سود سهام 1401 برای هر سهامدار چقدر است؟ (پرونده ۲ مرحله ای) • تصویر از مجله زندگی

وی درباره زمان اجرای دوبرابری سود سهام تصریح کرد: روند برگزاری مجامع شرکت های بورسی بسته به پایان سال مالی تا اواسط سال ادامه خواهد داشت. در همین راستا شاهد بودیم که سود سهام در چند سال گذشته در اسفند ماه بوده است، اما تلاش می کنیم دوره تقسیم سود را به دو یا سه بار در سال برسانیم تا حجم مراجعه افراد کاهش یابد و اگر مردم نیازهای فوری مالی دارند، می توانند از آن استفاده کنند. .

سخنگوی انجمن صنفی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت افزود: این سیاست و تلاش دولت است که مردم را به حفظ و نگهداری سهام تشویق کند، اما در عین حال این حق برای کسانی که در شرایط اضطراری هستند نیز وجود دارد که سهام خود را نقد کنند. اساسنامه آزادسازی سهام با توجه به مشکلاتی که بر خلاف ماده 44 و قانون تجارت پیش آمده در حال اصلاح و پس از اصلاح، توسط شورای عالی بورس در حال اصلاح است. ابزارهایی برای تامین نقدینگی از سهام ارائه خواهد شد.مجله ازدواج

وی در خصوص افزایش دامنه نوسان گفت: در جلسه اخیر هیات مدیره سازمان بورس پس از بررسی گزارش های بورس و فرابورس نتیجه این شد که باید یک درصد به محدوده نوسان اضافه شود. از سهام شرکت‌های بازار اول بورس و فرابورس به‌طوری‌که دامنه نوسان 6 است به 7 درصد رسید. همچنین در این جلسه شرکت های بورسی و غیربورسی موظف شده اند تا پایان شهریور ماه پیشنهادات خود را در خصوص اصلاح پذیرش نماد در بازارهای مختلف ارائه و اعلام کنند که آیا نیاز به ایجاد بازار جدید است یا خیر.

اکبر حیدری سخنگوی انجمن صنفی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت با بیان اینکه در تخصیص سهام شرکت های سرمایه پذیر به سبد سهام در سال 1385 تلاش شده تا باارزش ترین ها به سبد سهام مردم تخصیص یابد، گفت: سودآوری یکی از موارد است. مهمترین دلایل ارزش این سهام است و در این مدت شواهدی وجود دارد که شرکت های موجود در سبد سهام هم در تخصیص سود و هم در ثبات ارزش پیشرو بوده اند.

رئیس اداره نظارت بر بورس سازمان بورس گفت: در صورت مثبت بودن گزارش های تحلیلی این دو بورس در پاییز، امکان تغییر دامنه نوسان هم برای نمادهای بازار اول و هم برای نمادهای بازار دوم وجود دارد. .

حدادی گفت: افزایش دامنه نوسان نشان داد که نقدینگی در بازار سرمایه افزایش یافته و کمتر شاهد صف خرید و فروش بوده ایم به نحوی که هیجان تصمیم گیری در بازار سرمایه را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

حیدری در خصوص آزادسازی سود گفت: یکی از مشکلاتی که در سال های گذشته با آن مواجه بودیم، عدم کار دولت برای فرهنگ سازی در بین سهامداران به ویژه سهامداران بود. آزادسازی سرمایه‌گذاری‌های سهامی پس از ابلاغ رهبر معظم انقلاب در سال 1398 انجام و محقق شد، اما آنچه که گاه آزادسازی تلقی می‌شود، در واقع تجاری‌سازی سرمایه‌گذاری‌های سهامی است که نه در سیاست‌های برنامه‌ریزان کلان و نه جزو سیاست‌های کلان کشور است. کارشناسان بازار سرمایه به ویژه در شرایط رکود. بازار توصیه نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته نزدیک به دو هزار میلیارد تومان سود سهام فقط برای شرکت های بورسی بوده است. در سال جاری با توجه به جلسات برگزار شده، برآوردها نشان می دهد که سودآوری شرکت ها در سبد سهام افزایش چشمگیری داشته است.

سهام عدالت

وی در پاسخ به این سوال که نماد شرکت های سرمایه گذاری استانی چه زمانی افتتاح می شود، گفت: ابتدا باید زمان برگزاری مجامع شرکت های سرمایه گذاری سهام استانی مشخص شود. با تعیین تاریخ تشکیل جلسات توسط شورای عالی بورس، سازمان بورس آمادگی لازم برای انتخاب این جلسات را دارد.

رئیس اداره نظارت بر بورس سازمان بورس گفت: سهامداران سهام یک میلیون تومانی حدود 2 میلیون تومان و سهامداران 532 هزار تومانی حدود 1.1 میلیون تومان سود سهام دریافت می کنند.
به گزارش خبرگزاری برنا، پیمان حدادی دامنه نوسانات را یکی از عوامل ایجاد صف خرید و فروش در بازار و افزایش هیجان در تصمیمات بازار دانست و گفت: آنها بورس داشتند و سازمان بورس صدای بازار سرمایه را شنید. فعالان و افزایش یک درصدی دامنه نوسان نمادهای مشمول در بازار اول بورس و فرابورس در فروردین ماه سال جاری.

سخنگوی انجمن صنفی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت با بیان اینکه در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تشویق مردم به ماندگاری در سهام عدالت اقدام می کنیم، تصریح کرد: در این راستا سیاست دولت این است که حداکثر سود و سود را شناسایی کنیم. آن را به گونه ای تخصیص دهد که مردم را تشویق کند که در سهام باقی بمانند و از درآمد حاصل از این دارایی در بلندمدت استفاده کنند.

سود سهام دو برابر شد

دستیار و مشاور ویژه رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت با بیان اینکه پیش بینی می شود سود سهام عدالت دو برابر شود و به 60 همات برسد، تصریح کرد: سهامداران یک میلیون تومانی حدود 2 سهم دریافت می کنند. میلیون تومان و سهامداران 532 هزار تومانی حدود یک میلیون و صد هزار تومان سود سهام دریافت خواهند کرد.

سخنگوی انجمن صنفی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت اعلام کرد: در نظر داریم سالی دو یا سه نوبت سود سهام را تقسیم کنیم.

وی در خصوص زمان تقسیم سود سهام اظهار داشت: در صورت همکاری شرکت های سرمایه گذاری سهام می توان برنامه ریزی کرد که سپرده سهام در دو مرحله به عنوان مثال در پایان از پاییز 1401 و در پایان سال پرداخت شود. زمستان 1401. .