شير سماوري پلاگ ولو پترو پردا | kasrasaran

شير سماوري پلاگ ولو پترو پردا | kasrasaran

برخی از شیرآلات بسیار بزرگ باید پیش از حرکت کردن کشویی (دیسک) وسیله‌ای را برای کاهش فشار داشته همین الان این لینک را چک کنید باشند. طراحی ساده شیر کشویی باعث شده تا استفاده از آن برای لوله‌های بالای ۲ اینچ مقرون به صرفه باشد. زمانیکه شیر کشویی کاملاً باز باشد، کشویی (دیسک) به سمت بونت حرکت کرده و کاملاً از سر راه جریان کنار می‌رود. زمانیکه شیر بسته می‌شود، دیسک در مقابل نشیمنگاه قرار گرفته و کاملاً مسیر جریان را می‌بندد.

  • يکی از ساده‌ترين نوع شيرآلات صنعتی است که در واحدهای نفت و پتروشيمی کاربرد زیادی دارد.
  • در حین کار، بدنه و نشیمنگاه‌ها ثابت باقی می‌مانند در حالیکه اِستم رزوه شده می‌چرخد تا کشویی را از روی نشیمنگاه جدا کند.
  • یکی از طرح‌های این شیر دارای صفحه پلاگ و نشیمنگاه استوانه‌ای است.
  • ساختمان اين نوع شيرها از يک بدنه معمولی و يک صفحه مدور که تقريبا در وسط قرار دارد تشکيل شده است.

در این طراحی سه راهه از عامل مسدود کننده، ‌برای انحراف یا ترکیب جریان استفاده می‌شود. انحراف جریان – جریان از مدخل ورودی وارد شده و در درون شیر حرکت می‌کند، و از مجراها به یکی دو خروجی هدایت می‌شود. وقتی شیر ۹۰‌درجه می‌چرخد جریان به خروجی دیگری راه پیدا می‌کند. ترکیب جریان – جریان از دو مدخل ورودی به یک خروجی هدایت می‌شود. می‌توانید برای مشاهده انواع شیرهای صنعتی به این لینک مراجعه کنید.

جزوه راهنمای خرید فشارسنج صنعتی

انتخاب متریال شامل تمامی اجزای داخلی شیر مانند نشیمنگاه، دیسک، اِستم و … می‌شود. شیرهای سماوری که نیاز به روغن کاری دارند، با کاربری های خاص خود یکی از انواع شیر سماوری محسوب می شوند. در شیر سماوری (پلاگ ولو) با 50 درصد تریم حجم دبی خروجی ½ حجم ورودی و پوشش دهی و پرداخت کاری 50 درصد تولید می شود. بدنه پلاگ ولو طوری طراحی شده که با چرخش 90 درجه پلاگ سیال به راحتی عبور کرده و برای کنترل کردن سیال، شیر دچار افت فشار و به مرور زمان آسیب می بیند. یکی از پرکاربردترین تجهیزات و ابزارآلات صنایع کوچک و بزرگ، انواع شیر آلات صنعتی یا ولوها (valve) هستند و علاوه بر صنایع در هر خانه ای هم یافت می شوند. کاربرد مشترک این شیرآلات، کنترل فشار و جریان سیالات در یک سیستم است.

5# شیر سماوری روانکاری نشده (Non-Lubricated Plug Valve)

گروه تکنوپایپ با دارا بودن تجربیاتی درخشان در این عرصه، آماده ارائه کلیه خدمات درخور شان مشتریان مشکل پسند خود می باشد. نشیمنگاه ارتجاعی پلاگ ولو غیر هم مرکز منحصر به فرد است چراکه می‌تواند سیالات داخل فاضلاب را مدیریت کند، همچنین اگر دارای آستر لاستیکی یا شیشه‌ای باید می‌تواند سیالات خورنده را نیز از خود عبور دهد. هر دو طرح مستطیلی و گرد آن می‌توانند با پورتی که 80 درصد یا 100 درصد آن باز می‌باشد ارائه گردند که قابل پیگ کردن (piggable) هستند. پلاگ ولو می‌تواند با نشیمنگاه فلز به فلز برای کاربری‌های سخت استفاده شود. شیر پلاگ روغن‌کاری شده در محدوده سایزهای گسترده تولید می‌شوند و از آن‌ها در کاربری‌های با دما و فشار بالا استفاده می‌شود. این شیرآلات کمتر دچار فرسودگی شده و در برخی کاربری‌ها مقاومت بهتری در برابر خوردگی دارند.

گاهی اوقات برای تنظيم جريان سيال نيز مورد استفاده قرار می‌گيرند که اين عمل با تغيير مسير حرکت و با ایجاد اندکی مقاومت صورت می‌پذيرد. شیرهای دروازه ای به دلیل نیروی زیاد مورد نیاز برای باز و بسته شدن و همچنین افت فشار زیاد سیال خیلی برای خطوط انتقال مناسب نیستند. شیرهای سماوری متناسب با نوع کاربردی که دارند در سایزها و انواعی طراحی می شوند. سهولت در باز و بسته شدن، جلوگیری از اکسیداسیون داخل شیر، جلوگیری از اصطکاک میان قطعات، تعویض نشیمن شیر بدون آسیب رساندن به آن از مزایای شیر سماوری است. ظرفیت شیر سماوری بستگی به قطر دهانه مجرابند دارد هرچه این قطر به قطر ورودی و خروجی شیر نزدیک باشد بازده این شیر پایین می آید. با این عملکرد، این نوع شیر ها در دسته شیرهای ربع گرد (Quarter Turn) قرار می گیرند که با چرخش 90 درجه پلاگ سیال عبور می کند.