شرایط و مزایای تحصیل در مدارس انگلیسی • مجله ازدواج

تحصیل در مدارس بریتانیا به معنای آموزش عالی در سطح جهانی و چشم انداز روشن آینده است. این چیزی است که آموزش عالی انگلستان در حداقل سطح ممکن به فرزندان شما ارائه می دهد. به یاد داشته باشید که مهم نیست در چه کشوری هستید، داشتن مدرک انگلستان فرزندان شما را در بازار کار رقابتی امروز متمایز می کند. بنابراین طبیعی است که به دنبال تحصیل فرزند خود در انگلستان باشید و از مزایای آن بهره مند شوید. در این راستا قصد داریم در این مقاله به بررسی مزایا بپردازیم تحصیل در مدارس انگلیسی، شرایط و هزینه های مورد نیاز را پرداخت کنید. اگر قصد دارید آینده فرزندتان را تضمین کنید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

مزایای تحصیل در مدارس انگلستان چیست؟

یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه کنید امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مدارس انگلستان است. این بورسیه توسط دانشگاه ها و دولت انگلستان به دانش آموزانی اعطا می شود که در دبیرستان و کالج عملکرد عالی و نمرات خوبی کسب کرده باشند. گاهی اوقات بورسیه تحصیلی به صورت وام به دانشجو داده می شود. پس از اتمام تحصیل و ورود به بازار کار می تواند وام خود را بازپرداخت کند.

به طور کلی، هزینه تحصیل پس از متوسطه در انگلستان بسته به رتبه موسسه و شرایط زندگی می تواند بسیار متفاوت باشد. بیشترین هزینه تحصیل در مدارس در انگلستان عمدتاً در مدارس متوسطه در لندن است. با توجه به اینکه هزینه تحصیل می تواند یکی از مهم ترین گزینه های تصمیم گیری باشد، لازم است اطلاعات کافی را از افراد مجرب و موسسات فعال در این زمینه کسب کرد.

مدارس شبانه روزی در انگلستان بسیار معتبر هستند و هزینه این مدارس قطعا شامل هزینه غذا، خوابگاه و سایر موارد جانبی می شود. هزینه تحصیل در انگلستان مدارس شبانه روزی انگلستان از 20000 تا 30000 پوند در سال برای هر کودک متغیر است. این هزینه می تواند تا 12000 پوند برای دانشجویان روزانه که با والدین یا قیم خود در محل اقامت خود زندگی می کنند کاهش یابد.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان

اطلاعات بیشتر در این زمینه مطمئنا مدارس مهاجرت معتبر باشد. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در مدارس انگلستان شامل موارد زیر است:

 • نامه تاییدیه و قبولی از آموزشگاه مورد نظر
 • گذرنامه و عکس رنگی
 • رسید بانکی مربوط به تامین مالی
 • ترجمه رسمی مدارک هویتی و تحصیلی
 • تکمیل و ارسال فرم ویزای دانشجویی
نتیجه

در انگلستان تحصیل از سن 5 تا 16 سالگی اجباری است. کودکان بین 5 تا 10 سال می توانند در کلاس های دبستان در انگلستان شرکت کنند. آموزش ابتدایی با امتحانات SAT به پایان می رسد. آموزش متوسطه به دانش آموزان 11 تا 16 ساله ارائه می شود. دانش‌آموزان دبیرستانی اغلب برنامه GCSE را انتخاب می‌کنند و برای کسب مدرک تحصیلی متوسطه در 8-10 امتحان شرکت می‌کنند.

