طرح خرید اقساطی بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد • تصویر از مجله زندگی

همچنین گیرندگان و فروشگاه های سراسر کشور که تمایل به همکاری با بانک رفاه را دارند می توانند با ورود به سامانه بتا، تکمیل مراحل ثبت نام و مراجعه به یکی از شعب بانک، برای ارائه خدمات خرید اقساطی و اعتباری به مشتریان این بانک همکاری کنند.

طرح شکوفایی الماس

مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی در صورت نداشتن بدهی معوق می توانند با استفاده از 60 درصد آخرین حقوق واریز شده به حساب مشتری به عنوان اعتبار از تسهیلات خرید اقساطی استفاده کنند.

سامانه بتا یکی از سامانه های آنلاین و راحت بانک رفاه است که امکان خرید اقساطی را برای مشتریان فراهم می کند و برای ارائه خدمات به افرادی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می کنند استفاده می شود. در حال حاضر بیشترین گروهی که از این بانک حقوق دریافت می کنند مستمری بگیران و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی هستند که می توانند به این سامانه به نشانی خرید اعتباری و اقساطی از مراکز قرارداد بانک رفاه از طریق کامپیوتر یا تلفن همراه انجام دهید.

بر اساس این گزارش، سال گذشته حدود 270 هزار نفر از بازنشستگان و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از تسهیلات خرید اعتباری بانک رفاه برای خرید کالاها/خدمات مختلف استفاده کردند و در مجموع از 4 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار خرید اقساطی بهره مند شدند.

طرح های اعتباری سامانه «بتا» شامل دو طرح «الماس رفاه» و طرح «کیف الماس» است. در طرح «الماس رفاه»، مشتریان به صورت آنلاین احراز هویت و اعتبارسنجی می شوند و بدون مراجعه به شعب بانک ها مجوز برداشت سپرده دریافت می کنند. در این طرح مشتریان می توانند با استفاده از 60 درصد حقوق ماهیانه خود نسبت به پرداخت اقساط ماهانه اقدام به خرید اقساطی از مراکز قراردادی بانک به صورت حضوری/حضوری نمایند.

طرح کیف پول الماس

بازنشستگان می توانند در هنگام خرید کالا/خدمات از طریق سامانه بتا به بانک رفاه اجازه کسر اقساط مربوطه را بدهند و بانک رفاه نیز در زمان سررسید حقوق بازنشستگان، اقساط مربوطه را کسر و به حساب فروشنده واریز می کند. خرید روی کیف پول اعتباری بانک رفاه کارکاران برای استفاده در فروشگاه های طرف مقابل با همین مدل ایجاد و در حال توسعه است.

در حال حاضر بیش از 5000 فروشگاه در سراسر کشور برای ارائه خدمات خرید اعتباری/اقساطی به بازنشستگان با بانک رفاه همکاری می کنند و روند پذیرش فروشندگان و همچنین استفاده بازنشستگان از این سامانه در حال توسعه است.

خرید اقساطی مستمری بگیران تامین اجتماعی

با راه اندازی سامانه «بتا» بانک رفاه، بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی که حقوق ماهیانه آنها به حساب بانک رفاه واریز می شود، می توانند از تسهیلات اعتباری این بانک برای خرید نسیه و اقساطی کالا و مایحتاج خود استفاده کنند.

سامانه خرید اقساطی مستمری بگیران تامین اجتماعی

به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعیدر سامانه بتا، قبل از هرگونه خرید اعتبار توسط بازنشستگان و بازنشستگان تامین اجتماعی، اعتبارسنجی مشتری و کنترل مشکلاتی مانند عدم چک بلامحل، در صورت زنده بودن مشتری، سن مشتری بین 18 تا 77 سال، حساب مسدود و فاقد بدهی معوق مؤسسه به صورت آنلاین بررسی می شود و 60 درصد آخرین حقوق واریز شده به حساب مشتری محاسبه و به عنوان اعتبار وی نمایش داده می شود.مجله ازدواج

در طرح کیف پول الماس، مشتریانی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می کنند، با فعال سازی این طرح در سامانه بتا بانک رفاه و نصب اپلیکیشن مربوطه، می توانند از سامانه بتا در کیف پول اپلیکیشن و با استفاده از اپلیکیشن کیف پول، اعتبار دریافت کنند. خرید اقساطی در فروشگاه های طرف مقابل به صورت حضوری یا آنلاین برای مشتریان امکان پذیر است.