سایت مشاوره نتایج آزمون لیسانس پزشکی 1401

پذیرفته شدگان این دو دانشگاه با توجه به ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، باید شرایط پذیرش این دانشگاه را داشته باشند. بنابراین پذیرش این گونه افراد مشروط بوده و در صورت عدم احراز شرایط و همچنین اعلام دانشگاه به دلیل عدم رعایت ضوابط، پذیرش این گونه افراد لغو شده و نمی توانند به سایر اولویت های خود ارائه کردند. هر نوع

 • کلیه مدارک مورد نیاز برای سهمیه رایگان پذیرفته می شود
 • اصل دستور کار یا سندی که نشان دهنده وضعیت استخدامی باشد (کارمند دولتی، پرداخت کننده). سند ارائه شده باید در سال 1400 صادر شده باشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرفته شدگان با استعدادهای درخشان

 • 1) کلیه مدارک مورد نیاز پذیرفته شده توسط گروه آزاد (تاریخ فارغ التحصیلی 31 آگوست 1401 برای پذیرفته شدگان بدون آزمون)
 • تاییدیه دانشگاه محل تحصیل مبنی بر کسب رتبه بالاتر بر اساس آیین نامه «تسهیل در ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و ممتاز به مقاطع بالاتر تحصیلی» مصوب آذرماه ۱۳۹۶.

گزینه نتایج نهایی برای کسانی است که در آزمون قبول شده اند و می توانند نتایج خود را مشاهده کنند. سایر متقاضیانی که انتخاب رشته کردند و قبول نشدند می توانند وضعیت خود را از گزینه ریز نمرات نهایی مشاهده کنند.

کلیه پذیرفته شدگان اولویت انتخابی که از نظر علمی دارای شرایط پذیرش باشند پذیرفته شده اند. بسیاری از پذیرفته شدگان در اولویت های بعد از محل فعلی از رتبه خوبی برخوردارند، از آنجایی که فرد آگاهانه انتخاب رشته کرده است، بنابراین امکان جابجایی در اولویت های رشته محل بعدی وجود ندارد.

با توجه به تصویر زندگی؛ نتایج نهایی پذیرفته شدگان آزمون پروانه پزشکی 1401-1402 در سایت معاونت پزشکی دانشگاه تهران منتشر شده است. داوطلبان می توانند با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه مشاهده نتایج شده و پاسخ قبولی خود را دریافت کنند.

آدرس سایت جهت مشاوره نتایج آزمون لیسانس پزشکی

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، ثبت نام هر دانشگاه طی یکی از روزهای 28 تا 22 شهریور ماه 1401 بر اساس اعلام هر یک از دانشگاه های پذیرنده در سامانه اینترنتی همان دانشگاه می باشد. کلیه پذیرفته شدگان جهت اطلاع از زمان، مکان، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام به سامانه دانشگاه پذیرفته شده مراجعه نمایند.

یکی از شرایط قبولی در سهمیه رزمندگان و ایثارگران و استعدادهای درخشان، قبولی در آزمون حد نصاب است، بنابراین متقاضیان این سهمیه ها که حد نصاب لازم را کسب نکرده اند، واجد شرایط پذیرش در این سهمیه نمی باشند.

هرگونه احراز ظرفیت پس از اعلام نتایج نهایی منوط به تشریفات قابل اجرا و تایید هیئت سنجش و پذیرش می باشد. لذا در نیمه دوم مهر ماه 1401 در خصوص اجرا یا عدم اجرای تکمیل توانایی از سامانه اینترنتی مرکز سنجش اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.


کارنامه تحصیلی و نهایی حداکثر تا پایان دی ماه سال جاری از مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل مشاهده و دریافت است و پس از آن کارنامه صادر نمی شود.

کلیه داوطلبان تیزهوشی که از سوی دانشگاه برای استفاده از این تسهیلات معرفی شده اند و در آزمون شرکت کرده اند باید اطمینان حاصل کنند که از فرصت منحصر به فرد خود استفاده کرده و دیگر مجاز به استفاده از این سهمیه نیستند.

