علت توقف کمک هزینه و پیگیری کمک هزینه با کد ملی • تصویر از مجله زندگی

وی بیان کرد: اندازه و ساختار خانوار دو شاخصی است که در صورت تغییر به تناسب تأثیر خود بر یک دهم خانوارها تأثیر می گذارد و تغییر می کند.

معاون تعاون، کار و رفاه وزیر رفاه گفت: اطلاعات اقتصادی خانوارهای ایرانی در پایگاه رفاهی ایران هر 6 ماه یکبار بازنگری می شود.

گروه اول: اگر فرزندان یک خانواده ازدواج کنند یا زندگی مستقلی را شروع کنند، اما هنوز خانواده خود را از والدین خود جدا نکرده باشند، زیرا کل درآمد آنها با هم محاسبه می شود، می تواند خانواده آنها را در رتبه دهم قرار دهد. این افراد می توانند پس از ثبت درخواست بررسی در سامانه حمایتی و مراجعه به سازوکار اعلام شده از سوی سازمان هدفمندی یارانه ها با مراجعه به سایت این سازمان و یا پلیس +10 خانواده خود را جدا کنند.

همه این موارد به عنوان معیار تصمیم گیری عمل می کنند و هر یک از این اطلاعات به تنهایی محاسبه نمی شوند.

همچنین در صورتی که افراد بخواهند میزان کاهش درآمد خود را بررسی کنند می توانند به آدرس hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند. قبلا در صفحه چگونه درباره Grant Thing و ثبت اعتراض به Grant Reduction بیاموزیم نحوه پیگیری یارانه قطع شده با کد ملی سرپرست خانوار توضیح داده شده است.

به گفته عسگریان، طرح تکه تکه شدن خانوارها و شناسایی افراد پردرآمد از طریق یارانه یک تکلیف قانونی است که در قانون بودجه بر عهده دولت گذاشته شده است.

پیگیری کمک هزینه قطع شده با کد ملی

وی همچنین ادامه داد: ده یک مکانیسم کار است پرداخت کمک هزینه این مربوط به خانوارها است، در حال حاضر 9 دهک یارانه دریافت می کنند و دهک هایی که دهمین دهک پردرآمد هستند از دریافت یارانه حذف شده اند.

اگر فکر می‌کنید که دهک خانوار شما نیاز به بازبینی دارد، این ویدیو را تماشا کنید تا ببینید چه چیزی ممکن است عشر شما را تغییر دهد. جداسازی خانگی توسط یک سری شاخص ها تعیین می شود که شامل چهار شاخص زیر می شود:

 1. اندازه خانوار (تعداد اعضای خانواده)
 2. تراکنش های بانکی
 3. اطلاعات خودرو
 4. حقوق و درآمد افراد

وی افزود: ما می خواهیم پرداخت کمک هزینه عادلانه باشد و پاسخ روشنی به مردم داده شود و آنها هر نوع سوالی را مطرح کنند و ما در حد توان خود پاسخ دهیم.

کمک مالی من قطع شد، اما یک فرد ثروتمند کمک هزینه می گیرد

گزارش اخبار یارانه ای تصویر زندگیعلیرضا عسگریان در گفت وگو با فارس در توضیح اینکه چرا اطلاعات پایگاه اجتماعی ایران برای دریافت یارانه به روز نمی شود؟ وی تصریح کرد: دادن عشر به مردم برای دریافت کمک بلاعوض یک تکلیف قانونی و مبنای تصمیم گیری است و در نظر داریم ارقام و ارقام را از پایگاه ایرانیان کالا بارگذاری کنیم اما با توجه به مفاد قانون بودجه ۱۴۰۲، ما موظف هستیم هر 6 ماه یکبار داده ها و اطلاعات پایگاه بهزیستی ایران را به روز کنیم که در صورت اعمال این تغییرات، طبیعتا مبنای ارزیابی حقوق خانوار قرار می گیرد که بر اساس آن رده بندی خانوار اصلاح می شود.

تعداد دریافت کنندگان کمک هزینه در کشور

عسگریان تصریح کرد: در هر دهک درآمدی 8 میلیون و 700 هزار نفر وجود دارد و قصد اصلی ما این است که با شاخص های دقیق تر تداخل نداشته باشیم و شاخص ها را برای حذف افراد یا حتی تغییر دهک ها همسو و اعمال کنیم. نکته اصلی این است که ما فقط می خواستیم عدالت اجرا شود. در هر دور بررسی، برخی خانوارها به دهک های بالا و برخی دیگر به دهک های پایین منتقل می شوند.

وی گفت: وزارت تعاون با وجود اینکه در حال حاضر 78 میلیون ایرانی یارانه دریافت می کنند، تلاش می کند به طور مرتب اطلاعات اقتصادی خانوارها را به روز کند. این تعداد یارانه همیشه باعث می شود که اعتراض داشته باشیم.

ممکن است عدد اعشاری شما به یکی از دلایل زیر تغییر کرده باشد:

عسگریان به نظر شما حذف این همه نقد و اطلاعات فقط برای یک دهم به صرفه است؟ وی گفت: به نظر شما اگر سه دهک برتر درآمدی را از یارانه حذف کنیم چند نفر از یارانه خارج می شوند؟ قطعا در این صورت بسیاری از حقوق بگیران عادی و خانوارهای متوسط ​​حذف خواهند شد.

