین بار با یک قالیشویی تماس می گیرید تا سفارش دهید. احتمالا این پاسخ را خواهید گرفت که هزینه فاکتور بستگی به نظر کارشناس دارد. پس از مشاهده فرش از نزدیک و بررسی وضعیت آن، کارشناسان قالیشویی ابتدا مشخص می کنند که شما به چه نوع خدماتی نیاز دارید و سپس هزینه سرویس را به شما توصیه می کنند. اگر از صداقت و اعتبار قالیشویی منتخب مطمئن هستید و نرخ درج شده را قبول می کنید; سفارش شما نهایی شده و فرش برای شستشو به کارخانه ارسال می شود.

نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد قیمت شستشوی فرش 12 متری است; هزینه رفت و برگشت می باشد. در لیست قیمت های اعلام شده از سوی سندیکا، ردیفی با عنوان هزینه سفر وجود دارد. وجود خط مجزا در این لیست برای این سرویس به این معنی است که پرداخت هزینه های ارسال به عهده مشتری و درج آن در کل قیمت فاکتور می باشد.مجله ازدواج