طرز تهیه رانی پرتقالی خانگی • تصویر از مجله زندگی

2- رانی بعد از آماده شدن هر چه بیشتر در یخچال بماند خوشمزه تر می شود. حتی می توانید آن را به مدت 15 تا 20 دقیقه در فریزر قرار دهید تا خنک شود.

قطعا درست کردن رانی پرتقال در خانه بسیار هیجان انگیز و تجربه بسیار جالبی است. از آنجایی که رانیس خانگی عاری از هر نوع افزودنی و نگهدارنده است، به همین دلیل سالم تر است و می توانید با خیال راحت برای بچه ها و اعضای خانواده خود رانیس خانگی تهیه کنید. فصل زمستان که پرتقال ها آبدار و شیرین هستند، بهترین زمان برای درست کردن رانی پرتقال است.

3- وقتی آماده سرو شد، رانی را حتما خوب هم بزنید سپس در لیوان بریزید تا تکه های پرتقال که جا افتاده اند بالا بیایند.

مرحله دوم: آب، شکر، پرتقال خرد شده و آب پرتقال را در قابلمه مناسبی بریزید. صبر کنید تا محتویات تابه بجوشد و حدود 5 دقیقه بجوشد. تکه های پرتقال خرد شده را با قاشق از قابلمه خارج کرده و در ظرفی بریزید و با ته قاشق یا چرخ گوشت کمی خرد کنید.

5- اگر پرتقال های شما خیلی ترش است، می توانید مقدار شکر ذکر شده در دستور را افزایش دهید.مجله ازدواج

1- سعی کنید برای تهیه رانی پرتقال از پرتقال تامسون استفاده نکنید. برای تهیه رانی پرتقال بهتر است از پرتقال آبدار کوچک (یافا) یا پرتقال قرمز استفاده کنید.

مرحله اول: برای شروع ابتدا پرتقال ها را خوب بشویید. سپس دو عدد از پرتقال ها را پوست بگیرید و قسمت های سفید و ترجیحا پوست میوه را جدا کنید. پرتقال را به قطعات کوچک خرد کنید، کنار بگذارید و دو پرتقال دیگر را آب بگیرید.

سطح سوم: محتویات قابلمه را در مخلوط کن یا غذاساز بریزید و چند ثانیه هم بزنید تا همه مواد به خوبی با هم مخلوط و یکدست شوند. سپس رانی آماده را در پارچ بریزید و تکه های پرتقال خرد شده را به آن اضافه کنید. پارچ حاوی رانی پرتقال را به مدت 4 تا 5 ساعت در یخچال قرار دهید تا خوب خنک شود. پس بنوش

4- اگر آب پرتقال در دسترس ندارید، می توانید آب پرتقال طبیعی را با آب پرتقال تهیه شده در بازار جایگزین کنید.

در این مطلب طرز تهیه رانی پرتقال خانگی را به روشی بسیار ساده در منزل و همچنین نکات و تکنیک های مهم مربوط به تهیه آن را به شما کاربران عزیز معرفی می کنیم.

طرز تهیه رانی پرتقال خانگی

رانی پرتقالی خانگی

5 نکته مهم برای تهیه رانی پرتقال در خانه

رانی یکی از نوشیدنی های سرد و بسیار سیر کننده و خوشمزه است که ویژگی مهم آن وجود تکه های میوه با آب میوه است. رانی در انواع و طعم های مختلف مانند رانی سلاملیمو، موز، پرتقال، آناناس و غیره در بازار موجود هستند.