طرح های زیبا برای باغ و ویلا

امروزه با توجه به متراژ در دسترس و نوع سلیقه مشتری میتوان سبک های مختلفی را طراحی و اجرا کرد. این مورد را با ظاهری طبیعی و سنتی که در داخل از وسایل روز استفاده شده میتوان ایجاد کرد. طراحی داخلی فقط مختص مکان های مسکونی و طراحی و دکوراسیونداخلی ویلا نیست بلکه طراحی داخلی مغازه، طراحی دکوراسیون داخلیاداری و سایر مکان های تجاری نیز در این گروه قرار دارند. طراحی دکوراسیون داخلی در لواسان توسط شرکت هوم سازان در محیط های مختلفی مانند منازل مسکونی یا فضاهای اداری و تجاری اجرا می شود. بنابراین هوم سازان طراحی چیدمان را به صورت اصولی و با دقت اجرا ی کند تا فضا هم از لحاظ بصری زیبا و چشم نواز باشد و هم کاربری راحت و مناسب داشته باشد. طراحی های معکوس برای ویلاهایی با زمین های بزرگ و دید بصری بالا ممکن است جذاب ترین نتایج را داشته باشد.پیوستگی و هماهنگی در طراحی اهمیت بسیار زیادی در طراحی ویلاهای دوبلکس دارد.زمانی که ویلای شما دوبلکس است به تبع آن شما دو برابر بیشتر نما و نورگیر داشته و برای جایگزاری آن ها باید پلان ویژه ای داشته باشید. استفاده از نور و شیشه در طراحی داخلی ویلا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

از اینها که بگذریم، تنها چیزی که واضح میباشد، این است که استفاده بدون مهارت از هر نوع لوازم نورپردازی، نهتنها ظاهر فضای شما را زیبا نمیکند، بلکه باعث زشتی و انتقال انرژی منفی در آن خواهد شد. رنگ و مدل این قسمت مطابق با سبک طراحی داخلی در نظر گرفته میشود. در این نقشه موقعیت دیوارهای اصلی و جدا کننده مشخص میشود. دیوار آب نما ها در حقیقت قسمت اصلی و پایه ای هستند که می تواند زیبایی خیره کننده ای را در پیش چشمان شما قرار دهد. استفاده از دیوار جدا کننده و همچنین متریال و بافتهای مختلف مانند کفپوشهای چوبی با تم های رنگی متنوع ،استفاده از آب در فضاسازی، باعث افزایش حس هنری شده است و به همین دلیل، حضوردر چنین فضایی آرامش را به دنبال دارد. البته ساخت ویلا در شمال سختی های خود را نیز دارد چرا که برای انجام این کار شما باید با روند مراحل ساخت ویلا، مانند اخذ مجوز های قانونی به خوبی آشنایی داشته باشید.

این جزئیات نیز بر اساس گذر زمان و تغییر در سبک زندگیافراد، دستخوش تغییرات شده اند و رنگ و لعاب متفاوتی به خود گرفته اند. یکی از مهمترین دلایلی که علاقه مندان به سرمایهگذاری در شمال را به خرید ویلا دوبلکس در شمال تشویق می کند، نحوه ساخت و معماری این نوع ساختمان ها می باشد. یکی از مهمترین عوامل موثر در هزینه طراحی نما، وسعت و ابعاد بنا و نمای آن میباشد. کلیه فضاها به صورت لوکس طراحی شده و به گفته تیم طراحی ، طراحی این بنا به قدری خاص است که می توان درآن هنر واقعی زندگی کردن را تجربه کرد. و باعث جذاب تر و زیبا تر شدن چشم انداز ویلا هایی که در این مناطق ساخته می شوند، خواهند شد.

معمولاً افراد بر این باورند که برای اجرا و طراحی ویلای دوبلکس باید زمین متراژ زیادی داشته باشد اما برای زمین هایی با متراژ کم نیز قابل اجرا می باشد . مرحله ی بعدی از این پروسه میباشد که میبایست در یک قالب واحد در مرحله طراحی و قبل از اجرای پروژه و یا در زمان بازسازی ساختمان به آن پرداخته میشود . علاوه بر نکاتی که در بالا برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق ناهارخوری ویلا اشاره کردیم، برخی ترفندها وجود دارند که در منابع، کمتر به آن پرداخته شده است. از اتفاقاتی که همیشه ایجاد محدودیت در طراحی دکوراسیون به وجود می آورد و طراحان را به چالش می کشاند، ایستایی و پایداری سازه ای طراحی ویلا صورت گرفته است. درصورت نیاز به طراح دکوراسیون داخلی یا دیزاینر و مشورت با آنها میتوانید به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید.

