شهر لیسیچانسک محاصره شدنیرو‌هایی از حمایت روسیه از محاصره کامل شهر «لیسی‌چانسک» در شرق منطقه، منطقه لوهانسک، خبر دادند.

به گزارش دویچه وله، «آندری ماروچکو» این نیروها را برای حمایت از روسیه اعلام کرد: «امروز شبه نظامیان مردمی لوهانسک و نیرو‌های روسی، آخرین ارتفاعات راهبردی را محاصره کردند که در واقع باید تأیید کند که لیچانسک به طور کامل محاصره شده است. است.»

البته ارتش این موضوع را رد کرد و گفت که درگیری در شهر ادامه دارد.

«روسلان موزیچوک» بیان گارد ملی ملی در تلویزیون این کشور گفت: «نبرد در اطراف لیسیچانسک شدت گرفته، اما این شهر محاصره نشده و تحت کنترل ارتش ملی است.»

استان‌های این منطقه هم گفت: «روسها در حال حاضر شهر را از جهات مختلف گلوله باران می‌کنند.»

وزارت دفاع انگلیس هم در آخرین به روز رسانی اطلاعات خود در روز شنبه اعلام کرد که نیرو‌های روسی «به پیشروی‌های جزئی» در اطراف این شهر ادامه می‌دهند.

این در حالی است که «ماریا زاخارووا» در حالی است که وزارت خارجه روسیه، به تازگی اعلام کرد که کشورهای غربی با ارائه تجهیزات نظامی به جنگ و حمایت سیاسی از کیف باعث طولانی‌تر شدن این جنگ می‌شوند و آن‌ها عامل این بحران جهانی هستند و این ربطی به روسیه دارد. ندارد.

اما هفته گذشته «اورزولا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا، مدعی گفت: «ما از حمایت می‌کنیم. بی‌تردید، تا هرزمان که لازم باشد ما به حمایت از ادامه این موضوع پرداختیم، زیرا فقط برای استقلال و تمامیت ارضی خودش نمی‌جنگد، بلکه برای همه کشور‌های دارای دموکراسی می‌جنگد.»منبع