قابلیت حلالیت بالایی در آب دارد

پتوس با برگ های سبز تیره که رنگ کرم، سفید و یا زرد بر روی آن پاشیده شده است، و جزو یکی از گیاهان محبوب در دنیا می باشد. گل شیپوری دارای طیف رنگی متفاوتی می باشد که بهترین آن سفید است. شاخ و برگ های گیاه گندمی از گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا به رنگ سبز روشن می باشد، که بر روی آن ها، نوارهای سفید رنگی وجود دارد. شفلرای سفید یکی از گونههای خاص گیاه شفلرا است که جز زیباترین گلهای آپارتمانی به شمار میآید. اگر میخواهید ظاهر ستاره صورتی خود را در زیباترین حالت ممکن نگه دارید، باید گلدان آن را در نقطهای روشن قرار دهید که نور غیرمستقیم در طول روز دریافت میکند.

زیباترین و طبیعیترین گلهای مصنوعی را در طرحها و رنگهای مختلف میتوانید در این بازار پیدا کنید. بیشتر انواع مختلف این گیاه به راحتی در داخل گلدان و در سایه رشد می کنند. علاوه بر این برای افرادی که تمایل به شروع کار در پرورش و فروش انواع گلها را دارند شناخت اسامی انواع گل یک امتیاز محسوب میشود. بروملیاد جزو گل های آپارتمانی کم نور محسوب می شود. شامادورا از گیاهان آپارتمانی سازگار با نور کم می باشد، و حتی در گوشه های بسیار کم نور نیز رشد می کند. دراسنا جزو آن دسته از گیاهان آپارتمانی می باشد، که سازگار با نور کم و با برگ های چرم مانند و بسیار زیبا می باشد.

شرایطی مانند گرما، سرما، آبیاری بیش از اندازه، آبیاری کم، گرد و غبار یا نور کم می باشد. آگلومنا را زیر نورافکن سقفی قرار دهید، که حدود 6 تا 8 ساعت در روز روشن است، و گیاه شما به نور طبیعی زیادی نیاز ندارد. زمانی که در معرض نور کافی قرار نگیرند، و دمای خانه مناسب نباشد، باعث ریزش برگ های این گیاه می شود. گل ختمی چینی در طول مدت زمان گلدهی خود غنچه های بزرگی دارد، که با توجه به واریته های مختلف آن طیف رنگی زیادی از قبیل رنگ های صورتی، بنفش، قرمز، نارنجی و زرد در آن مشاهده می شود. غنچه های این گیاه یک یا دو تایی می باشد، و در برابر شاخ و برگ های سبز تیره ی گیاه این غنچه ها کاملاً نمایان می باشند، و همین موضوع باعث می شود، تا توجه هر کسی به زیبایی گل ختمی چینی جذب شود. جهت رشد بهتر برگ های گیاه باید گلدان در نقطه ای کاملاً آفتاب دار در خانه نگه داری شود، و دمای محل نگه داری گیاه در حدود 30 درجه ی سانتی گراد باشد. خانه هایی که دارای پنجره های جنوبی هستند، بهترین محل نگهداری نخل مسافر هستند، و همچنین محل نگهداری گیاه می بایست، دارای درجه حرارت محیطی حدوداً 26 الی 30 درجه ی سانتی گراد باشد.

