شرایط دریافت وام مسکن بانک سامان در سال 1401 اعلام شد

دریافت وام مسکن از بانک سامان یکی از گزینه های پیش روی شماست. این بانک می تواند تا سقف 50 درصد ارزش ملک خریداری شده (ارزش ارزیابی شده) را به صورت تسهیلات به شما پرداخت کند. اما شرایط دریافت وام از بانک سامان چیست؟

شرایط اخذ وام مسکن از بانک سامان

تسهیلات خرید مسکن بانک سامان نیاز به ضامن ندارد. در واقع 25 درصد مبلغ وام توسط بانک بلوکه شده و با پرداخت این تسهیلات، سند ملک خریداری شده به عنوان ضامن در رهن بانک قرار می گیرد.

عدم ثبت چک NSF یا بدهی معوق در سیستم بانکی کشور و تایید نتایج اعتبارسنجی و اعتبارسنجی توسط بانک از دیگر شرایط دریافت وام مسکن از بانک سامان است.

سقف تسهیلات مسکن بانک سامان

در سال های اخیر، تورم بازار مسکن به قدری شتاب گرفته که بدون دریافت وام بانکی، خانه دار شدن سخت به نظر می رسد. در مراحل زیر از بانک سامان وام مسکن بگیرید آوردیم

محل اقامت

حداکثر مدت بازپرداخت وام مسکن بانک سامان
حداکثر 5 سال (60 ماه) برای بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن بانک سامان فرصت دارید. میزان تسهیلات پرداختی با توجه به ظرفیت بازپرداخت مشتری تعیین می شود.

مزایای وام مسکن بانک سامان

با دریافت وام مسکن از بانک سامان، مشمول دریافت وام تعمیر ملک تا سقف 30 درصد ارزش ملک خریداری شده نیز خواهید شد.

سایر مقررات اخذ وام مسکن از بانک سامان

  • سند مالکیت باید به نام متقاضی یا همسر وی باشد.
  • سن ساخت ملک باید کمتر از 25 سال باشد.
  • اعتبار از طریق فیش حقوقی، گردش حساب برای بازپرداخت اقساطمجله ازدواج

علاوه بر سود 18 درصدی تسهیلات، 3 درصد بیمه نظارت و 3 درصد سود ریسک اعتباری نیز مشمول تسهیلات خرید مسکن بانک سامان است. در واقع سود وام مسکن بانک سامان 24 درصد خواهد بود.

بانک سامان برای وام مسکن به چند ضامن نیاز دارد؟

به گزارش اقتصاد آنلاین، تورم سرسام آور این روزها خرید خانه را به یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از مردم تبدیل کرده است. از آنجایی که قیمت مسکن در ایران هر ماه در حال افزایش است و رکوردهای جدیدی را به ثبت می رساند، بهتر است برای خرید خانه و استفاده منتظر تکمیل سرمایه خود نباشید. رهن آماده شوید تا به زودی صاحب خانه شوید.

شرط اول افتتاح حساب قرض الحسنه بانک سامان (مراجعه به شعب/آنلاین) است. به یاد داشته باشید که وام گیرنده باید میانگین مانده حساب بین 3 تا 6 ماه داشته باشد. ضمناً خریدار باید واقعی و حداقل 18 سال سن داشته باشد.

البته به یاد داشته باشید که ملک مسکونی خریداری شده باید مقرون به صرفه، مقرون به صرفه، خرید و فروش آسان، بلامنازع (اداره اوقاف یا شخص ثالث حقی نسبت به ملک ندارند)، در محدوده شهرداری واقع شده و دارای تاریخ اتمام معتبر باشد.

بانک سامان تا 50 درصد ارزش ملک معرفی شده را به صورت وام بازپرداخت می کند اما سقف آن محدود است. در واقع تا سقف 750 میلیون تومان در شهرهای بزرگ و 500 میلیون تومان در شهرهای دیگر می توانید وام بگیرید.

سود وام مسکن بانک سامان چقدر است؟