شرایط دریافت وام اشتغال 300 میلیون تومانی مشمولان کمیته امداد • تصویر از مجله زندگی

علی اکبری خاطرنشان کرد: برخی حمایت ها که در قالب وام های متعدد به مددجویان تحت پوشش ارائه می شود نیازمند تاییدیه از سوی دفاتر کمیته امداد است. به عنوان مثال، برای بهره مندی از «وام مراقبتی»، بیماری ابتدا باید توسط کارگر تأیید شود. سپس با مراجعه به سامانه سها، درخواست فرانشیز درمان به صورت غیر حضوری قابل ثبت است.

وام فوری

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: با تصویب هیات پول و اعتبار سقف وام اشتغال نیازمندان و نیازمندان در مناطق مشاغل خاص به 300 میلیون تومان افزایش یافت.
مرتضی فیروزآبادی به گزارش تصویر زندگی افزود: در سال 1400 بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار سقف وام نیازمندان از تبصره 16 100 میلیون تومان تعیین شد.

وی افزود: متقاضیان تحت پوشش برای دریافت برخی خدمات از جمله جهیزیه باید به صورت حضوری مراجعه و با مراجعه به نزدیکترین دفتر کمیته امداد از طریق دستیار خود تسهیلات مذکور را دریافت کنند.

نحوه دریافت وام پزشکی

مدیرکل خدمات اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: داوطلبان کمیته امداد برای دریافت تسهیلات استخدامی با مراجعه به صفحه خدمات درخواست خود را ثبت کنند.

حمیدرضا علی اکبری درباره شرایط دریافت تسهیلات اشتغال در کمیته امداد افزود: تسهیلات اشتغال عمدتا به داوطلبان تحت پوشش، خانواده های این گروه و دهک های پایین جامعه اعطا می شود.

وی افزود: داوطلبان عضویت کمیته امداد امام خمینی(ره) باید به عنوان مددجوی تحت پوشش از طریق سامانه سها ثبت نام کنند. درخواست نامزدهای «سمانه سها» در soha.emdad.ir بررسی می شود و در صورت تایید شرایط لازم، متقاضی تحت حمایت کمیته پشتیبانی قرار می گیرد.

کمیته امداد امام خمینی (ره) با هدف حمایت از مستضعفان و توانمندسازی نیازمندان، جلوگیری از تولید سیستماتیک فقر در کشور و کمک به بهبود فضای کسب و کار و اشتغال در 23 اسفند 1357 تأسیس شد.


علی اکبری گفت: اولین اصل برای عضویت در این کمیته و بهره مندی از خدمات اجتماعی و اقتصادی مشتریان، اثبات «نیاز» است. زنان سرپرست خانواده، زنان مطلقه، سالمندان و معلولان (در صورت اثبات) عمدتاً تحت حمایت کمیته امداد هستند، همچنین جوانان با توجه به توان بدنی خود برای ایجاد اشتغال (از طریق تشکیل و پرداخت وام اولیه) حمایت خواهند شد.

وی به درخواست کمیته امداد اشاره کرد افزایش مشتریان خارج از جعبه در 1401گفت: با توجه به تورم و شرایط اقتصادی و همچنین دستور کمیته امداد برای توسعه مشاغل کیفی و درآمدزا برای متقاضیان، درخواست افزایش میزان آماده برای بخشی از اعتبارات اشتغال کمیته امداد را به شورای پول و اعتبار و به بانک مرکزی ارائه کردیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از موافقت هیات اعتبار و اعتبار با سه برابر شدن تسهیلات اشتغالزایی مددجویان در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: مقرر شد پنج هزار میلیارد تومان از کل تبصره 16 تسهیلات اشتغالزایی در اختیار مشتریان قرار گیرد. تسهیلات 300 میلیون تومانی

فیروزآبادی خاطرنشان کرد: تسهیلات اشتغال 300 میلیون تومانی با هدف ارتقای کیفی مشاغل و افزایش درآمد مددجویان در اختیار کادر مشاغل خاص از جمله کشاورزی پیشرفته، مشاغل دانش بنیان، حمل و نقل بار و مسافر و … می باشد. – مشاغل ماندگار که نیاز به سرمایه بالاتری دارند.مجله ازدواج