شرایط اخذ وام خرید خودرو در سال 1401 • تصویر از مجله زندگی


با توجه به گرانی خودرو در سال های اخیر اعتبار خودرو مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.برای اطلاع از شرایط و نحوه دریافت این وام به ادامه مطلب مراجعه کنید.
سهولت در خرید ماشین خودروسازان ایرانی هم توسط بانک ها و هم توسط شرکت های لیزینگ و خودروسازی عرضه می شوند که تفاوت کمی با یکدیگر دارند.

شرکت های لیزینگ و خودروسازان خودروی شما را تا پایان مدت وام نزد فروشنده نگه می دارند تا سند را تضمین کنند. اما این شرایط در بانک ها وجود ندارد و بانک ها فقط ضامن یا ضامنانی را می پذیرند که کارمند رسمی یا مشتریان تایید شده بانک باشند.

نکته مهم این است که پس از گذراندن مراحل احراز صلاحیت وام، بخشودگی وام خودرو به نام و به پول گروه خودروساز صادر می شود نه شما. یعنی هیچ پولی از بانک به حساب متقاضی واریز نخواهد شد. البته می‌توانید شانس خود را با طرح‌های قرعه‌کشی خودکار که قیمتی کمتر از بازار دارند، امتحان کنید. سیستم یکپارچه تخصیص خودرو هر چند ماه یک بار توسط خودروسازان انجام می شود، آن را امتحان کنید.

وام خودرو

شرایط وام خودرو:

 • مهمترین و مهمترین شرط برای وام دریافت کنید خودرو به این معناست که متقاضی تصمیم گرفته است از یکی از شرکت های خودروسازی ایرانی خودرو بخرد، در غیر این صورت یعنی خودروهای خارجی بخرد. وام خودرو به نامزد تعلق نمی گیرد.
 • برای ثبت این وام باید بالای 18 سال سن داشته باشید.
 • متقاضی وام نباید دارای سابقه چک NSF یا وام معوق در سراسر سیستم بانکی کشور باشد.
 • علاوه بر این میزان حقوق دریافتی فرد، ضامن یا ضامن باید ثابت کند که متقاضیان وام تحت هر شرایطی قادر به بازپرداخت اقساط وام هستند.

دریافت وام خودرو تا سقف 100 میلیون تومان امکان پذیر است و بازپرداخت آن عموماً 36 ماهه یا 3 ساله است. میزان تسهیلات پرداختی با توجه به ظرفیت بازپرداخت مشتری تعیین می شود.

کشف: آخرین اخبار خودرو در 24 ساعت گذشته

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام خودرو:

 1. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه (همچنین صفحه اول شناسنامه ضامن یا ضامن ها)
 2. اصل و کپی کارت ملی متقاضی و همچنین اصل و کپی کارت ملی ضامن یا ضامن
 3. گواهی کار یا فیش حقوقی متقاضی (در این مورد ذکر میزان حقوق نیز مهم است)
 4. ارائه ضامن مورد قبول بانک (همراه با مدارک هویتی و پشتیبان)
 5. اصل و کپی فرم حقوقی ضامن یا ضامن
 6. یک عکس از متقاضی
 7. پیش فاکتور خرید خودرو از یکی از نمایندگی های مجاز کشور
 8. سه تمبر مالیاتی (از خود بانک تهیه شود)
 9. اصل و کپی اسناد مالکیت، کارت خودرو و بیمه نامه با امضای نمایندگی خودرو

نکته مهم این است که مدارک مورد نیاز در بانک های مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد، بنابراین بهتر است قبل از مراجعه به بانک، سایت بانک وام دهنده را چک کنید.مجله ازدواج