میر لمون در دمای 30 درجه ی سانتی گراد بهترین عملکرد خود را داشته، و برای عملکرد بهتر فتوسنتز در برگ های نهال مذکور بهتر می باشد، گیاه در نقطه ای که 8 الی 10 ساعت نور کامل دارد نگه داری شود. نور مناسب برای گیاه نور غیر مستقیم خورشید و دمای محیطی ایده آل برای آن 28 الی 32 درجه ی سانتی گراد می باشد. شفلرا گیاهی گرمسیری است و در شرایطی مانند زادگاه خود به خوبی رشد میکند و دمای ایده آل 18 الی 27 درجه سانتی گراد را میپسندد. گیاهان همیشه سبز در شرایط و درجه حرارت اطاق به خوبی پرورش می یابند و چنانچه از آنها مواظبت شود، برگ هایشان همیشه شاداب و خرم و براق، و زینت بخش محیط زندگی شما خواهد بود. برگ عبایی جزو گیاهان آپارتمانی مقاوم جهت نگهداری در خانه یا محل کار می باشد. عنوان ارائه:گیاهان زینتی صفحه:25 گیاهان زینتی بخشی از کل گیاهان موجود در دنیا هستند که بر اساس سلیقه انسان و دارا بودن خصوصیات ویژه ای از جمله رنگ، شکل اندازه گل، برگ و ساقه جزء گروه گیاهان زینتی قرار معروف ترین گیاهان زینتی داده شده اند. برآمدگی تنه نباید در جلو قرار گیرد.انتهای تنه باید قابل رویت بوده و تنه در یک طرف انحنا داشته باشد.

این گیاه باید در مکان های سرپوشیده ی آفتاب دار و گرم به خوبی وفق پیدا می کند. مهمترین چیزی که باید در هنگام انتخاب گیاهی برای فعال کردن منطقه ثروت خود در نظر بگیرید این است که گیاهی را انتخاب کنید که بتواند در شرایط خانه شما رشد کند. این گیاه در صورت بلعیده شدن، به دهان، زبان و حلق آسیب میرساند و شخص یا دچار تنگی نفس ویا ناتوانی تکلم میشود. هرس کردن در زمان مناسب و آبیاری منظم برای سلامت این گیاه اهمیت زیادی دارد. در نگهداری از این گونه ی گیاهان آپارتمانی مقاوم باید بدانید، که تعویض مکرر گلدان این گیاه در سلامت و رشد آن تاثیر گذار می باشد. بسیاری از مشکلات ناشی از خاک مثل تعویض خاک و قارچی شدن را به همراه ندارد. خاک مرطوب با زهکشی خوب، مکانی روشن و به دور از تابش مستقیم خورشید، این گیاه را سر حال میکند.

این گیاه نیاز به محیطی مرطوب و هوایی گرم دارد و تغییرات دمایی را به راحتی تحمل میکند. نخل کاریوتا بومی محیط های جنگلی گرم و مرطوب جنوب شرقی آسیا می باشد، و حتماً در صورت نگهداری آن در خانه نیاز هست، که رطوبت محیطی گیاه بالا باشد، پس باید یک روز در میان گیاه را از آب آبیاری غبار پاشی نمایید. پتوس را می توانید در یک سبد آویز بکارید، این گیاه رونده می باشد، و از دیوار و یا هر چه چیزی که در نزدیکی آن است، می تواند بالا رود. گیاه آپارتمانی گندمی جزو گیاهان خانگی می باشد، که احتیاجی چندانی به مراقبت ندارد، و در صورتی که تمایل داشته باشید، از سبدهای آویز برای پرورش گیاهان آپارتمانی استفاده نمایید، گیاه گندمی بهترین انتخاب شما جهت زیبا سازی فضای داخل خانه خواهد بود.

گروه اجرایی و طراح سروینه، با بهره گیری از متخصصان مجرب آماده اجرای انواع محوطه سازی، فضای سبز، دیوار سبز، بام سبز و تراس گاردن و همچنین پیاده سازی آبیاری هوشمند می باشد. بیایید یکی از محبوب ترین انواع کاکتوس را بررسی کنیم که اغلب هر زمستان در خانه شکوفا می شود. می باشد، و رنگ برگ ها در اغلب واریته های آن، ترکیبی از رنگ های قرمز، زرد، صورتی، سبز و نارنجی می باشد. گل مرجان مینیاتوری در حداکثر دوران رشد خود دارای ارتفاع به نسبت بلندی می باشد، و اغلب در همه ی طول سال گلدهی دارد. زامیفولیا دارای برگ های چرمی می باشند، و اغلب پلاستیکی به نظر می رسند، چون بسیار سفت و براق هستند. این گیاه دارای برگ های سبز براق می باشد، که در طول دوران رشد با توجه به حالت رویش برگ ها ظاهر گیاه مثل چتر می شود. در انواع خوراکی درختان گیلاس و همچنین انواع خودرو ساکورا میتوان از هستهٔ گیلاس جهت تکثیر استفاده کرد. پر سیاوشان از دسته ی گیاهان سایه نشین و به عنوان یکی از انواع محبوب سرخس شناخته شده است. این گیاهان یکساله هستند و کمتر از 50 سانتی متر میباشند.

