صندوق های دیجیتال تضمین امنیت • تصویر از مجله زندگی

قفل دیجیتال ایمن این کاربرپسندترین نوع قفل موجود برای گاوصندوق های ضد سرقت است و دلیل اصلی این امر سهولت استفاده از آن ها است. از طرفی صفحه کلید عددی اکثر مدل های ایمن دارای نوری است که به کاربر امکان استفاده از آن در تاریکی را می دهد.

با شروع تجارت بین ملل بشری و وقوع انقلاب صنعتی در جهان، موضوع تامین اموال و اموال ارزشمند مردم اهمیت بیشتری یافت. بنابراین بعدها بانک های امروزی ایجاد شدند و مردم بسیاری از ثروت و سرمایه خود را در این بانک ها نگهداری کردند. اما بسیاری ترجیح می‌دهند که اوراق و پول‌هایشان را در محل زندگی‌شان نگه دارند تا راحت‌تر باشند و از طرفی دسترسی راحت‌تری به اسناد، فاکتورها یا حتی طلاهایشان داشته باشند. از سوی دیگر با ارتقای بانک ها، استفاده از گاوصندوق های بزرگ برای حفظ سرمایه مردم و همچنین استفاده از گاوصندوق افزایش یافته است. گاوصندوق ها انواع مختلفی دارند که امروزه دارای بالاترین ضریب امنیتی هستند صندوق دیجیتال شاهد قفل دیجیتال صندوقدار با قابلیت های مختلف خود توانسته خطر دستکاری را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و نیاز افراد به تحویل اسناد خود را به بانک ها کاهش دهد.

قفل گاوصندوق الکترونیکی

گاوصندوق چیست؟

شرکت مهندسی شایگان تنها تولید کننده و عرضه کننده قفل دیجیتال صندوقدار در کشورمان می باشد. این مجموعه متشکل از تیمی نخبه و متخصصین در زمینه برنامه نویسی و همچنین طراحی سخت افزار، محصولات خود را با جدیدترین قطعات الکترونیکی و با کیفیت ترین مواد اولیه با گارانتی معتبر و بی قید و شرط ۱۸ ماهه عرضه می کند. . واحد تحقیق و توسعه این شرکت به طور مداوم آخرین فناوری های جهانی در زمینه امنیت دیجیتال را رصد می کند و نمونه آن به روز رسانی متوالی نرم افزار و سخت افزار محصولات تولید شده با برند شایگان در بازار است.مجله ازدواج

از طرفی نسوز و ضد سرقت بودن گاوصندوق های دیجیتال باعث محبوبیت بیشتر آنها در بین مردم شده است. اما این تنها مزیت آنها نیست. قفل های دیجیتالی نصب شده بر روی این گاوصندوق ها دارای امکانات بیشتری هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

قابلیت Num Lock

گاوصندوق یک جعبه فلزی کوچک و مقاوم در برابر آتش است که در یک صندوق بانکی یافت می شود و برای نگهداری امن اشیاء قیمتی استفاده می شود. این وجوه را می توان برای مدتی از چند ماه تا چند سال اجاره کرد.

قفل گاوصندوق الکترونیکی

شرکت مهندسی شایگان

گاوصندوق با قفل الکترونیکی

استفاده از کد دیجیتال شاید یکی از بزرگترین مزایای قفل گاوصندوق دیجیتال باشد. مزیت اصلی این قفل ها در سیستم رمزگذاری آن نهفته است. می توان از 2 سیستم رمزگذاری برای بهبود امنیت تا حد امکان استفاده کرد. مثلا به طور همزمان کد عددی صندوق که شامل حروف و اعداد است و از طرفی امکان شناسایی اثر انگشت یا سنسور قرنیه چشم نیز ادغام و استفاده شده است.

از طرفی استفاده از گاوصندوق به گونه ای است که فقط خود شخص از محتویات صندوق خود مطلع است. اما چرا با وجود این نکات مثبت، مردم همچنان سعی می کنند دستگاه های خود را نزدیک خود نگه دارند؟

علاوه بر این، امکان فعال سازی قفل خودکار سیستم پس از سه بار وارد کردن رمز صحیح وجود دارد. بنابراین فرد پس از وارد کردن رمز اشتباه با قفل سیستم مواجه می شود و شانسی برای باز کردن گاوصندوق ندارد.

