شرایط معافیت سربازی فرزندان زن سرپرست خانوار • تصویر از مجله زندگی

وی با بیان اینکه در سال 1400، 113 مددجوی تحت حمایت در استان تهران از خدمت نظام وظیفه بهره مند شدند، افزود: از این تعداد 49 نفر به دلیل فوت سرپرست خانواده، یک نفر به دلیل سه خواهر و مابقی به دلیل طلاق. . از این سرویس بهره مند شده اند

وی گفت: با توجه به دانلود برنامه معافیت سربازی در سامانه هوشمند همیاری (SOHA) و سهولت در دریافت استعلام تاریخ فوت، طلاق و اطلاعات زناشویی مشمولان، این خدمت افزایش یافته و پیش بینی می شود. که تا پایان امسال 130 نفر از مشمولان خدمت سربازی مشمول خدمت خواهند شد. از خدمات این طرح بهره مند شوید.مجله ازدواج

مرادی ادامه داد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون 40 نفر از مددجویان خدمات معافیت سربازی دریافت کرده اند. از این تعداد 16 نفر در پی فوت سرپرست خانوار و مابقی به دنبال طلاق از این خدمت بهره مند شدند.

به گزارش اول از فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد و نجات، جهانبخش مرادی گفت: طرح معافیت سربازی از سال 1381 در این سازمان اجرا شده است و بر اساس این طرح یک فرزند پسر سالم بالای 18 سال زن سرپرست خانوار تحت حمایت ممکن است از انجام وظیفه عمومی (نظامی) معاف باشد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران، جمعیت جوان را یکی از مولفه های اصلی توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جوامع و نقش حیاتی در پیشرفت یک کشور دانست و خاطرنشان کرد: مزایای جمعیت مرد بین 18 تا 27 سال از خدمت معاف است. خدمت سربازی به منظور توانمندسازی خانواده های تحت حمایت برای تامین معیشت خانواده های نیازمند انجام می شود، معافیت فرزند ذکور از خانواده و دریافت تسهیلات اشتغال از معیارهای خروج داوطلبان از چرخه حمایتی کمیته مددکاری است.

دیدن: آخرین اخبار خدمت سربازی

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران از تحت سرپرستی 40 نفر از مددجویان در پنج ماهه امسال توسط تسهیلات خدمت سربازی خبر داد.