هزینه خرید مصالح در تهران و شمال کشور با توجه به نوسانات اخیر در بازار تقریباً برابر است و اما خرید مصالح از شمال یک حسن دارند و آن این است که شما هزینه باربری و حمل و نقل کمتری پرداخت خواهید کرد و نیاز نیست دائماً بین شمال و تهران برای خرید صمالح در رفت و آمد باشید. میزان هزینه متریال و مصالح مورد نیاز برای ساخت و ساز ویلاهای شهرکی به دلیل تعداد زیاد ویلاها کاهش پیدا میکند و این امر موجب شده است تا هزینه نهایی ساخت ویلاهای شهرکی کاهش پیدا کند و با قیمت مناسبی به فروش برسند. گروه اول با رجوع به کتاب های پلانهای معماری و نگاه کردن به عکس های مختلف و آشنایی با طرح های متنوع به امید پیدا کردن طرح ایده آل خود این کتاب ها را ورق می زنند و قالباً به نتیجه مطلوبی هم نمی­رسند. محیط فضای مناسب و دنجی را برای این کار طراحی کنید. طبقه پایین معمولاً برای معاشرت استفاده میشود; زیرا همه قسمتهای مشترک مانند نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه را در خود جای داده است; در حالی که طبقه بالا فضای خصوصی تری است که برای قرار دادن اتاق خوابها استفاده میشود. طراحی و دکوراسیون مدرن از خطوط صاف و منحنی به وفور استفاده میشود.

در طراحی ویلا کوچک، ارتباط فضای داخل با بیرون اهمیت زیادی دارد. طراح داخلی منزل در صورت دارا بودن درک هنری و تجربه لازمتوانایی ارائه خدمات دکوراسیون داخلی منزل را نیز دارد. اما نتیجه نهایی طراحی دکوراسیون داخلی خانه بر اساسنیاز مشتری و علم طراح باید ارائه شود. تمام هزینه های احتمالی و مازاد نیز که ممکن است در حین کارایجاد شود نیز ارائه می شوند. در واقع وقتی از دکوراسیون داخلی منزل صحبت می شود به معنایانتخاب وسایل و چیدمان آنها است که در قسمت های مختلف منزل مانند پذیرایی، نشیمن،اتاق خواب و حتی سرویس دستشویی و حمام نیز به کار برده می شود. به طور مثال در طراحی داخل منزل باید مشخصشود هدف اصلی شما طراحی داخلی آشپزخانه، طراحی داخلی پذیرایی، طراحیو دکوراسیون اتاق خواب یا سرویس بهداشتی است. هزینه مواد و نیروی کار برای ساخت یک ویلای دلخواه حدود 75٪ از هزینههای نهایی شما را تشکیل میدهد، در حالیکه هزینه زمین، تأمین اعتبار، به پایان رساندن قطعهسازی، محوطه سازی و موارد دیگر کل مبلغ باقی مانده را تشکیل میدهد. برای این که فضای داخلی ویلای شما منحصر به فرد به نظر برسد همیشه به فضای گسترده و وسیع نیاز نخواهید داشت. نامی بودن سبک کلاسیک در واقع به واسطه ی ذهنیت و عادت مردم به این سبک است.

اگر قصد دارید که از چوب برای دیزاین دیوارها، سقفها، کفپوشها و غیره استفاده کنید بهتر است از ترکیب رنگهای روشن و تیره چوب بهره ببرید تا زیبایی نشیمن شما دوچندان شود. اگر ویلای شما فضای پذیرایی بزرگی دارد، با توجه به سلیقه خود هر نوع پارچهای که علاقه دارید را برای رومبلی تهیه کنید و اگر فضای پذیرایی کوچکی دارید، از انتخاب پارچههای طرح دار و بهخصوص طرحهای شلوغ خودداری کنید. هر کدام از سبک هایی که به آن ها اشاره کردیم دارای زیبایی های مختص به خود می باشند شما با توجه به سلیقه شخصی خود میتوانید بهترین تصمیم را در مورد طرح داخلی و نمای ویلای خود بگیرید .

