طرز تهیه چیزکیک انار برای یلدا و ولنتاین • تصویر از مجله زندگی


چیزکیک انار یک دسر پاییزی با ظاهری خوش رنگ و زیبا مناسب شب یلدا و جشن ولنتاین است. پایه کیک می تواند کلوچه یا کیک باشد.

مواد لازم برای تهیه کیک پنیر انار

آرد ساده 1 فنجان
شیر نر نصف فنجان
روغن مایع یک چهارم فنجان
قند نصف فنجان
تخم مرغ کوچک 2 اتاق
پودر خمیرمایه 1 قاشق غذاخوری
وانیل کمی
آماده سازی:
زمان پخت و پز:
کل زمان پخت:

طرز تهیه کیک پنیر انار در شب یلدا

شیر و شکر و روغن را کمی اضافه کنید تا شکر حل شود.

سپس تخم مرغ ها را یکی یکی با وانیل به مدت دو دقیقه بزنید.

دوتا تخم مرغ رو که زدیم باید مایع تقریبا سفید بشه بعد مواد خشک الک شده شامل آرد و بکینگ پودر رو اضافه میکنیم و مخلوط میکنیم (اگه کیک شکلاتی قهوه ای رنگ میخوایم یه قاشق کم میکنیم از آرد جاش، کاکائو رو میریزیم.)
کیک رو تو همون قالب کمربندی که کیک رو میزنیم درست میکنیم بعد کیک میره تو فر 20 دقیقه تموم شده چک میکنیم وقتی کیک پخت و خنک شد کیک رو از قالب در میاریم قالب را بشویید و تمیز کنید خشک می کنیم و به فرآیند چیزکیک ادامه می دهیم
پایه کیک انار را می توانید از کلوچه، کیک اسفنجی و هر نوع کیک دیگری که می شناسید و احساس کاملی دارید درست کنید، حتی می توانید برای تهیه کیک از بکینگ پودر آماده استفاده کنید.

طرز تهیه کیک پنیر انار، دسر شب یلدا

پایه بیسکویت

  • یک بسته بیسکویت بور کوچک
  • یک بسته 50 گرمی کره
  • دو قاشق عسل

کره را حرارت می دهیم تا آب شود، بیسکویت های نرم و پودر شده را با کره و عسل مخلوط می کنیم، خیلی محکم فشار نمی دهیم، ته قالب کمربندی را خوب پخش می کنیم، با ته لیوان فیکس می کنیم.
خانم هایی که بعد از آماده شدن کیک به سختی درآوردن کیک ته قالب یه نایلون بذارین دور قالب یه نایلون اضافه بذارین تا راحت جدا بشه، وقتی مواد رو خوب پخش کردین بذارین داخل قالب استراحت کنه. به مدت نیم ساعت در یخچال بگذارید تا شیرینی ها و کره جا بیفتند. .

مواد لازم کیک پنیر

در همین حال، یک ژله آلوئه ورا را در یک لیوان آب جوش حل کنید (اگر نمی خواهید پنیرتان سفید شود، می توانید از هر رنگی از ژله استفاده کنید، پنیر شما هم رنگ می شود) و در بن ماری بخارپز را بپزید تا خوب حل میشه

یک ساشه ماسکارپونه، یک کیسه خامه، یک قاشق چایخوری وانیل و سه چهارم پیمانه پودر قند را با هم مخلوط کنید و وقتی مخلوط خوب مخلوط شد، ژله حل شده را که بعد از برداشتن از روی حرارت ولرم شده بود، به مواد اضافه کنید. ، حل می شود حتی اگر خیلی سرد باشد بریده می شود و به مواد انسجام نمی دهد.

طرز تهیه کیک پنیر انار، دسر شب یلدا

ژله روی چیزکیک

سپس یک ژله انار را طبق دستور روی جعبه حل می کنیم، پس از آماده شدن و ولرم شدن، روی مواد پنیر می گذاریم و دانه های انار را می پاشیم، یک روز در یخچال می گذاریم، سپس دور کمربند را به آرامی باز می کنیم. قالب و کیک را به ظرف دیگری منتقل می کنیم، زیر آن یک چاقوی تیز می گذاریم، یک طرف کیک را که از ته قالب آزاد شده به آرامی با کفگیر پهن بلند می کنیم و کف دستمان را زیر کیک می گذاریم، آن را بلند می کنیم. و آن را در ظرف قرار دهید. متاسفیممجله ازدواج