گروه چهارم: البته گروه های دیگری هم هستند که درآمد بسیار بالایی دارند اما به دلیل بیماری خاص و پرهزینه یکی از اعضای خانواده به کمک نیاز دارند. این بستگان مشمول شرایط خاصی هستند و با مراجعه به سایت اعتراض به عشریه و اعلام شرایط قابل بررسی مجدد می باشند. در این زمینه وزارت بهداشت و سازمان اجتماعی نیز نظارت دارند.

معاون رفاهی و اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه تاکنون کدام دستگاه ها اطلاعات خود را به پایگاه اجتماعی ایران منتقل کرده اند؟ گفت:

 • مراجع ثبت اسناد
 • ثبت احوال
 • بانک مرکزی
 • پلیس
 • کمیته امداد امام خمینی (ره) در حمایت
 • رفاه
 • بورس سوتک
 • حقوق
 • صندوق بیمه
 • سازمان تامین اجتماعی

گروه سوم: افرادی نیز هستند که خودروهای خود را به صورت قراردادی فروخته اند، چون خودروهای این افراد هنوز ثبت نام نشده است، این امر دارایی آنها محسوب می شود و ممکن است باعث قرار گرفتن آنها در دسته عشریه شود. این افراد برای رفع این مشکل باید به مراکز ثبت نام مراجعه کنند تا خودرویی که فروخته اند از لیست مالکان آنها حذف شود.

پس از اصلاح موارد ذکر شده، افراد می توانند با مراجعه به سامانه مددکاری درخواست تجدید نظر در وضعیت خود کنند تا در صورت واجد شرایط بودن، مجدداً بررسی شده و کمک هزینه خود را دریافت کنند.

نحوه تقسیم خانوار برای دریافت کمک هزینه اعلام شد

عسگریان گفت: تنها تراکنش مالی بالا در یک زمان خاص مورد توجه قرار نمی گیرد، بلکه میانگین معیارهای ذکر شده در یک خانوار در نظر گرفته شده مبنای تحلیل و قضاوت ما است.

پایگاه اجتماعی ایران اطلاعات خانوار را از کجا می آورد؟

وی افزود: برخی افراد اصلا بانکی ندارند و این افراد مظنون به کتمان اطلاعات مالی هستند که در حال بررسی وضعیت خانوادگی آنها هستیم.

دلیل پایان کمک هزینه

چرا کمک هزینه من قطع شد و چه باید بکنم؟

و چند سازمان دیگر هستند که اطلاعات آنها آنلاین است و برای برخی هر 6 ماه یکبار به روز می شود.

بر اساس گزارش ها، با توجه به اینکه خرید ارز سهمیه ای مستلزم افتتاح حساب ارزی است و واریز ارز بلیت به حساب ارزی پس از 72 ساعت می باشد، موجب رهگیری خریداران ارز سهمیه ای می شود. و حذف یارانه آنها به دلیل مالی و گردش مالی زیاد خواهد بود.

عسگریان درباره اینکه آیا تمام افراد دهک دهم از یارانه حذف می شوند؟ وی گفت: در هر دهک صدک هایی وجود دارد که تعداد کمی از آنها یارانه می گیرند، اما بیشتر افرادی که جزو 10 دهک برتر هستند یارانه آنها حذف می شود.

افراد می توانند برای اطلاع از دهک درآمدی خود با شماره گویا 09200006369 تماس بگیرند و با وارد کردن کد ملی و مشخصات تماس خود متوجه شوند در چه دهک درآمدی هستند.مجله ازدواج

حذف یارانه با خرید ارز سهمیه ای: دولت امسال به دلیل نیاز به افتتاح حساب ارزی و امکان محاسبه دقیق داده ها، در نظر دارد یارانه خریداران ارز سهمیه ای را حذف کند.

در پاسخ به سوال معاون رفاهی و اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سوال برخی از حضار گفتند که کمک هزینه آنها با داشتن دو خودرو در یک خودرو قطع شده است. خانواده و نداشتن خانه، در حالی که برخی افراد چندین خانه یا مشاغل دارند. اما همچنان یارانه می گیرند، می گوید: این نظرات قابل قبول نیست. آیا ممکن است فردی چند فروشگاه داشته باشد اما تراکنش بانکی او ثبت نشود؟ ما معیارهای زیادی برای شناسایی اندازه اقتصادی خانوار داریم که یکی از آنها تراکنش های بانکی است، شاخص های دیگری هم وجود دارد از جمله

ملاک عشر خانوار

 • تراکنش بانکی
 • حساب های بانکی
 • علاقه
 • موجودی جاری حساب های بانکی
 • ساختار خانوار
 • سایز خانواده
 • تعداد وسایل نقلیه
 • قیمت خودرو
 • تعداد کارکنان یک خانوار
 • دارایی های بازار سهام خانوار
 • ملک و خانه داشته باشید
 • تعداد سفرهای خارج از کشور (به استثنای سفرهای عتبات)

گروه دوم: برخی از افراد، مانند صندوق‌داران یا مدیران خرید، حساب شخصی و کاری خود را از هم جدا نمی‌کردند، یا زمانی که مردم کارت‌های بانکی خود را به دیگران می‌دادند تا با آنها کار کنند. اگر تراکنش بانکی این افراد به این دلایل افزایش یافته باشد ممکن است منجر به شناسایی آنها شود. در حالت اول برای حل این مشکل باید حساب شخصی و حرفه ای را از هم جدا کنند و در حالت دوم بدانند که می تواند عواقب قانونی برای این افراد داشته باشد و کارت خود را به دیگران ندهند. وزارت امور اجتماعی بعد از 3 ماه اقدام به این افراد می کنداگر تا آن موقع حسابشان تفکیک شده باشد مشمول یارانه می شوند.