غیبت زن را چه مدت طلاق می دهد؟ • تصویر مجله زندگی

اگر شما یا عزیزانتان با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید و به یک وکیل متخصص در این زمینه نیاز دارید، می توانید به سایت دادنیک به نشانی (dadnik.com) به ما مراجعه کنید و از طریق شماره تماس موجود با ما تماس بگیرید تا مشکل خود را حل کنیم.



مجله ازدواج

در مواردی مشخص می شود که طرفین تقاضای طلاق غیابی می کنند. طلاق غیابی هم توسط زن و هم توسط مرد قابل انجام است. برای بسیاری از خانم ها این سوال پیش می آید غیبت زن را چه مدت طلاق می دهد؟

همسر طلاق غایب

دلایل عدم طلاق از طرف زوجه چیست؟

از جمله دلایلی که زن می تواند غیابی شوهر خود را طلاق دهد، مفقود شدن مرد به مدت 4 سال یا بیشتر است. در صورت اثبات زوجه می تواند غیابی از شوهر خود طلاق دهد.

رسیدگی به درخواست طلاق نامه ای چقدر طول می کشد؟

اگر زن بتواند ثابت کند که شوهرش او را کتک زده است، می تواند به دلیل این مشکل او را غیابی طلاق دهد.

گم شده

همانطور که در بالا ذکر شد، زن می‌تواند به‌دلیل موجهی که به نفع دادگاه باشد، تقاضای طلاق غیابی کند. به طور کلی، طول دادرسی طلاق نامه ای به دلیل ارائه به دادگاه بستگی دارد. در بهترین حالت، شما می توانید 1-2 ماه درگیر پرونده طلاق خود باشید، اما این روند می تواند تا 12 ماه طول بکشد.

با توجه به این موضوع می توانید از حضور یک وکیل مجرب در کنار خود بهره مند شوید و با استفاده از تجربیات وی در کمترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب برسید.

چگونه می توان تقاضای طلاق غیابی کرد؟

همانطور که قبلا ذکر شد، طلاق غیابی باید با دلایل موجهی همراه باشد تا مورد رسیدگی قرار گیرد. لذا دلایل غیبت زوجه در طلاق ذکر شده است.

اعتیاد

برای اینکه زن از طریق پست به دادگاه تقاضای طلاق بدهد باید مدارکی که در زیر ذکر می شود را داشته باشد.

  • اصل شناسنامه
  • نقشه ملی اصلی
  • گواهی ازدواج

در صورت طلاق غیابی زوجه می تواند مهریه خود را مطالبه کند و در صورت تایید جهات طلاق غیابی زوجه در این صورت قاضی می تواند اقدامات لازم را برای توقیف اموال مرد و بستن آن انجام دهد. حساب های بانکی این مرد به این ترتیب تکلیف مهریه زن که حقوق قانونی و مالی اوست مشخص می شود.

آخرین کلمه

اولین قدم برای درخواست طلاق در دادگاه، داشتن دلیل مساعد در دادگاه است. پس از تهیه دلایل معتبر برای درخواست طلاق از طریق مکاتبه، بهتر است با یک وکیل مشورت کنید طلاق توافقی ارجاع داده شود تا شما را در تنظیم دادخواست راهنمایی کند. به این ترتیب با کمک وکیل خود می توانید بدون هیچ مشکلی همسر خود را به صورت غیابی طلاق دهید. در عین حال باید بدانید که پس از تنظیم تقاضای طلاق به صورت غیر حضوری، لازم است با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، درخواست طلاق خود را ثبت و پس از دریافت پیامک به دادگاه مراجعه کنید.

طلاق غایب از طرف زن یکی از انواع طلاق است که زوجه به دلایل مختلف می تواند آن را مطرح کند. مدت زمان رسیدگی به این نوع طلاق نیز یکی از مواردی است که ذهن زنانی را که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند، نگران می کند. با توجه به این مشکل ما در دادنیک سعی کرده ایم طلاق پستی و مدت زمان آن را به شما عزیزان بگوییم.

پرداخت نفقه یکی از حقوق مالی زن است که مرد مکلف به پرداخت آن است. در صورتی که مرد ۶ ماه یا بیشتر از پرداخت نفقه به زوجه خودداری کرده باشد، زوجه می تواند به صورت مکاتبه ای تقاضای طلاق نماید.

بیماری لاعلاج

در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد مدت طلاق غیابی زوجه و شرایط آن را در اختیار شما قرار دهد. پیشنهاد می کنیم برای توضیح تا پایان مقاله با ما همراه باشید طلاق غیابی چقدر طول می کشد؟

طلاق پستی چیست؟

اگر به دلایل مختلف قصد طلاق از همسر خود را در غیاب او دارید، می توانید تقاضای طلاق غیابی کنید. شما باید دلایل موجهی برای رسیدگی به درخواست طلاق غیابی داشته باشید و این موضوع را نیز در نظر بگیرید، در صورت تمایل به طلاق غیابی از همسرتان ممکن است با مشکلاتی مانند طولانی شدن روند پرونده خود مواجه شوید.

مدارک مورد نیاز برای طلاق نامه ای همسر

همسر طلاق غایب

عموماً در تمام طلاق ها، گرفتن مهریه یکی از حقوق قانونی و مسلم زن است. در صورت طلاق مکاتبه ای این سوال قابل انکار نیست و دادگاه باید تکلیف مهریه زوجه را برای صدور حکم طلاق مشخص کند.

اگر ثابت شود که مرد اعتیاد دارد و نمی تواند زندگی عادی داشته باشد و مخارج خانه را نیز تامین کند، زن می تواند بر اساس این موضوع تقاضای طلاق غیابی کند.

مناسبت ها

Dدر صورت ابتلای مرد به بیماری صعب العلاج، زن می تواند بر اساس این مشکل از شوهر خود طلاق غیابی کند.

ضرب و شتم

در صورتی که زندگی زوجین دچار مشکلات اقتصادی باشد و روابط زن و شوهر به هم بخورد، در صورت اثبات در دادگاه، این امر می تواند منجر به طلاق غیابی زوجه شود.

حقوق بازنشستگی

همسر طلاق غایب

تکلیف مهریه در صورت طلاق مکاتبه ای با زوجه چه می شود؟