فروش ارز اربعین در 5 بانک و صرافی مجاز آغاز شد • تصویر از مجله زندگی

بدین ترتیب صرافی های مورد تایید بانک مرکزی در چارچوب ضوابط ابلاغی و احراز هویت متقاضیان (کارت ملی، شماره تلفن همراه به نام متقاضی و کارت بانکی به نام متقاضی) مجاز است. فروش ارز در سرفصل ارز زیارتی اربعین با نرخ 100 دلار آمریکا برای هر متقاضی با نرخ توافقی است.

قیمت به ارز توافقی

بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی، شعب 5 بانک عامل و صرافی های دارای مجوز از امروز موظف به پرداخت ارز اربعین با نرخ 100 دلار به ازای هر متقاضی هستند.

کدام بانک ها ارز اربعین می فروشند؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بر اساس اطلاعیه بانک مرکزی، از امروز شنبه 1401.6.5 بانک های ایرانی ملی، سپه، ملت، تجارت و صادرات ارزهای خارجی را به ارز زیارتی اربعین می فروشند. قیمت توافقی 100 دلار برای هر زائر.

بنابراین زائران اربعین می توانند علاوه بر 100 دلار توافقی، 300 یورو ارز مسافرتی دریافت کنند.

تعیین قیمت ارز مسافرتی به صورت نرخ ثابت امکان پذیر نیست و متقاضیان ارز مسافرتی باید در زمان پرداخت، معادل ارز مسافرتی را با مراجعه به سامانه ارزی کشور به نشانی سامانه ارزی ایران پرداخت کنند. https://mex.co.irنمودار نرخ ارز روزانه دولت را بررسی کنید و اطلاعات نرخ ارز مسافرتی را دریافت کنید.مجله ازدواج

قیمت توافقی ارز بر اساس معاملات روزانه این بازار تعیین و اعلام می شود. در حال حاضر و در زمان انتشار این گزارش، دلار در بازار اجماع در کانال 28 هزار تومان قرار دارد و با قیمت 28 هزار و 250 تومان معامله می شود. بنابراین زائران اربعین برای خرید 100 دلار ارز توافقی باید حدود 2 میلیون و 800 هزار تومان بپردازند.

البته بانک مرکزی خاطرنشان کرد: در صورت تامین دینار مورد نیاز از منابع مجهز، بانک های ارزی و عامل می توانند به جای 100 دلار، 150 هزار دینار عراقی را با نرخ توافقی به متقاضیان پرداخت کنند. مراسم راهپیمایی اربعین اقدام به

مدارک مورد نیاز زائران اربعین برای دریافت 100 دلار با نرخ توافقی

لازم به ذکر است برای زیارت اربعین حسینی (ع) هیچ محدودیتی برای فروش ارز وجود ندارد. فروش ارز مسافرتی او امسال برای نامزدها خلق نمی کند.

پرداخت ارز مسافرتی به صورت فاکتور برای مسافران

بر اساس آخرین مصوبه بانک مرکزی در تاریخ 1401/05/10 تهیه و پرداخت ارز مسافرتی به صورت اسکناس برای مسافران با نرخ مندرج در سامانه تراکنش پول الکترونیک (ETS) برای کشورهای دارای روادید 500 یورویی. یا معادل آن به ارزهای دیگر و برای کشورهای بدون ویزا 300 یورو یا معادل آن به سایر ارزها می باشد.

مدارک مورد نیاز زائران اربعین برای دریافت 100 دلار با نرخ توافقی از بورس های مجاز و بانک های منتخب کارت ملی، شماره تلفن همراه به نام متقاضی و کارت بانکی به نام متقاضی می باشد.