شرایط صدور گواهینامه موتور سیکلت روزانه در تهران • تصویر از مجله زندگی

خوشبختانه در حال حاضر امکان اخذ گواهینامه موتور سیکلت یک روزه برای شهروندان تهرانی فراهم است. این طرح در برخی از مناطق تهران اجرا شده و نیازی به قبولی در آزمون اساسنامه ندارد. همچنین هزینه اخذ مجوز یک روزه نیز 60 درصد کاهش یافته است.

گواهینامه موتور سیکلت برای روز

موتورسیکلت وسیله نقلیه ای محبوب و پرکاربرد در جاده های پرتردد و پرتردد شهرهای بزرگ از جمله تهران است. یک موتور سیکلت می تواند در میان بسیاری از اتومبیل ها مانور دهد و یکی از سریع ترین راه ها برای رسیدن به مقصد است. با این حال، اکثر دوچرخه سواران به دلیل کمبود وقت و هزینه، گواهینامه موتور سیکلت ندارند، در حالی که رانندگی با این وسیله نقلیه سریع مانند خودروها نیاز به گواهینامه دارد.

طرح صدور گواهینامه موتور سیکلت برای روز این برای افرادی است که موتور سیکلت دارند اما زمان کافی برای گذراندن دوره های آموزشی را ندارند. این طرح در مناطقی از تهران اجرا شده و به زودی در سایر مراکز استان های کشور نیز اجرا خواهد شد.

به گفته جانشین رئیس پلیس راهور فرجا، طرح صدور گواهینامه یک روزه موتورسیکلت با هدف افزایش ایمنی، رفاه حال موتورسواران، سهولت در اخذ گواهینامه و از همه مهمتر جلوگیری از تردد رانندگان بدون گواهینامه است.

با اجرای این طرح موتورسوارانی که به هر دلیلی گواهینامه ندارند می توانند در کمتر از 24 ساعت گواهینامه رانندگی موتور سیکلت را دریافت کنند. ضمن اینکه هزینه گواهینامه موتور سیکلت یک روزه حدود 320 هزار تومان است که بسیار کمتر از قیمت مصوب است. از آن به بعد موتورسواران دیگر هیچ بهانه ای برای نداشتن گواهینامه ندارند.

از موتورسواران خواسته شد از این طرح ساده و سریع استقبال کنند و اخذ گواهینامه را جدی بگیرند تا آمار مربوط به تصادفات موتورسواران در سطح شهر کاهش یابد. متأسفانه بیشتر تصادفات رانندگی در شهرهای شلوغ مربوط به موتورسواران است و بسیاری از آنها عواقب ناخوشایندی به دنبال دارد.مجله ازدواج