فیلترینگ اینستاگرام و واتس اپ چقدر طول می کشد؟ • تصویر مجله زندگی

فیلتر اینستاگرام و واتس اپ

چه زمانی فیلتر اینستاگرام و واتس اپ حذف می شود؟

* اما اکنون این سوال پیش می آید که چه زمانی اینستاگرام و واتس اپ بدون فیلتر می شوند؟ با توجه به اینکه شورای امنیت تصمیم گرفته است فیلتر اینستاگرام و واتس اپ و همچنین با توجه به اظهارات وزیر ارتباطات، ممکن است فیلتر شدن این شبکه های اجتماعی موقتی باشد. خبرگزاری تسنیم در گزارشی این انسداد را موقتی اعلام کرد. خبرگزاری برنا همچنین مدعی شد که مشکل قطعی اینترنت در آخر هفته حل خواهد شد، اما توضیحی نداده است که چه زمانی محدودیت ها در اینستاگرام، واتس اپ و برخی خدمات دیگر برداشته می شود.

آیا فیلتر اینستاگرام و واتس اپ دائمی است؟

* در هر صورت برخی پیش‌بینی‌ها می‌گویند که فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ به محض آرام‌شدن اوضاع برطرف می‌شود، اما عده‌ای هم برعکس فکر می‌کنند. تعدادی از فعالان رسانه ای معتقدند محدودیت و فیلترینگ اینستاگرام این امر ادامه خواهد داشت، اما احتمالاً محدودیت‌های سرویس Google و WhatsApp در چند روز آینده حذف خواهند شد.

* با توجه به ارتباط این شبکه های اجتماعی با اقتصاد، کسب و کار، زندگی و ارتباطات کاربران، عدم دسترسی به شبکه های اجتماعی می تواند مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد کند.مجله ازدواج

* از روز گذشته اختلالات جدی در ارتباط اینترنتی کاربران به وجود آمده و از سوی دیگر شبکه های اجتماعی اینستاگرام و واتس اپ نیز فیلتر شده اند. در حال حاضر کاربران ایرانی سعی دارند با استفاده از فیلترشکن ها از فیلتر اینستاگرام عبور کرده و به این شبکه های اجتماعی دسترسی پیدا کنند. در واقع اکنون فقط اپلیکیشن های ایرانی در حوزه پیام رسانی و شبکه های اجتماعی رایگان هستند و تمامی شبکه های اجتماعی خارجی در ایران مسدود هستند. آیا باید منتظر ماند و دید که آیا اینستاگرام و واتس اپ به سرنوشت تلگرام دچار می شوند و برای همیشه فیلتر می شوند یا خیر؟

چه کسی فیلترهای اینستاگرام و واتس اپ را سفارش داد؟

پایگاه داده تصاویر زندگی: گجت نیوز با اشاره به اختلال در دسترسی به شبکه های اجتماعی زمان ممکن رفع فیلتر اینستاگرام و واتس اپ بررسی شد

* به گزارش خبرگزاری ها، این تصمیم فیلتر اینستاگرام و واتس اپ توسط شورای امنیت ملی گرفته شد. این در حالی است که صبح دیروز اپراتورهای تلفن همراه و وزیر ارتباطات طرح محدودیت در اینترنت و شبکه های اجتماعی را تکذیب کرده بودند. عیسی زارع پور گفته بود در مکان ها و زمان های خاصی محدودیت های موقتی وجود دارد که رفع شده و اکنون شبکه ارتباطی از نظر سرعت و کیفیت مشکلی ندارد.

اینستاگرام و واتس اپ چه زمانی بدون فیلتر می شوند؟

در بخشی از این گزارش آمده است:

*اما تا آرام شدن اوضاع و فروکش کردن اعتراضات خیابانی، اینستاگرام و واتس اپ همچنان فیلتر هستند و پس از عادی شدن اوضاع باید منتظر ماند تا ببینیم در خصوص شکایت از شبکه های اجتماعی خارجی در ایران چه تصمیمی می گیرند.