شناخت مزایا و معایب روف گاردن و آنچه باید قبل از اجرای باغ بام بدانید | elitarchgroup

شناخت مزایا و معایب روف گاردن و آنچه باید قبل از اجرای باغ بام بدانید | elitarchgroup

برای اجرای باربیکیو پشت بام با استفاده از گابیون که در کشور ایرانی روشی کالا مدرن به شمار می‌آید، از سبدهای فلزی و سنگ‌های مرغوب دیزاین استفاده خواهد شد. روف گاردن در هر بامی و اغلب قریب به اتفاق و در هر زیست بومی قابل اجرا می باشد. باغ سبز یا همان روفگاردن محیطی زیبا و با طراوت برای اجرای سلیقه هر شهروند خوش ذوقی تلقی می شود. مکانی که می توان آن را با عایق پوشاند و با سیستم درست زهکشی و آب رسانی کرد و با فراهم آوردن بستر مناسب از خاک حاصلخیز، گونه های گیاهی متنوعی، با توجه به شرایط و اقلیم آب و هوایی منطقه کاشت . استفاده از روف گاردن باعث پاکسازی هوای اطراف، کاهش آلاینده ها، کاهش جذب حرارت ساختمان، کنترل دما، کاهش مصرف انرژی و بهره برداری از آب باران می شود و علاوه بر اینکه معماری ساختمان را ارتقا می دهد، چهره شهر را زیباتر می کند.

  • روش استفاده شده توسط نروژی ها بعد ها به کانادا و آمریکای شمالی نیز رسید.
  • باغ­های معلق بابل احتمالاً مشهورترین کاشته­های باستانی هستند، با تراس­های چشم‌انداز با گیاهان دنباله‌دار که به سقف کاشته شده­ای می­رسند که 75 فوت بالاتر از سطح زمین قرار داشت.
  • مبلمان پلاستیکی ارزان ترین نوع مبل در دسترس هستند که تنها حسن آنها قیمت پایین آنها است ولی از نظر جلوه ظاهری به هیچ وجه با سایر انواع قابل قیاس نیستند .
  • اما امروزه روف گاردن ها در پشت بام های آپارتمان های مسکونی در ایران اجرا می شود در حالی که سال ها پیش ، این نوع فضاها در خارج از کشور مورد استفاده قرار داشته است.
  • با توجه به امکانات نامحدود بام سبز طراحی و ساخت هرکدام نیازمند ایجاد زیر ساخت متفاوتی است.
  • باغ و بیشتر چشم انداز‌های طبیعی جای خودشون رو به راه‌ها، مراکز تجاری، تفریحی و مسکونی داده‌اند.

بهتر است در کاشت گیاهان از کودهای شیمیایی و سم های آفت کش تا حد ممکن استفاده نشود. علاوه بر این ویلا سازه انواع تجهیزات گرمایشی مانند بخاری فضای باز ، آتشدان ، هیتر قارچی و همچنین محصولات سرمایشی مانند پنکه مه پاش را نیز ارایه می کند . اگر فردی هستید که هر آخر هفته را با دوستانتان در یک رستوران کافی‌شاپ محلی ملاقات می کنید، چرا کافه را به خانه خود نمی آورید؟ یک آشپزخانه کوچک و کافه به این معنی است که هر کس می‌تواند آنچه را که می‌خواهد برای خود داشته باشد. بحث قیمت در هر زمینه ای مطرح است و قطعا معیاری برای انتخاب مجری کار توسط مشتران عزیز خواهد بود. از زیبایی دوچندان برخوردار هستند و چنین فضایی آرامش و انرژی مثبت به حضار در این مکان می دهد.

انواع سرخس در روف گاردن

این ارتفاع به دلیل عبور لوله‎‌های آب، برق و گاز و خروج آب حاصل از آبیاری گیاهان در نظر گرفته می‌شود. در مرحله‌ی آخر هم روی شبکه‌های آهنی با ورق پوشانده می‌شوند و روی آن چمن مصنوعی قرار می‌گیرد. در مرحله‌ی لنداسکیپ تجهیزاتی مثل آلاچیق، باربکیو، سایه بان و انواع نورپردازی‌ها و…

چند تصور غلط رایج در بین مردم در مورد طراحی باغ بام

با توجه به اندازه روف گاردن می توان از مواد و روش های مختلفی مانند قیر و گونی برای ایزولاسیون روف گاردن استفاده نمود. برای ساخت باغ بام چون در پشت بام ها بیشتر ساخته می شود باید مهندسی شده و با دقت طراحی شود زیرا پی ریزی اگر اشتباه باشد می تواند به کل ساختمان خسارت پر هزینه ای وارد کند. فایده عمده دیگر روف گاردن ، قابلیت آن در کم کردن و کند کردن جریانات سطحی فاضلاب ها در محوطه های شهری است. همانطور که پشت بام ها و خیابان ها جزء سطح های سخت هستند، میزان و شتاب رواناب ها به شدت بالا می رود و سرچشمه اصلی سیل و آلاینده در سرتاسر دنیا است. استرا کچر ، نمای داخلی و بیرونی سازه در مقابل تمامی شرایط آب و هوایی دارای ضمانت نامه هستند.