قطعا بزرگترین مزیت تحصیل در مدارس انگلیسیبهره گیری از سیستم آموزشی عالی و مستحکم این کشور است. این ویژگی به فرزند شما اجازه می دهد تا از مزایای داشتن مهارت های کافی و مدرک معتبر در بازار کار رقابتی آینده بهره مند شود. از دیگر مزایای تحصیل در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زبان بین المللی انگلیسی را بیاموزید
 • آشنایی کامل با شرایط تحصیل و زندگی در یک کشور پیشرفته و امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا
 • از مطالعه در یک محیط چند فرهنگی، از جمله ایجاد مهارت های اجتماعی لذت ببرید
 • از شرایط یک زندگی ایده آل لذت ببرید
 • سطح تجهیزات عالی
 • راهی برای ورود به بهترین دانشگاه های جهان
 • مهارت ها و درس ها را به روشی کاملا مدرن بیاموزید
 • کشف و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در زمینه های مختلف
 • تجربه زندگی مستقل در صورت تحصیل شبانه روزی
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی در صورت داشتن شرایط کافی
 • امکان تحصیل در مدارس بدون نیاز به مدرک زبان

دانش آموزان چگونه در مدارس انگلیسی تحصیل می کنند؟

در انگلستان دانش آموزان خارجی تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را فقط در مدارس خصوصی می گذرانند. دو نوع اصلی از مدارس خصوصی در بریتانیا وجود دارد:

 • مدارس شبانه روزی که دانش آموزان در حین تحصیل در خوابگاه مدارس زندگی می کنند. علاوه بر این، آنها توسط کادر آموزشی واجد شرایط نظارت می شوند. جالب اینجاست که والدین اغلب به دلایل ایمنی چنین مدارسی را انتخاب می کنند.
 • مدارس روزانه مخصوص دانش آموزانی است که با والدین یا سرپرستان خود زندگی می کنند و با ثبت نام در این مدارس در کلاس های مربوطه شرکت می کنند.

یکی از مهمترین شرایط تحصیل دانشجویان خارجی مدارس بریتانیا بله، از مدرسه مورد علاقه (CAS) تاییدیه بگیرید. در واقع، والدین قبل از اینکه بتوانند برای ویزای فرزندشان درخواست دهند، به CAS نیاز دارند. لازم به ذکر است که والدین می توانند علاوه بر ویزای تحصیلی فرزند خود در زمانی که کودک زیر 12 سال باشد برای ویزای قیم نیز اقدام کنند.

پس از اتمام دوره متوسطه، دانش آموزان می توانند در دوره های 2 ساله (سطح A) در کالج شرکت کنند که آنها را برای ورود به دانشگاه ها آماده می کند. با شرکت در این دوره امکان ورود به بهترین موسسات آموزش عالی بریتانیا از جمله آکسفورد، کمبریج و … را خواهند داشت. بنابراین، قبل از درخواست برای مدارس انگلیسی برای فرزندتان، حتماً در مورد این دوره ها تحقیق کنید. از این نظر بهتر است افراد با تجربه در الف موسسه مهاجرت آموزشی کمک گرفتن

به یاد داشته باشید که برای بهره مندی از بورس تحصیلی، داشتن سطح علمی بالا و همچنین مدرک زبان معتبر می تواند نکته خوبی تلقی شود. موسسات معتبر فعال در زمینه مهاجرت تحصیلی می توانند جزئیاتی از شرایط اخذ این بورسیه را در اختیار شما قرار دهند.

تحصیل در انگلستان احتمالا آرزوی بسیاری از والدین برای فرزندانشان است. با توجه به شرایط عالی مدارس، کیفیت بالای زندگی و امکانات فوق العاده این کشور، داشتن چنین رویایی طبیعی است. باید بدانید که با وجود مدارس مهاجرت با تجربه، این رویا دور نیست. فقط دانش خود را در این زمینه افزایش دهید. در این مقاله سعی شده است موارد مهم مربوط به تحصیل در مدارس انگلیسی را در اختیار شما قرار دهیم. فراموش نکنید که مشاوران مای آرمان همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.مجله ازدواج

تحصیل در مدارس انگلستان

هزینه تحصیل در مدارس انگلستان چقدر است؟

تحصیل در مدارس انگلستان

چگونه می توان بورسیه تحصیلی انگلستان را دریافت کرد؟