شارژ کارتریج در محل ایاب و ذهاب رایگان امدادچاپگر

شارژ کارتریج در محل ایاب و ذهاب رایگان امدادچاپگر

درضمن پرینترهای لیزری یا به صورت تک رنگ (مونوکروم) هستند یا به صورت رنگی. همونطور که میدونین، اساس کار پرینترها با کارتریج هست و اگه محتویات این بخش تموم بشه، عملا دستگاه نمیتونه کاری انجام بده. یه نکته ی دیگه ای که باید مورد توجه قرار بگیره اینه که اگه کارتریج به موقع شارژ نشه و مدت زیادی خالی بمونه، قطعات رو بخش های مختلف پرینتر تاثیر منفی میذاره و کیفیت چاپ رو به شدت مختل میکنه. به همین خاطر، شما باید همیشه حواستون به مقدار تونر یا جوهر موجود در کارتریج باشه و در زمان مناسب اونو شارژ کنین. شارژ کارتریج، مراحل و نکاتی داره که اگه باهاشون آشنا باشین میتونین به راحتی این فرایند رو انجام بدین و مجددا از دستگاه استفاده کنین. سپس به بررسی تفاوت بین کارتریج پرینتر جوهر افشان و پرینتر لیزری می پردازیم و کارتریج و تونر را معرفی می کنیم.

همانطور که اشاره کردیم، جوهر یا تونر موجود در کارتریج پس از مدتی خشک شده و دیگر قابل استفاده نمی باشد. همچنین شارژ آن امکان پذیر نیست و تعویض آن نیز هزینه زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. اما پرینترهای رنگی شامل چهار رنگ آبی، قرمز، زرد و مشکی هستند. در چاپگرهای قدیمی، رنگ های اصلی به یکدیگر متصل بودند و در صورت اتمام یک رنگ مجبور به تعویض هر سه رنگ موجود در کارتریج بودید. اما در پرینترهای جدید، محل قرارگیری هر یک از کارتریج ها به صورت جداگانه است.

درام پرینتر های لیزری، در دو نوع جدا و متصل تولید می شوند و در اختیار مشتری قرار می گیرند. کارتریج های دارای درام جدا دارای ماندگاری بیشتری هستند و و پس از سه الی چهار بار شارژ کاتریج بایستی تعویض شوند. در کارتریج های دارای درام متصل، پس از دو بار شارژ‌کارتریج درام عوض می شود.

در این مرحله، نوبت به قسمت اصلی کار، یعنی شارژکردن تونر کارتریج، می‌رسد. به سراغ قسمت دوم کارتریج بروید که قبلا آن را جدا کرده بودید. پیچ‌های کناری را مطابق تصویر زیر باز و روکش این قسمت را جدا کنید.

  • می توانید بلافاصله پس از مشاهده ارور این کار را انجام دهید یا صبر کنید برگه ها تمام شوند و بعد کارتریج را شارژ کنید.
  • کارتریج در واقع منبع رنگ را در چاپگرها و پرینترها تامین می‌کند.
  • فنر شاتر درام را مطابق شکل قرار دهید و درپوش نگهدارنده درام را در جای خود نصب کنید.

متاسفانه برخی از کاربران برای این که هزینه کمتری داشته باشند، اصرار بهشارژ تونردارند. اما بهتر است با تعویض کارتریج کپی کانن، از بروز مشکل در این دستگاه جلوگیری کنید. کارشناسان نمایندگی دستگاه کپی کانن پس از بررسی دستگاه و بسته به مدل فتوکپی، اقدام به تعویض یا شارژ کارتریج دستگاه کپی کانن می کنند. هزینه شارژ کارتریج پرینتر برای هرکدام از این انواع متفاوت است. برای مثال هزینه شارژ کارتریج جوهر افشان با لیزری متفاوت خواهد بود. چرا که در این میان قیمت پودر شارژ کارتریج و جوهر را هم باید از عوامل موثر بر هزینه شارژ کارتریج در نظر گرفت.

تعداد برگه ای که شما بعد از شارژ میتونید با کارتریجتون پرینت بگیرید مربوط به ظرفیت مخزن کارتریج شما داره که چقدر تونر در خودش جا بده! اما امداد چاپگر اطمینان این موضوع رو به شما میده که بعد از شارژ توسط این مرکز حداکثر استفاده از میزان چاپ کارتریج خود را ببرید. خیر، کیفیت پرینتر بعد از شارژ بستگی به تونر استفاده شده دارد، اگر تونری که استفاده می شود با کیفیت و اصلی باشد کیفیت به هیچ عنوان افت نداشته و مانند روز اول خرید پرینتر شروع به چاپ میکند. شرکت امدادچاپگر با گارانتی سرویس خود، این اطمینان را به شما خواهد داد که هیچگونه کاهش و افت کیفیتی نداشته باشید. شما به راحتی در کمترین زمان کارتریج خود را شارژ می کنید و تنها ، تونر مصرفی یا قطعات نصب شده را می پردازید. همانطور که قبلاً ذکر شد، هزینه شارژ هر کارتریج بر اساس مدل و قطعات مورد نیاز کارتریج متفاوت است.

پس هنگام شارژ یا تعویض کارتریج پرینتر خود به مدل پرینتر توجه شارژ کارتریج یا تعویض کنید. اگر خود اقدام به این کار کرده و یا از افراد ناشی کمک بگیرید، ممکن است به دستگاه آسییب جدی وارد شود. در این صورت هزینه تعمیر یا تعویض آن چندین برابر هزینه شارژ کارتریج خواهد بود. متخصصان ما در شرکت ایران کالا پرینتر، کارتریج انواع پرینترهای اچ پی و سایر پرینترهای قدیمی و جدید را با مناسب‌ترین قیمت برای شما شارژ می‌کنند. یکی دیگر از مواردی که لازم است با آن آشنا شوید، چیپست کارتریج است.

شاید در یک پرینتر خانگی تهیه جوهر یا پودر تونر چندان هزینهزیادی نداشته باشد ولی به طور قطع با افزایش تعداد دستگاه ها، هزینه های تامینقطعات نیز بیشتر خواهد شد. شارژ کارتریج رنگی لیزری بدون تردید بهترینگزینه برای صرفه جویی در سازمان های با ترافیک کاری بالاتر است. شارژ کارتریج لیزری رنگی با تونر اصلی و اورجینال چاپ را با کیفیت گرفته و نیز تعداد بالایی که بین اعداد ۱۰۰۰ الی ۱۶۰۰ برگ را با کیفیت مناسب پرینت می گیرند. دستگاه‌های چاپگر یا پرینترها در دو نوع جوهر افشان و لیزری در بازار موجود هستند. از این رو کارتریج‌ها نیز به دو دسته جوهری و لیزری تقسیم بندی می‌شوند.