شرایط اخذ وام نوسازی تاکسی فرسوده در سال 1401 • تصویر از مجله زندگی

وی درباره اعطای این تسهیلات مقاوم سازی توضیح داد: رانندگان تاکسی فرسوده بر اساس فاکتورهای خاصی انتخاب می شوند که بر اساس آن نوع کاربر، نوع خودرو و مدل تولیدی و مدل خودرو ملاک عمل است. تاکسی ها در اولویت هستند و تاکسی های قدیمی مانند پیکان، پراید، روآ نسبت به سمند و تاکسی های تولیدی تا سال 1386 در اولویت نوسازی هستند و با توجه به سال تولید در اولویت های بعدی نوسازی قرار می گیرند. اطلاعات رانندگان تاکسی متقاضی نوسازی شمرده شده و مشروط بر اینکه بتوانند مابه التفاوت تسهیلات بانکی و قیمت خودرو را ارائه کنند رتبه بندی و افرادی که امتیاز بالاتری دارند در اولویت تخصیص تسهیلات نوسازی قرار می گیرند. .

مبلغ وام تاکسی مستعمل چقدر است؟

معاون فنی و عملیاتی سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: تا پایان سال گذشته وام نوسازی تاکسی ها بالغ بر 90 میلیون تومان با بازپرداخت دوره پنج ساله بوده که از طریق صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است. بر اساس تبصره 18 اما امسال با حذف تبصره 18 آن مبلغ از بین رفت و مقرر شد در حال حاضر 2000 دستگاه به لطف منابع داخلی شهرداری برای این 2000 دستگاه تامین شود. همچنین شاهد افزایش سطح تجهیزات خواهیم بود در حالی که حداقل این تسهیلات 70 درصد قیمت نهایی خودرو را پوشش می دهد. قرار است هزینه نصب به صورت وام و منابع شهری پرداخت شود که بیت المال و روال گذشته نوسازی تکرار نمی شود، یعنی به هر راننده تاکسی باید این تسهیلات به صورت یکسان واگذار شود.»

اولویت برای دریافت وام برای بازسازی تاکسی مستعمل

علی محتشمی پور در خصوص روند نتاکسی های فرسوده را تعمیر کنید وی با بیان اینکه خودروی سمند سورن توانسته مجوزهای زیست محیطی را برای استفاده به عنوان تاکسی دریافت کند، گفت: ایران خودرو اعلام کرده است که در حال حاضر 2000 خودروی سورن دارد و در نظر داریم این 2000 خودروی سورن را جذب کنیم، همانطور که یک تاکسی نیز انجام دادیم. در محوطه تاسیسات قرار می گیرد. افزایش وام برای نوسازی تاکسی ها دارند

وی در خصوص قیمت نهایی سورن گفت: قیمت اعلام شده 276 میلیون تومان بوده است، اما تا زمانی که قیمت نهایی روی سیستم ارتقا مشخص نشود، ملاک عمل ما نیست و آن وقت است که قرار است 70 درصد از این مقدار باشد. به رانندگان تاکسی تسکین داده شود متقاضی نوسازی تعیین تکلیف شود و به زودی تفاهم نامه امضا شود و ساز و کارها مشخص شود.مجله ازدواج

سال گذشته 2000 تاکسی موظف به نوسازی بودند، اما حدود 1000 تاکسی در سمند با مشکل مواجه شدند و به دلیل عدم تایید اداره استاندارد، پلاک آنها متوقف شد. مشکلات اعلام شده از سوی اداره استاندارد برطرف و این خودروها به تاکسیرانی تحویل داده شده است. از این پس باید بر اساس وام قرض الحسنه و بر اساس منابع بیت المال شهر به رانندگان تسهیلات 70 درصدی پرداخت شود تا خرید تاکسی سورن به قیمت حدود 276 میلیون تومان. تومان برای دومی امکان پذیر خواهد بود. مردم. باید گفت اولویت با مالکان تاکسی های خطی قدیمی پیکان، پراید و روآ خواهد بود.