لیتوپس بیشتر از 4 یا 5 سانتی متر رشد نمی کند، ولی از آن جایی که این گیاه ریشه های بزرگی دارد، بهتر می باشد، آن ها را در گلدانی بکارید، که فضای کافی داشته باشد. کراسولا بیش از 150 گونه دارد و کراسولا خرفهای مشهورترین نوع آن در ایران است. درجه قلیایی مناسبِ خاک هم برای آن بین 6.1 تا 7.8 است. درجه قلیایی آن باید بین 6 تا 6 و نیم باشد. کاکتوس لیتوپس نه تنها نسبت به خشکی مقاوم است، بلکه جزو منحصر به فردترین ساکولنت هایی می باشد، که می توانید در خانه از آن نگهداری کنید. محلات به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه، دارای باغها و مزارع پرورش گیاهان زینتی است. فقط کافی است، یک برگ را داخل خاک قرار دهید، تا ریشه بزند، سپس آن را به یک گلدان منتقل کنید، و گیاه برگ عبایی جدید خود را پرورش دهید. سانسوریا را در یک گلدان بلند قرار دهید، و از آن به عنوان یک ویترین زیبا در آپارتمان خود لذت ببرید. یکی از معروف ترین و البته بزرگ ترین بازارهای گل تهران در بزرگراه محلاتی قرار گرفته و به همین دلیل به نام بازار گل محلاتی شناخته می شود. البته که همه ی گل های آپارتمانی زیبایی خاص خود را دارند، اما برخی از آن ها دارای ظاهر یا رنگ متفاوتی می باشند، و همین موضوع باعث می شود، رنگ های جدید و خاص به دکوراسیون خانه ی شما اضافه شود.

مهم ترین نکته نور غیر مستقیم است، که می تواند با همه نوع خاک گلدان دوام بیاورد. خاک آن باید به طور یکدست مرطوب نگه داشته شود، و برای بهترین نتیجه لازم است، نور متوسط یا کم برای آن فراهم شود. این گیاه از مجموعه ی گیاهان آپارتمانی مقاوم به بی آبی در نور روشن شادتر می باشد، ولی نور کم را نیز تحمل می کند. با این حال، برای راه اندازی گلخانه کوچک و ارزان قیمت، یک رشته فلورسنت معمولی که 3 تا 7 اینچ از گیاهان آویزان است، عموماً کافی است. مُهره زینتی (به انگلیسی: Bead) مهره یک جسم کوچک و تزئینی است که در اشکال و اندازههای مختلف و از موادی مانند سنگ، استخوان، پوسته صدف، شیشه، چوب، مروارید یا پلاستیک ساخته میشود و دارای یک سوراخ کوچک برای عبور نخ و ریسمان میباشد. در دوران گلدهی گیاه مذکور دارای غنچه های کوچک و پرپشتی می باشد، که طیف تنوع رنگی در آن ها با توجه به نوع واریته ی گیاه می تواند از صورتی، بنفش، سفید، قرمز، نارنجی و یا زرد، متفاوت باشد. گیاه مرواریدی درختچه ای خزان کننده با برگهای گرد و میوه های سفید و صورتی رنگی هستش که توی بهار میوه های قشنگی می دهد حتی اگه زیر درخت یا توی سایه کاشته بشود.

