سقف افزایش اجاره بهای مسکن در سال 1402 اعلام شد • تصویر از مجله زندگی

سقف اجاره مسکن

در جلسه امروز شورای مسکن حداکثر نرخ اجاره بها در استان تهران 25 درصد و در شهرستان ها 20 درصد تصویب شد.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه در سال های اخیر دولت برنامه هایی از جمله تعیین سقف اجاره بها را در دستور کار خود قرار داده بود و برای کنترل و نظارت بر آن، اعلام کرده بود که مستاجران در صورت تصرف هیات حل اختلاف، باید هیات حل اختلاف را تصرف کنند. شاهد افزایش نرخ اجاره هستیم. از این رو این اقدامات توانسته تا حدودی از افزایش قیمت اجاره بها در بازار جلوگیری کند، اما اکنون باید دید امسال برای تعیین سقف اجاره بها و نظارت بر آن چه اقدامات و برنامه هایی را در دستور کار خود قرار خواهد داد.مجله ازدواج

دیروز با راه اندازی آزمایشی سامانه املاک کشور، دیگر نیازی به پرداخت کمیسیون به مشاوران املاک برای انعقاد قرارداد اجاره و همچنین دریافت کد رهگیری نیست که از دیگر برنامه های دولت برای کنترل بازار اجاره همچنین دولت پیش از این نیز همان تسهیلات 100 میلیون تومانی را به مستاجران استان تهران اعطا کرده بود که متاسفانه بانک ها به بهانه های مختلف از جمله کمبود اعتبار از پرداخت آن خودداری کردند. وام مسکن آنها متقاضیان را رد می کنند.

امروز جلسه شورای عالی مسکن برای بهبود وضعیت بازار مسکن و ساماندهی بازار اجاره با حضور رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه نرخ اجاره بها از 25 درصد به تهران و 20 درصد به سایرین تصویب شد. شهرها، شاهد تسهیل در بازار اجاره خواهیم بود.