خرید و یا ساخت ویلا به دلیل کیفیت هایی که این گونه از ساختمان ها از نظر موقعیت قرار گیری و زمان استفاده دارند ، یکی از اتفاقات بزرگ در زندگی هر فرد است. برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید باید توجه داشته باشید که کدام یک از این جنسها دارای هماهنگی و تناسب بیشتری با سایر بخشهای داخلی ویلای شما است و به بی نظیر و منحصر به فرد شدن ویلای شما کمک بیشتری میکند. با یک ویلای تریبلکس در شمال علاوه بر اینکه چشم انداز بی نظیری به طبیعت خواهید داشت، امکاناتی از قبیل آلاچیق، باربیکیو، مبلمان باغی را هم در اختیار دارید. شمع ها در طراحی های متفاوت و هنرمندانه ای تولید می شوند که می تواند از آن ها به اقتضای نوع و قالب جاشمعی هایی که دارید استفاده کنید. زمان بازسازی ویلا با در نظر گرفتن ابعاد پروژه و میزان تغییرات آن متفاوت است. برای مثال، اثاثیه ای که طراح داخلی برای فضای عمومی استفاده می کند، ممکن است بسیار متفاوت با اثاثیه ای باشد که برای یک فضای مسکونی انتخاب می کند.

هنگامی می شود گفت که یک طراح ویلا موفق است که تمامی مکان ها را مناسب با احتیاجات ساکنین مطابقت دهد و با توجه به سبک زندگی افراد ساکن و همینطور سلایق آن ها طراحی ویلا کوچک را انجام داده باشد. از دیگر عوامل عمومی در طراحی داخلی میتوان با توجه به نورپردازی اشاره کرد. زیرا عوامل زیادی در بر آورد هزینه طراحی داخلیمغاره یا هزینه طراحی داخلی منزل و دکوراسیون داخلی موثر هستند. در ادامه به معرفیانواع طراحی دکوراسیون داخلی منزل و عوامل موثر بر هزینه دکوراسیون داخلیخواهیم پرداخت. این سوال در ذهن برخی از افراد وجود دارد که چرا باید هزینهای را برای طراحی حرفهای ویلا و باغ پرداخت کرد. در طراحی دکوراسیون داخلی با توجه به نیازها و استفاده ای که از آن فضا می شود، طراحی و اصول اجرایی متفاوتی وجود دارد. ویلا برخلاف ساختمان های معمولی که تنها برای زندگی بنا می شوند و توجه چندانی به محیط اطراف آنها نمی شود، بر ارتباط تنگاتنگ با طبیعت تاکید دارد. بعد از آن هم که کار اجرای بنا توسط مهندس عمران و … خلاقیت و ایده پردازی مدرن در کنار هم می توانند زیبایی بی همتاییایجاد کنند. یکی از مهمترین بخش هایی که می توان در مبحث طراحی و دکوراسیون داخلی گنجاند مبحث نور پردازی است.

متخصصین ما درکمترین زمان ممکن جهت ارائه توضیحات و راهنمایی های لازم با شما تماس خواهند طراحی ویلا دوبلکس کوچک گرفت. طرح کلینقشه قبل از انجام با ارائه قیمت طراحی داخلی منزل در اختیارمشتری قرار می گیرد. در واقع طراحی داخلی ساختمان، طراحی داخلی آشپزخانه، طراحی داخلیاتاق خواب و طراحی و دکوراسیون داخلی منزل یا به طورکل طراحیداخلی منزل باید کاملا اصولی انجام شود. اگر چه شما با به کا ربردن مصالح جدید در سرعت اجرا و کیفیت کار صرفه جویی می کنید، ولی باید برای روند کار های ساختمان سازی از نیروی کار با تجربه کمک بگیرید. پس مسئله مهمیکه مطرح است، حفاظت از سازه و در واقع مصالح در برابر این رطوبت و نم همیشگی موجود در این شرایط آب و هوایی میباشد. اقلیم شمال کشور به گونهای است که به دلیل رطوبت بالا و بارندگیهای شدید، گاهی موجب فرسایش و یا خرابی ساختمان با گذشت زمان خواهد شد؛ البته اگر در زمان ساخت ویلا از مصالح مرغوب استفاده نشده باشد. لوازم،تجهیزات و مصالح لازم نیز در این مرحله تهیه می شوند. پس از این عملیات، قطعات اصلی سازهای مانند دال ها، سیستم سازه حمال، دیوارهای پارتیشن غیر باربر، زیرساخت ها، دیواره های باغ، قالب بتن استخر، دیوارهای نگهدارنده، شفت-رزرو ،ساخت سقف و غیره ساخته می شود.