عدم اعمال رتبه معلم مهرآفرین برخلاف مصوبه مجلس است

جلال رشیدی کوچی (نماینده مردم مرودشت) نیز در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان ارتش و نیروهای مسلح تذکر شفاهی به دولت داد.مجله ازدواج

همچنین محمدرضا صباغیان بافقی (عضو شوراهای کمیسیون مجلس) در جلسه علنی امروز روز پزشک مبارک وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: مجلس طرح درجه بندی معلمان را به عنوان بخشی از اقدام مناسب تصویب کرده و امروز در حال اجراست.

قانون رتبه بندی معلمان طبق سلیقه اجرا می شود

حسین حقوردی (عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس) در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 11 شهریور) شورای اسلامی در نطق خود طی دستور خود ضمن تذکر شفاهی به دولت در صحن علنی احیای حقوق بازنشستگان و وی با تشکر از مسئولانی که در این زمینه فعالیت می کنند، گفت: از توجه دولت به احیای حقوق تامین اجتماعی بازنشستگان تشکر می کنم و صمیمانه خواستار اتخاذ تدابیر مناسب برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری ​​هستم.

حقوردی خاطرنشان کرد: در تورم افسارگسیخته کنونی افزایش تنها 10 درصدی حقوق این مستمری بگیران و کارمندان نجیب دولت توجیه منطقی ندارد، لازم است حقوق کارکنان کشوری و لشکری ​​و مستمری بگیران به تناسب با نرخ تورم افزایش یابد. .

عدم پرداخت حق پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی

به گزارش ایلنا، تعدادی از نمایندگان مجلس در صحن علنی امروز در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان، معلمان، کارمندان و سایر اقشار تذکر شفاهی به دولت دادند.

نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس تاکید کرد: چرا معلمان باید در این شرایط سخت اقتصادی استثنا باشند؟ آیا این تورم روی آنها تاثیر نمی گذارد؟ معلم خارجی هستند؟ از رئیس مجلس می خواهم این مشکل را حل کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ادامه داد: متأسفانه امروز قانون رتبه بندی معلمان سلیقه ای اجرا می شود، بالغ بر 80 هزار معلم از پیش نویس قانون معلمان مستثنی هستند، مهرآفرین، معلمان شاغل و معلمان شاغل و در حال خدمت و … آنها از این قانون خصوصی مستثنی هستند

امروز تعدادی از نمایندگان مجلس در صحن علنی حقوق بازنشستگان، معلمان و کارمندان غیرنظامی و لشکری ​​را به دولت تذکر دادند.

وی گفت: البته 350 هزار نفر از این افراد در نهادهای کشور هستند که بیش از 60 هزار نفر مربوط به آموزش و پرورش هستند.

مربیان طرح مهر آفرین در رتبه بندی معلمان قرار گرفتند

قاسم احمدی لشکی، معاون حقوقی و مجلس وزارت آموزش و پرورش درباره طرح مهرآفرینان گفت: حدود 65 هزار معلم ما تا سال 1388 وارد آموزش و پرورش شده اند.

لشکی گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری این آزمون برای تمامی معلمان مشمول این طرح به سرعت در حال انجام است و به محض انجام این امر، مسائل طبقه بندی مرتفع شده و طبقه بندی نیز مشمول این طرح می شود.


اجرای رتبه بندی معلم مهر آفرین

تاخیر در اجرای قانون رتبه بندی معلمان

صباغیان گفت: وزیر آموزش و پرورش با این اقدام مجلس را خلع سلاح کرد و تیری به پای مجلس شلیک کرد.

وی بیان کرد: در اینجا از عدم پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی پس از گذشت یک سال از بازنشستگی یاد آور می شوم و از دولت می خواهم در پرداخت مطالبات قانونی این بستگان اهتمام جدی داشته باشد. . علاوه بر این، بر اساس مصوبه مجلس، دولت باید اضافه کاری ماهانه معلمان شریف و نجیب را که متأسفانه از اردیبهشت ماه تاکنون پرداخت نشده است، پرداخت کند.

این نماینده مردم شهریار در مجلس یازدهم یادآور شد: اجرا هر چند با تاخیر خاصی قانون رتبه بندی معلمان از مراجع ذی صلاح تقاضا دارم قانون رتبه بندی را به درستی و کامل مطابق مصوبه مجلس اعمال کنند. تفکیک بخش بزرگی از معلمان با عنوان مهر آفرین و عدم اجرای تبصره در پرونده آنان خلاف مصوبه مجلس است.