فیلم آموزش پارک دوبل; پارک مانند آب آشامیدنی • تصویر از مجله زندگی

پارکینگ موازی

ساده ترین راه برای پارک دوبل

پس از پارک کردن ماشین خود در کنار ماشین دیگری، ابتدا راهنمای سمتی که می خواهید پارک کنید را روشن کنید. پس از روشن کردن راهنما، به عنوان یک لاک پشت بازگردید. برای حرکت مانند لاک پشت کافی است کلاچ ماشین را از وسط رها کنید.

زمانی که انتهای خودرو وارد پارکینگ می شود باید اقداماتی را برای اجرای مرحله سوم پارکینگ دوبل انجام دهیم. برای انجام این مرحله زمانی که انتهای ماشین کنار ماشین ما با زاویه 45 درجه یا آینه بغل زاویه 45 درجه است، فرمان ماشین را از حالت یک دور زدن به پارکینگ خارج کرده و فرمان را بچرخانید. دوباره چرخ یک پیچ کامل در جهت مخالف به سمت پارک بگیرید.

با این کار جلوی خودرو نیز وارد پارکینگ می شود. وقتی ماشین شما پشت ماشین جلو و جلو ماشین عقب ردیف شد، ماشین را نگه دارید و فرمان را صاف کنید. در پایان آموزش پارک دوبل لازم به ذکر است که در انتهای پارک باید فاصله مناسبی با خودروهای جلو و عقب داشته باشید تا در هنگام خروج از پارک با مشکل مواجه نشوید. .

مکان های ممنوعه برای پارک دوبل

  • در برخی مکان ها پارک دوبل مجاز نیست و یا نمی توان به راحتی در این مکان ها پارک کرد. در زیر به چند مورد اشاره کرده ایم:
  • مکان هایی که پارکینگ یا علامت ایست وجود ندارد.
  • ایستگاه های حمل و نقل عمومی مانند تاکسی و اتوبوس نباید پارک شوند.
  • 15 متر قبل و بعد از تقاطع ها که حد تقاطع محسوب می شود.
  • در بزرگراه ها پارک نکنید.
  • روبرو شدن با هم در خانه های پارک ممنوع است.
  • در کنار تابلوهایی پارک کنید که کمی حریم خصوصی دارند.

سطح سوم

پارک دوبل یکی از مشکلات مهم و کاربردی رانندگی است. پارک دوبل به معنای پارک در جایی است که راننده می خواهد ماشین خود را بین دو ماشین دیگر پارک کند. در این مطلب شما را با روش پارک دوبل آشنا می کنیم.

چگونه با پراید دو پارک کنیم

مرحله دوم

پس از یافتن مکان مناسب با فاصله مناسب برای پارک دوبل، ابتدا خودرو را در فاصله 50 سانتی متری از خودروی کناری نگه دارید. پس از در دست گرفتن خودرو باید صاف بایستد و فرمان نیز باید صاف نگه داشته شود تا در هنگام دنده عقب رفتن خودرو به پهلو حرکت نکند. برای پارک دوبل سه مرحله را طی کنید که در زیر توضیح داده ایم.

فیلم آموزش پارک دوبل برای آزمون رانندگی

آموزش صحیح در پارک دوبل

ثانیاً به محض دیدن انتهای ماشین در هنگام پارک کردن، در گوشه پنجره مثلثی ماشین خود، فرمان را یک دور به سمت جای پارک می چرخانید. با چرخاندن فرمان خودرو، خودرو به سمت فضای پارک خواهد چرخید.

مرحله اول

منبع: همشهری آنلاینمجله ازدواج