یکی دیگر از مواردی که شاید جالب باشد دانستن آن، امکان استفاده از زنگ بی صدا در زمانی است که مثلاً فروشگاه شما شکسته شده و دزد شما را مجبور به باز کردن گاوصندوق می کند. در این زمان می توانید هنگام باز کردن صندوق عقب دکمه اضطراری را زنگ بزنید.

قفل های الکترونیکی نسبت به قفل های سنتی کمتر مستعد سرقت هستند. دلیل این امر این است که پروتکل های امنیتی الکترونیکی در سال های اخیر تکامل یافته اند. تجربه انواع سرقت و روش های سارقان برای نفوذ به گاوصندوق مورد مطالعه قرار گرفته و نه تنها به اندازه قفل های مکانیکی سنتی، بلکه حتی بیشتر از آن قابل اعتماد شده اند. نمونه ای از این مورد سوئیچ صرافی ها، بانک های مدرن و همچنین جواهر فروشی ها به استفاده از قفل گاوصندوق دیجیتال است.

ویژگی های دیگری نیز برای این صندوق ها وجود دارد. به عنوان مثال، در صندوق‌های دیجیتال مجهز به ماژول‌های هوشمند، حالت تنظیم استفاده در یک زمان خاص را دارند. به عنوان مثال، شما می توانید کد till را فقط 2 ساعت در روز فعال کنید. سنسور ضربه، سیستم هوشمند اطلاع رسانی پیامکی، اعلان و تماس ضروری، ایجاد رمز یکبار مصرف و نصب آژیر از دیگر ویژگی های این نوع قفل های مدرن است.

از سوی دیگر، استفاده از قفل های مکانیکی گاوصندوق دشوار است، زیرا هنگام چرخاندن صفحه، باید ترکیب صحیحی را تنظیم کنید. مشکل زمانی حاد می شود که برای مدتی از آن استفاده نکنید و پس از مدتی به محتویات گاوصندوق خود نیاز پیدا کنید و به آنجا بروید، الگوریتم باز کردن آن را فراموش کرده اید. اکنون باید از یک قفل ساز یا یک تکنسین خبره کمک بگیرید. در ضمن بازکردن قفل مکانیکی گاوصندوق زمان بر است و مشکل اصلی زمانی ایجاد می شود که بخواهید رمز را تغییر دهید. برای این کار، آنها باید توسط یک متخصص کمک کنند. به طور کلی، استفاده از قفل دیجیتال شما را از وابستگی به نصاب و قفل ساز نجات می دهد.

امنیت بالا

شاید اولین بار استفاده از صندوق در فروشگاه ها و انبارها را دیده باشید. گاوصندوق های قدیمی با استفاده از قفل یا کلید مکانیکی باز می شدند. این نوع صندوقچه ها را هنوز می توان در فروشگاه های قدیمی پیدا کرد. اما به مرور زمان امنیت صندوق‌ها افزایش یافته و صندوق‌های دیجیتال وارد بازار شده‌اند. قفل های گاوصندوق الکترونیکی مانند قفل های سنتی کار می کنند. اما تفاوت آنها در این است که با وارد کردن ترکیبی از 4 تا 20 رقم روی صفحه کلید الکترونیکی که با باتری کار می کند، باز می شوند. وقتی رمز عبور صحیح وارد شد؛ مکانیزم را درگیر می کند و به دسته اجازه می دهد تا گاوصندوق را بچرخاند و باز کند. بنابراین استفاده از گاوصندوق دیجیتال بهترین راه برای ایمن سازی دارایی ها تلقی می شود.

شاید بتوانیم پاسخ این سوال را در دسترسی افراد به دستگاه هایشان پیدا کنیم. فقط در ساعات کاری بانک می توانید به ملک و اسناد موجود در گاوصندوق مراجعه کنید. از سوی دیگر، اخبار سرقت از بانک نیز نیاز آنها به بالا بردن سطح امنیت خود را ثابت می کند. اما در واقع، سهولت دسترسی دلیلی است که امروزه مردم از گاوصندوق های خانگی یا اداری در خانه یا محل کار خود استفاده می کنند.

ورود گاو نر به بازار