فیلترینگ گوگل پلی و سرویس های مرتبط چه زمانی رفع می شود؟ • تصویر مجله زندگی

در همان زمان که «گوگل پلی» برخی از پرکاربردترین برنامه ها و پلتفرم های ایرانی را به بهانه حفظ حریم خصوصی محدود کرد، تمامی سرویس های گوگل نیز در ایران مسدود شدند. در همین راستا زمانی که کاربران روبیکا با هشدارهای گوگل پلی مواجه می شوند، اگرچه گوگل به درخواست های روبیکا برای اعلام دلیل ارسال اخطارها پاسخی نداد، اما روبیکا نسخه جدید خود را منتشر کرد تا با اعمال بهبودهای فنی در این اپلیکیشن مشکل را برطرف کند. ، ضمن رفع نگرانی های کاربران. هشدار گوگل نیز باید حذف شود.

ماجرا از آنجا شروع شد که در روزهای اخیر یک هشدار امنیتی توسط Google Play Protect برای اپلیکیشن روبیکا صادر شد. کاربران روبیکا در برخی از مارکت های اندروید ایرانی متصل به سپر امنیتی گوگل با پیامی مشابه مواجه شدند. با توجه به اینکه در دو ماه گذشته روبیکا هیچ گونه تغییر فنی در دسترسی ها و ساختارهای امنیتی روبیکا ایجاد نکرده بود، برای رفع مشکل و رفع مشکل وارد مذاکره فنی با گوگل شد و گوگل قول حل آن را داد اما روبیکا با توجه به اهمیت افکار عمومی و اعتمادی که به جامعه کاربران فضای مجازی می شود، تصمیم گرفت نسخه اصلاح شده جدیدی از این اپلیکیشن را ارائه کند و ویژگی های جدیدی مانند «افزودن قابلیت حذف اکانت» را به آن اضافه کند.

گزارش تصویر پایگاه خبری زندگی به گزارش خبرگزاری برنا، یکی از زیرمجموعه های وزارت ورزش و جوانان: روبیکا پس از محدود کردن اپلیکیشن ایرانی روبیکا در گوگل پلی و اعلام هشدار این بازار خارجی به کاربران ایرانی این اپلیکیشن، اقدام به ارائه یک تغییر یافته جدید کرد. نسخه این اپلیکیشن که تاکنون اخطاری از سوی گوگل پلی دریافت کرده است، برای کاربران ارسال نشده است، بنابراین به احتمال زیاد در صورت مسدود نکردن این پلتفرم ایرانی توسط گوگل، سرویس های گوگل که این روزها به طور کلی در ایران مسدود شده اند، مجاز خواهند بود. برای فعالیت دوباره

ظاهرا مشکل روبیک در سپر امنیتی گوگل با ایجاد تغییرات جزئی و نامرتبط در دسترسی و امنیت اپلیکیشن برطرف شده است و تاکنون هیچ هشداری از سوی گوگل به کاربران این اپلیکیشن داده نشده است. اگرچه بررسی نسخه جدید برنامه ها در Google Play چند روز طول می کشد.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا گوگل پلی دوباره به کاربران روبیکا اخطار می دهد یا نسخه جدید روبیکا می تواند در این بازار خارجی ادامه پیدا کند. به احتمال زیاد اگر گوگل این پلتفرم ایرانی را مسدود نکند، سرویس‌های گوگلی که در چند روز گذشته در ایران مسدود کرده‌اند، دوباره اجازه فعالیت داشته باشند.مجله ازدواج