قیمت جراحی چاقی در سال 1402 • تصویر از مجله زندگی

انتخاب جراح یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه جراحی چاقی است. یک جراح واجد شرایط یک شرط مهم برای یک عمل موفقیت آمیز است. در این صورت هزینه های پرداختی منجر به نتیجه خوبی برای فرد می شود، بنابراین انتخاب جراح مناسب هم نتیجه عمل را تضمین می کند و هم هزینه ها را کاهش می دهد. البته معمولاً جراحان با توجه به سابقه و سوابق جراحی، حقوق متفاوتی دارند. بسیاری از مواقع با انتخاب جراح واجد شرایط و با حقوق کمی بیشتر، مزایای زیادی نصیب فرد تحت عمل جراحی می شود.

مراقبت های بعد از جراحی چاقی

https://www.instagram.com/drazarpeikan/

مجله ازدواج

معمولاً انتخاب نوع عمل با مشورت جراح انجام می شود. جراح متقاضی را معاینه می کند تا از سلامت او اطمینان حاصل کند. شرح حال ارائه شده توسط بیمار نیز نقش مهمی در این زمینه دارد. گاهی اوقات فرد در خارج از شهر خود عمل کاهش وزن را انجام می دهد و به همین دلیل مجبور است در هتل یا مهمانسرا اقامت کند.

برای بستری شدن در بیمارستان

کیفیت خدمات بیمارستانی موضوع دیگری است. معمولاً هر بیمارستان بسته به کیفیت خدمات ارائه شده، نرخ ویژه ای برای بیماران بستری دارد. همچنین این هزینه البته بسته به نوع شهر متفاوت است.

هر عملیاتی برای انجام عملیات به مواد و تجهیزات و یا حتی دستگاه های خاصی نیاز دارد. گاهی اوقات هزینه این مواد زیاد است و در جراحی های مختلف متفاوت است.

فراوانی استفاده از جراحی های لاغری

گاهی اوقات هزینه های غیرمستقیم نیز شامل حال فرد می شود. مرخصی گرفتن یا مرخصی گرفتن از کار برای کار شخصی مانع از آن می شود که فرد ارزشی از کار خود بگیرد. در بسیاری از جراحی ها، دوره نقاهت طولانی و خسته کننده است. این جراحی ها بسیار تهاجمی هستند. از جمله این موارد عمل اسلیو معده، نوار معده ، بیلیوپانکراس و غیره از سوی دیگر، سایر جراحی ها ممکن است به دوره نقاهت کوتاه تری نیاز داشته باشند.

جراحی لاغری یکی از بهترین ابزارها برای کاهش وزن و لاغری در افراد چاق است. یکی از عوامل مهم در انتخاب این روش جراحی هزینه این روش جراحی است. عوامل مختلفی در تعیین هزینه جراحی چاقی دخیل هستند. بسته به نوع عملیات این هزینه ها متفاوت بوده و دامنه وسیعی دارد.

معرفی جراح نمونه برای انجام جراحی لاغری

پس از عمل، فرد عمل شده دوره نقاهت را در خانه سپری می کند. لازم است اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از خطرات و عوارض بعد از جراحی چاقی انجام شود. گاهی اوقات حضور پرستار برای انجام این درمان‌ها مانند پانسمان یا برداشتن درن یا بخیه ضروری است. یکی از عوامل مهم در عدم بروز عوارض بعد از عمل، انتخاب جراح واجد شرایط است که البته در بالا به آن پرداخته شد.

هزینه های جانبی اقتصادی

قبل از جراحی چاقی

ویزیت و مشاوره قبل از جراحی چاقی

قیمت جراحی چاقی 1402

مواد و روش های مورد استفاده در لاغری

جراحی لاغری راهی برای کاهش وزن، بازیابی فرم و حتی برداشتن پوست اضافی بدن (به دلیل کاهش وزن یا بارداری) است. گستردگی این روش‌ها و تفاوت‌های آن‌ها، هزینه‌های این روش‌های لاغری را متفاوت می‌کند. با بررسی عوامل مختلف یک جراحی می توان هزینه تقریبی آن را تخمین زد.

قیمت جراحی چاقی 1402

جدای از موارد ذکر شده، نوع بیمارستانی که در آن جراحی انجام می شود نیز حائز اهمیت است. این بیمارستان ها می توانند دولتی یا خصوصی باشند. معمولاً بیمارستان های دولتی هزینه کمتری از فرد دریافت می کنند.

اکثر جراحی های لاغری در یک جلسه انجام می شود. برخی از جراحی های کاهش وزن نیاز به دو یا چند جلسه درمانی دارند. معمولاً این جلسات بیشتر به منظور تناسب اندام در جراحی هستند. علاوه بر این، مشکلات و عوارض عمل های جراحی گاهی نیاز به یک عمل جدید را ایجاب می کند.