دقیقا مانند شرایطی که خاک جنگل برای گیاه ایجاد میکند، یاسمن سفید نیز خاک مرطوب اما دارای زهکش را ترجیح میدهد. هرس کردن گیاه باعث میشود که شاخههای جدید تولید کند و به رشدش ادامه میدهد. این گیاه در دمای اتاق به خوبی رشد می کند. با وجود لوکس بودن، نگهداری ارکیده در خانه کاری بسیار آسان است و نیاز به امکانات خاصی ندارد. فرفیون زینتی جزو گل های خانگی بومی ماداگاسکار می باشد، که ساخه های آن به صورت خاردار می باشد، که باعث می شود، گیاه ظاهری مانند کاکتوس ها داشته باشد، با این حال تاج خارها آبکی بوده، و گیاه در یک مکان خشک، آفتابی و گرم در داخل خانه، قابلیت پرورش و نگهداری را دارد. در طول فصل بهار و تابستان گیاه را توسط کود های مایع کامل خانگی تغذیه نمایید، و در طول پاییز و زمستان کوددهی گیاه را متوقف نمایید. در زمره گیاهان آپارتمانی لوکس و گران قیمت قرار می گیرد. چشمههای آبگرم محلات در فاصله ۱۵ کیلومتری از شهر محلات قرار گرفتهاند و از جمله ۲۶ آبگرم معروف ایران هستند که از اعماق زمین با درجه حرارت حداقل ۵۰ درجه سانتی گراد به سطح زمین جاری میشوند.

نخل کاریوتا از گیاهان آپارتمانی بزرگ به لحاظ رشد طولی و همچنین عرضی بافت رویشی دارای رشد مناسبی می باشد، و برای نگهداری هر چه بهتر گیاه باید از این گیاه در نقاطی از خانه که آفتاب کامل دارد، و درجه حرارت در آنجا حدوداً 30 الی 33 درجه سانتی گراد می باشد، نگهداری شود. دمای مناسب جهت گیاه آپارتمانی برگ انجیری حدود 28 الی 30 درجه ی سانتی گراد می باشد، و گیاه به لحاظ شرایط نوری تمایل بیشتری به نور غیر مستقیم خورشید دارد، تا از زردی برگ انجیری جلوگیری شود. درجه قلیایی خاک هم برای آن بین 4 و نیم تا 7 است. این گیاه آفتاب خنک فیلتر شده، را دوست دارد، و خاک آن باید به طور یکدست مرطوب نگه داشته شود. هدف از تهیه این مطلب معرفی چند گیاه آپارتمانی زیبا و مقاوم است که گزینه خوبی برای هدیه دادن هستند. اگر تمایل دارید، که خانه ی خود را با زیبایی خیره کننده و رنگارنگ گل های آپارتمانی تزیین کنید، در ادامه ی به معرفی این گیاهان می پردازیم. در این مقاله میخواهیم بهترین گل های نارنجی را با اسم به شما عزیزان معرفی کنید. گیاه رز ماری علاوه بر اینکه طعمدهنده خوبی برای غذا است، نگهداری آن در محیط خانه نیز باعث کاهش سطح هورمون استرس به نام کورتیزول در خون میشود.

یکی از نکات جالب و مثبت این گیاه داشتن گلهای رنگارنگ در کنار یکدیگر است، گلهایی که هر کدام رنگ خاص خود را داشته و زیبایی منحصربهفرد خود را دارند. به علاوه پتوس در طیفی از دماهای معمولی برای یک اتاق عملکرد خوبی دارد. طبق این تعریف از جمله عملکرد گلخانه، فراهم کردن شرایط محیطی لازم و مورد نیاز محصولی معین است. آگلونما که به آن گیاه همیشه سبز نیز گفته می شود، یکی از گیاهان بومی جنوب شرق آسیا می باشد و از میان گونه های مختلف و رنگارنگ این گیاه، آگلونمای بلک بیشترین مقاومت را در شرایط سخت محیطی دارا می باشد. گیاه آپارتمانی نخل مسافر بومی ماداگاسکار می باشد، و جهت رشد خود احتیاج به محیطی آفتابی و گرم دارد.