شناسایی علائم اصلی درد قلب در مردان • مجله ازدواج

آنژین صدری یکی از علائم اصلی درد قلب در مردان است. آنژین زمانی اتفاق می افتد که ماهیچه های قلب اکسیژن کافی دریافت نمی کنند. اگر آنژین درمان نشود، خون رسانی به قلب را متوقف یا محدود می کند و خطرات زیادی را به همراه دارد. آنژین می تواند بدون دلیل در زمان استراحت یا در حین فعالیت های روزانه رخ دهد. البته اگر فردی سابقه تنگی نفس داشته باشد، احساس درد مداوم قلب بسیار خطرناک است و باید سریعا به اورژانس مراجعه کند.

آریتمی قلبی به این معنی است که ریتم قلب برای مدت طولانی مختل می شود. عرق سرد و حالت تهوع همراه با آریتمی قلبی ظاهر می شود و همه این علائم نشان دهنده مشکلات قلبی در مردان است. توجه داشته باشید که اگر تعریق با تنگی نفس همراه باشد، از علائم نارسایی قلبی خواهد بود. سایر علائم نارسایی که همراه با تنگی نفس ظاهر می شوند عبارتند از:

 • تورم، سوزن سوزن شدن و بی حسی دست ها یا پاها
 • احساس خستگی شدید
 • تب
 • سرفه
 • قلب را بکش

درد قلب در مردان

درد بازو، فک و کمر؛ علائم درد قلب

بسیاری از مردان مبتلا به بیماری قلبی از تنگی نفس رنج می برند. تنگی نفس و درد قلب در مردان ناشی از بیماری هایی مانند آنژین صدری، حملات قلبی، نارسایی قلبی و آریتمی است. گاهی اوقات احساس تنگی نفس به دلیل مشکلات ریوی است و ربطی به مشکلات قلبی ندارد. به غیر از مشکلات قلبی، دلایل زیر نیز باعث تنگی نفس می شود.

 • آسم
 • استرس و اضطراب
 • ذات الریه
 • خفگی یا انسداد راه هوایی
 • عکس العمل های آلرژیتیک
 • کم خونی
 • نارسایی قلبی
 • فشار خون پایین

درد در قفسه سینه، کمر و ستون فقرات از علائم درد قلبی در مردان است و زنان در هنگام حمله قلبی درد و فشار قفسه سینه را تجربه می کنند. دل درد در مردان و زنان علل متفاوتی دارد و نمی توان ریشه درد را علت مشترک دانست. اگر بدون ضربه یا آسیب دیدگی در ناحیه کمر، فک و بازو احساس درد کردید، حتماً در اسرع وقت به اورژانس مراجعه کنید. با رسیدن سریع به بیمارستان، احتمال آسیب قلبی و مشکلات ناشی از حمله قلبی تا حد زیادی کاهش می یابد.

برای اطمینان از سلامت قلب باید آنژیوگرافی انجام دهید. هنگام معاینه با دستگاه آنژیوگرافی قلب از طریق عکاسی پیشرفته با اشعه ایکس، انسداد عروق قلب مشخص می شود.

درد قلب در مردان

ریشه علائم درد قلب را پیدا کنید. استفاده از تجهیزات حرفه ای کلینیک بهار زنده

پس از درمان اولیه و بهبود درد قلب، فرد باید به متخصص قلب و عروق مراجعه کند تا قلب به طور کامل معاینه و علت آن تشخیص داده شود. پزشکان استفاده می کنند تست استرس قلبی و الکتروکاردیوگرام سلامت قلب را اندازه گیری می کند. سپس در صورت لزوم فرد با قرص یا دارو درمان می شود.

علائم دل درد در مردان چیست؟ تنگی نفس

اگر درد فک و بازو به صورت ضربانی همراه با تنگی نفس باشد، احتمال حمله قلبی زیاد است. هنگامی که حمله قلبی رخ می دهد، درد در فک به قفسه سینه، پشت، ستون فقرات و گردن منتقل می شود. البته احساس درد در این نواحی همیشه نشان‌دهنده حمله قلبی نیست و می‌تواند ناشی از ضربه‌های جدی مانند زمین خوردن یا آسیب کمر باشد.

هر سال 4 درصد از مردان برای اولین بار در سمت چپ قفسه سینه خود درد می کنند. این درد همیشه به دلیل مشکلات قلبی نیست. به عنوان مثال، آسیب های دنده، گاستریت یا پانکراتیت نیز باعث درد در دنده های چپ می شود. البته، اگر یک بیماری زمینه‌ای قلبی مانند آریتمی قلبی، اندوکاردیت یا روماتیسم دارید، نادیده گرفتن درد قلب خطر بالایی برای بدتر کردن این بیماری دارد. بنابراین باید علائم دل درد در مردان را بشناسید و آن را درمان کنید. در این مقاله به انواع دردهای قلبی در مردان که از علائم بیماری قلبی هستند می پردازیم.

آنژین صدری یا درد قفسه سینه؛ علائم اصلی درد قلب در مردان

درد قلب در مردان

عرق سرد و حالت تهوع؛ علائم درد قلب در مردان

در مقاله علائم درد قلب در مردان به تمام علائم درد قلب پرداختیم. با تشخیص زودهنگام این علائم و اقدامات لازم برای درمان آنها، خطر ابتلا به بیماری های جدی قلبی کاهش می یابد. البته تجهیزات مورد استفاده برای معاینه قلب در تشخیص بیماری بسیار مهم است. به همین دلیل باید با تجهیزات به روز به کلینیک های معتبر مراجعه کنید. تیم پزشکی مجرب و متخصص در کلینیک قلب و عروق بهار زند با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های نوین درمانی به درمان انواع بیماری های قلبی و عروقی می پردازد. برای مشاهده خدمات کلینیک بهار زندگی می توانید به سایت bahar-e-zendegi.com مراجعه کنید و برای تعیین وقت با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.مجله ازدواج

برای تشخیص علت درد قلب، دستگاه قلبی هولتر استفاده می شود معاینه قلب با دستگاه هولتر یک روش غیر تهاجمی است. این دستگاه فعالیت های قلب را در چند روز ثبت می کند و نتیجه عملکرد کلی قلب را ارائه می دهد. با مشاهده داده های به دست آمده از این دستگاه، پزشک مواردی مانند اختلالات ریتم یا ضربان قلب را تشخیص می دهد.

درد قلب در مردان