یک جراح واجد شرایط را برای یک جراحی چاقی موفق انتخاب کنید

چاقی یکی از بیماری هایی است که از دیرباز گریبانگیر بشر بوده است. استفاده از رژیم غذایی متعادل، ورزش و دارودرمانی از راه های مبارزه با چاقی است اما گاهی به دلیل شدت چاقی یا بروز مشکلات یا بیماری ها نمی توان از این راهکارها استفاده کرد.

قیمت عمل لاغری در سال 1402 این یکی از مواردی است که برای افرادی که درخواست جراحی می کنند مهم است. با توجه به اینکه سال شمسی رو به پایان است، دغدغه ذهنی بسیاری از افراد کاهش وزن در سال آینده است. اما عوامل مختلفی در هزینه جراحی چاقی دخیل هستند. مجموع این عوامل هزینه جراحی با هدف کاهش وزن یا تناسب اندام را تعیین می کند. در این مقاله سعی می کنیم این عوامل را به صورت موردی توضیح دهیم. در پایان می توانید بابت هزینه عمل لاغری نتیجه بگیرید و نوع عمل را انتخاب کنید.

یکی از شرایط لازم برای موفقیت در جراحی چاقی انجام آن توسط جراح خوب است. دکتر آذر پیکان جراح مجرب و به روز و دارای بهترین مدارک تحصیلی از معتبرترین دانشگاه ها می باشد. همچنین دکتر آذر پیکان سابقه خوبی در جراحی چاقی و بیماری های گوارشی دارد. دکتر آذر پیکان، فلوشیپ فوق تخصص جراحی سرطان و عمل لاپاراسکوپی جراحی چاقی پیشرفته از دانشگاه تهران، رتبه اول شورای تخصصی و رتبه اول در معاینه فلوشیپ جراحی سرطان. تاریخچه قابل توجه این جراح شامل بیش از 3000 عمل جراحی موفق و عالی می باشد.

https://drazarpeikan.com/

هزینه جراحی چاقی

دلیل انجام جراحی لاغری

معمولاً بیمه جراحی‌ها را برای اهداف تناسب اندام پوشش نمی‌دهد. برای پوشش دادن عمل های لاغری به منظور کاهش وزن، فرد باید شرایط لازم را داشته باشد. برای این منظور میزان چاقی باید از حد معینی بالاتر باشد.علاوه بر این، گاهی تایید پزشک متخصص در مورد نیاز به جراحی مورد توجه شرکت های بیمه قرار می گیرد. نکته مهم این است که پوشش بیمه ای برای اقدامات لاغری با هدف کاهش وزن است. جراحی با هدف آمادگی جسمانی (که معمولاً در افرادی با BMI کمتر از 30 انجام می شود) یا برداشتن پوست اضافی از جمله اقدامات زیبایی است. این عملیات تحت پوشش بیمه نیست.

جراحی های کاهش وزن شباهت ها و گاهی اوقات تفاوت های زیادی دارند. این عناصر تفاوت قیمت و هزینه را در روش های لاغری تعیین می کنند. در ادامه این عوامل را یکی یکی تحلیل می کنیم:

برای تحقیق هزینه عمل اسلیو معده روی لینک کلیک کنید

بحث و نتیجه گیری قیمت جراحی چاقی

در اکثر جراحی ها، فرد باید قبل از عمل در بیمارستان بستری شود. در عمل های لاغری بسیار تهاجمی، فرد برای چند روز در بیمارستان تحت نظر می ماند. در روش های کم تهاجمی، این زمان بسیار کمتر است. در بسیاری از عملیات هایی که با هدف تناسب اندام انجام می شود، نیازی به ماندن در محل جراحی نیست.

پوشش بیمه ای جراحی لاغری

پوشش بیمه

آدرس دفتر: تهران. سعادت آباد، بین جاده سرو و بلوار شهرداری، خیابان ریاضی بخشایش، کلینیک بیمارستان عرفان

برای اطلاع از فعالیت های دکتر آذر پیکان می توانید به اینستاگرام دکتر آذر پیکان مراجعه کنید. همچنین افرادی که به دنبال جراحی چاقی هستند می توانند از تجربیات افرادی که جراحی کرده اند بهره مند شوند. این تجربیات می تواند کمک بزرگی در روشن شدن سؤالات افرادی باشد که درخواست این روش را دارند. برای ارتباط مستقیم با دکتر آذر پیکان می توانید از شماره های زیر استفاده کنید:

  • 021-23021763
  • 021-23021764
  • 09120571335