شرایط صدور گذرنامه موقت به جای گذرنامه برای زائران اربعین • تصویر از مجله زندگی

به گزارش پایگاه خبری پلیس، حاجیان درباره اقدامات سایر ادارات پلیس گفت: سامانه 110 ما در مرز ظرفیت خود را از نظر مخابراتی افزایش داده است و مردم می توانند موارد مشکوک را گزارش کنند. همچنین تعدادی از یگان های گشتی ما در مرزها در حال خدمت رسانی به مردم هستند، پلیس های تخصصی ما از جمله پلیس حساسیت در منطقه فعال هستند و پلیس راه در تمام جاده های کشور در آماده باش بوده و به مردم خدمات ارائه می دهد.مجله ازدواج

سخنگوی فراجا در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر حضور گسترده زائران در گذرگاه های مرزی گفت: فراجا موکب شهدای ناجا را در مرز مهران راه اندازی کرده و بیش از 250 گیت قرار داده است تا زائران گذر کنند. باید صبر کرد ما هیچ مرزی نداریم و به همتای عراقی خود کمک کرده ایم تا این روند را تسهیل کند.

وی با اشاره به فعالیت پارکینگ های مرزی گفت: باید متذکر شوم که متصدیان پارکینگ های مرزی را موظف به ثبت مشخصات خودروها کرده ایم. این پارکینگ ها مرزبندی و نظارت می شوند. ضمناً متصدیان پارکینگ موظفند به بهترین نحو از خودروهای مردم مراقبت کنند.

حاجیان با اشاره به اقدامات پلیس برای کنترل تردد مرزی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات پلیس برای کنترل تردد در مرزها، کنترل ناوگان عمومی مسافربری است که از طریق سامانه سپهتن رفتار رانندگان را رصد می کند. علاوه بر این، در مسیرهای برگشت، استراحتگاه های مشخصی وجود دارد که رانندگان می توانند در آنجا استراحت کنند. نقاط حادثه خیز شناسایی و ابلاغ شده است و امروز رئیس پلیس راه با پلیس راهنمایی و رانندگی جلسه ای برگزار کرد.

سردار «مهدی حاجیان» همچنین یاد و خاطره شهدای والامقام و معزز انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت، مدافعان حرم، درود و سلام به روح بلند و ملکوتی امام راحل را گرامی داشت. با آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری مقام معظم رهبری «مدظله العالی» و تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت سیدالساجدین امام زین العابدین(ع)، این عظمت عظیم الشأن را برجسته کردند. راهپیمایی اربعین حسینی و شرکت پرشور مردم در آن گفت: راهپیمایی عظیم اربعین حسینی برای همه مردم عزیز و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) فرصتی است و همه شیعیان جهان چشم به راه هستند. به این راهپیمایی معنوی و تمامی دستگاه های حاکمه از جمله نیروی انتظامی مسئول برقراری نظم و امنیت و تسهیل امور هستند. خدمات رسانی به مردم برای تسهیل هر چه بیشتر مسیر آنها و رسیدن به ارتباط خودشان.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر حضور دانش آموزان غایب، سربازان و افراد تحت تکفل در موکب اربعین حسینی (ع) گفت: دانش آموزان و دانش آموزان عزیز می توانند از طریق مدرسه یا دانشگاه خود در سایت نظام وظیفه ثبت نام کنند و مجوز دریافت خواهند کرد. بدون تأیید: سپرده گذاران مرز را ترک می کنند، اما افراد غایب مجاز به ترک نیستند. این قانون است. همچنین سربازان می توانند از طریق حفاظت اطلاعات پادگان خود درخواست خروج از کشور را داشته باشند و با درخواست آنها موافقت خواهد شد.

حاجیان اضافه کرد: پلیس به همتایان عراقی خود پیشنهاد داده است که پاسپورت های دارای تاریخ منقضی شده پس از خروج از مرز با عراق، امکان دریافت مهر تمدید 6 ماهه را داشته باشند. مراسم معنوی پیاده روی اربعین به شرکت؛ بر این اساس کسانی که گذرنامه آنها منقضی شده یا تاریخ اعتبار آنها کمتر از یک ماه است می توانند از روز شنبه به اداره گذرنامه مراکز استان ها یا شهرستان های محل فعالیت این اداره مراجعه و همکاران ما روی پاسپورت خود مهر تمدید 6 ماهه زده اند تا یکبار آن را به عراق بسپارند، البته این تمدید هزینه ای ندارد.

صدور «گذرنامه موقت» برای اربعین

سخنگوی فراجا گفت: کسانی که گذرنامه آنها منقضی شده یا تاریخ اعتبار آنها کمتر از یک ماه است، از روز شنبه می توانند به اداره گذرنامه مراکز استان ها یا شهرستان های دارایی این اداره مراجعه کنند.

حاجیان گفت: بار دیگر تاکید می کنم که تمدید گذرنامه های منقضی یا کمتر از یک ماه فقط در شعب و دفاتر گذرنامه انجام می شود و در مرز هیچ گونه تمدید نداریم.

خروج بدون ودیعه دانشجویان و مشمولان سربازی غیر غایب

وی ادامه داد: از روز اول صفر (دوشنبه 16 شهریور) آماده پذیرش درخواست های مردم برای صدور گذرنامه موقت هستیم، اما تلاش می کنیم این مهلت تسریع شود و از شنبه کار را آغاز کنیم. در اینجا باید بگویم که تحویل اصل پاسپورت 3 روز طول کشید اما در هفته های اخیر به دلیل حجم درخواست ها بین یک هفته تا 10 روز طول می کشد تا پاسپورت به دست متقاضیان برسد.

این مقام ارشد انتظامی برای اولین بار از حضور پلیس زن در مرز خبر داد و گفت: پلیس زن در مرز حضور دارند و آماده ارائه خدمات به بانوان هستند. این کار جدیدی است که امسال انجام شده و حدود هزار پلیس زن در مرز حضور دارند.

حاجیان تصریح کرد: مراحل صدور برای ما 24 ساعت طول می کشد اما 48 تا 72 ساعت طول می کشد تا با پیک به دست متقاضی برسد.

وی در ادامه به تشریح روند 6 ماهه تمدید گذرنامه پرداخت و گفت: پلیس بر اساس رسالت خود وظایف متعددی را دنبال می کند که یکی از آنها صدور و کنترل گذرنامه است و همانطور که می دانید درخواست های زیادی برای گذرنامه و گذرنامه داریم. تراکم صدور گذرنامه و از سوی دیگر مردم باید برای تمدید گذرنامه هزینه می کردند.

سخنگوی فراجا با اشاره به روند صدور «گذرنامه موقت» برای اربعین گفت: به منظور کاهش زمان صدور گذرنامه و تحمیل هزینه کمتر از زائران عزیز، با طرف عراقی توافق شده است که ویژه نامه صادر شود. پاس برای اربعین.» این کارت موقت فقط یک بار اعتبار دارد، اما روند صدور آن متفاوت است، یعنی می گویند شهروندان عزیز باید به پلیس +10 مراجعه کنند و یا درخواست گذرنامه کنند و هزینه آن را پرداخت کنند. ، یا برای «گذرنامه موقت» که تنها هزینه آن هزینه پست است، درخواست دهید.