شرایط پذیرش دانشجوی دختر افغانستانی دانشگاه آزاد اعلام شد • مجله تصویر

معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی افزود: بانوان افغانستانی می توانند به صورت اینترنتی و از طریق سامانه های ویژه دانشگاه در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کنند و از دوره های آنلاین و غیر حضوری بهره مند شوند.

معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بانوان متقاضی تحصیل (حضوری و مجازی) دانشگاه آزاد اسلامی می توانند به سایت مراجعه کنند. fstudent.iau.irضمن کسب اطلاعات لازم و تکمیلی در واحدهای دانشگاهی ثبت نام نمایید.

درخشا درباره روند ثبت نام دانشجویان دختر افغانی که از تحصیل در افغانستان منع شده اند، گفت: با توجه به محدودیت های موجود برای تحصیل زنان در دانشگاه های افغانستان، دانشگاه آزاد اسلامی همچنان یکی از بزرگترین دانشگاه های غیردولتی جهان و با رشته های مختلف در گروه های پزشکی و غیرپزشکی در بسیاری از واحدهای دانشگاهی سراسر کشور پذیرای بانوان علاقمند به علم و دانش در تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی می باشد.

ثبت نام دانشجویان دختر افغانستانی دانشگاه آزاد

شرایط تحصیلی دانشجویان دختر افغانستانی دانشگاه آزاد

بانوان افغانستانی می توانند به صورت مجازی و از طریق سامانه های ویژه دانشگاه در رشته یا رشته های واحد الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کنند.
معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی از نحوه ثبت نام دانشجویان دختر افغانی ممنوع الخروج در افغانستان خبر داد.

1- با توجه به تحولات اخیر کشور افغانستان، دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای مشهد و اسلامشهر، برای متقاضیان تحصیل در مجتمع آموزشی گلبهار، با افزایش گروه شهریه از ردیف 1 به ردیف 3 (شهریه) و واحد اسلامشهر سطح 1 به سطح 2. و ارائه خوابگاه های دانشجویی انفرادی برای زنان و مردان با توجه به دانشجویان ایرانی تسهیلات ارائه می کند.
2- دانشجویان افغانستانی که نتوانستند تحصیل خود را به پایان برسانند می توانند با ارائه ریز نمرات و معادل آن توسط گروه علمی ذیربط به تحصیل ادامه دهند.
3- علاوه بر معلمان ایرانی از معلمان با سابقه افغانستان نیز برای تدریس استفاده خواهد شدمجله ازدواج

درخشا افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل از یک سال و نیم گذشته با وجود شرایط افغانستان در این کشور حضور فعال داشته و یکی از موسسات آموزشی جمهوری اسلامی ایران است که در حال فعالیت است. در افغانستان و حتی در چنین شرایطی، امسال توانست مجوز برگزاری رویدادها را بگیرد. دو کورس کانکور افغانستان شرکت کنید که یکی از آنها برگزار شده است.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در یک دهه گذشته میزبان بالغ بر 30 هزار دانشجوی دختر و پسر افغانستانی بوده و تاکنون نزدیک به 5 هزار دانش آموخته افغانستانی داشته ایم.

لازم به ذکر است که اتباع افغانستانی متقاضی تحصیل در مشهد (مجتمع آموزشی گلبهار) و اسلامشهر هستند.