قیمت تابلو برق سه فاز خانگی و صنعتی مقایسه تابلوهای ماهواره ای در آسیا • تصویر از مجله زندگی

وجود یا عدم وجود ویژگی های مختلف مانند ضد آب و ضد گرد و غبار را بررسی کنید.

با توجه به اینکه کاربرد تابلوهای برق در صنعت بسیار گسترده است، لازم است مدیران و مهندسین برق فعال در این صنعت، شناخت کافی از این تابلوها را داشته باشند. به این منظور، شرکت میز ماهواره ای آسیا سازنده انواع تابلو برق در این قسمت سعی دارد تابلوهای برق سه فاز خانگی و صنعتی را به طور کامل معرفی نماید.

برق سه فاز چیست؟

حداکثر ولتاژ و جریان تابلو برق را انتخاب کنید.

تابلوهای توزیع صنعتی یا سه فاز نوعی دستگاه انتقال نیرو هستند که محفظه آنها از مواد فلزی و پلاستیکی ساخته شده است. این تابلوها محل مناسبی برای نصب قطعات و تجهیزات مربوط به کنترل برق می باشند که بر اساس ساختمان و شکل ظاهری، محل نصب و نوع عملکرد تقسیم بندی می شوند. این تابلو همچنین از تجهیزات داخلی خود در برابر اثرات عوامل محیطی و برق گرفتگی افراد محافظت می کند.

تابلو برق سه فاز چیست؟

استانداردهای مورد استفاده برای محافظت از دستگاه را بررسی کنید.

بررسی کنید که آیا ساختار دستگاه ثابت است یا کشویی.

در نظر داشته باشید که تابلو برق سه فاز صنعتی یا خانگی را صرفاً به دلیل قیمت پایین آن در یک شرکت خریداری نکنید، زیرا تابلو یک وسیله الکتریکی است و باید در برابر نوسانات جریان و ولتاژ مقاومت بالایی داشته باشد و عوامل مهمی در آن وجود نداشته باشد. باعث صدمات جدی و خطرناک می شود.مجله ازدواج

با توجه به اهمیت بالای تابلو برق و وظیفه حساسی که به همراه دارد، باید معیارهای مختلفی را در هنگام خرید این دستگاه در نظر بگیرید تا با توجه به نیاز خود بهترین مدل را خریداری کنید.

قیمت تابلو برق سه فاز خانگی ارزانتر از تابلو برق صنعتی است.

تابلو توزیع سه فاز یکی از پرمصرف ترین و پرکاربردترین تابلوهای توزیع می باشد که کاربرد اصلی برق صنعتی در زمینه صنعت و صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، صنایع تولید پوشاک، صنایع تکنولوژی، بخاری های صنعتی، دستگاه های برش است. و غیره که ایمنی وسایل برقی و موتورها از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه برق سه فاز به دلیل وجود پله برقی، آسانسور، پمپ چاه، وسایل هوای مرکزی و سایر مصرف کنندگانی که ولتاژ زیادی مصرف می کنند، کاربرد وسیعی در ساختمان های مسکونی دارد.

  • برق سه فاز از 3 منبع تغذیه می شود.
  • مقرون به صرفه تر از تک فاز است.
  • منبع تغذیه دائمی دارد.
  • فشار خون او 415 است.
  • بیشتر برای مصارف صنعتی مناسب است زیرا مانند اکسیژن برای انسان است.

قیمت تابلو برق سه فاز

انرژی الکتریکی اغلب به دو شکل برق صنعتی و برق خانگی توزیع می شود. از این رو برق خانگی و اداری به برق تک فاز و واحدهای تجاری و صنعتی به برق سه فاز می گویند. در اکثر صنایع، برق سه فاز به عنوان برق صنعتی تعریف می شود.

بررسی کنید که آیا ساختار دستگاه ثابت است یا کشویی.

یکی از مهمترین معیارهای خرید، قیمت تابلو برق سه فاز می باشد که یکی از اولین و مهمترین ارکان خرید می باشد.

مدل تابلو برق که می تواند شامل ایستاده، دیواری، روکار، توکار، جعبه ای و غیره باشد.

قیمت تابلو برق خانگی سه فاز و تابلو برق صنعتی سه فاز به معیارهای مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

محل نصب کارت را بر اساس فضای داخلی یا خارجی تعیین کنید.

آخرین نکته قبل تابلو برق بخر چیزی که باید در نظر بگیرید این است که آیا می توانید تغییرات خاصی در ساختار دستگاه ایجاد کنید یا خیر. این سوال شاید در نگاه اول اهمیت چندانی نداشته باشد اما به مرور زمان اهمیت این سوال مشخص خواهد شد. افزودن یا حذف تجهیزات خاص در تابلوهای برق صنعتی یکی از مهمترین معیارهایی است که باید به آن توجه کنید.

نکته: اصل عملکرد تابلو برق برای توزیع صحیح نیرو و حفاظت از تجهیزات گران قیمت در نظر گرفته شده است تابلو برق خانگی سه فاز و صنعتی است و ایجاد مشکل در تابلوی توزیع ایمنی این تجهیزات را به خطر می اندازد و احتمال سوختن این تجهیزات را افزایش می دهد.

مواد ظرف را انتخاب کنید که می تواند فلزی یا پلاستیکی باشد. نوع فلزی آن می تواند آهنی یا فولادی باشد و نوع پلاستیکی آن ساده و شفاف است.

به طور خلاصه می توان گفت که بهتر است برای انتخاب برد صنعتی مناسب، به وزن، مقاومت و پایداری آن، قیمت پیشنهادی، ظاهر و شرایط نصب آن توجه کنید.

به ابعاد تابلو برق توجه کنید. زیرا اگر نتوانید سایز مناسب برای کاربر مورد نظر را انتخاب کنید، رنج زیادی خواهید دید و در آینده مجبور به تعویض دستگاه خواهید شد.