در مرحله اول داوطلب چند برابر ظرفیت پذیرش حد نصاب داشت و مجاز به انتخاب دامنه بومی بود اما در این مرحله (به اندازه ظرفیت پذیرش) داوطلب حد نصاب لازم را نداشت. همچنین ممکن است تعدادی از متقاضیان این سهمیه ها با وجود کسب سهمیه، جزو پذیرفته شدگان نباشند که به دلیل تکمیل ظرفیت پذیرش با افراد دارای معدل بالاتر از این سهمیه می باشد.

پذیرفته شدگان کلیه واحدهای دانشگاه آزاد باید اطمینان حاصل کنند که اسامی پذیرفته شدگان همزمان با سایر دانشگاهها به معاونت علوم پزشکی ارسال شده و در صورت عدم دریافت لیست واحد مربوطه، اسامی پذیرفته شدگان را دریافت نمایند. فقط باید با دفتر معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد هماهنگ شود.

مدارک اولیه ای که باید توسط اقدام رایگان پذیرفته شده ارائه شود

 • 6 قطعه عکس 3*4 امسال تهیه شده است
 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه (کلیه صفحات)
 • اصل و کپی گواهی لیسانس و ریز نمرات یا مدرک فارغ التحصیلی.

بر اساس آیین نامه آموزشی کارشناسی ارشد غیرمتوالی مصوب شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، هرگونه انتقال، تغییر رشته یا جابجایی محل تحصیل در کارشناسی ارشد غیرمتوالی ممنوع است. بنابراین چون محل پذیرایی را خود شخص و با آگاهی کامل از واقعیات تعیین می کند، لذا تغییری در محل پذیرایی صورت نخواهد گرفت.

ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال تحصیلی 1402-1401 طبق اعلام هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی از امروز شنبه 28 شهریور لغایت 3 شهریور ماه 1401 انجام می شود. علوم

کلیه فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته زیرگروه های ریاضی و تجربی می توانند پس از اخذ مدرک کارشناسی و مطالعه منابع کارشناسی پزشکی با شرایط ویژه ای که توسط معاونت علوم پزشکی منتشر می شود در آزمون پزشکی شرکت کنند. به این ترتیب وارد عرصه پزشکی شوید.

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی پزشکی

 1. بهره مندی از شرایط عمومی آموزش رایگان.
 2. فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد در کلیه رشته های علوم پزشکی و گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی.
 3. داشتن حداکثر 25 سال سن در زمان ثبت نام در آزمون لیسانس پزشکی، در مورد مشمولان دارای کارت پایان خدمت، مدت خدمت سربازی به حداکثر سن آنان اضافه می شود. علاوه بر این، برای کسانی که دوره رژیم خود را به پایان رسانده اند، زمان دوره رژیم نیز به حداکثر سن آنها اضافه می شود.
 4. داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت قطعی از رژیم خدمت (در مورد آقایان). مشروطینی که خدمت سربازی آنها قبل از شروع نیمسال تحصیلی پس از آزمون به پایان می رسد می توانند به صورت مشروط در آزمون شرکت کنند. مثلاً فرض کنید آزمون قرار است در اسفند ماه 1400 برگزار شود، اگر خدمت سربازی آقایان در تاریخ 31/6/1301 تمام شود، می توانند در آزمون شرکت کنند. بدیهی است چنانچه افراد پذیرفته شده در آزمون در زمان ثبت نام کارت پایان خدمت دریافت نکرده باشند، قبولی آنان باطل خواهد شد. دانشگاه هیچ مسئولیتی در قبال مکاتبه با سازمان نظام وظیفه و اخذ گواهینامه یا محدودیت زمانی ندارد.
 5. دانشجویان سال آخر مجوز مجاز به شرکت در معاینه پزشکی از سطح مجوز هستند و باید گواهی کار در سال آخر تحصیل ارائه کنند.
 6. بر اساس بخشنامه جدید سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا، پیگیری تحصیل مشمولانی که دارای مدرک تحصیلی لیسانس در مقطع دکتری پیوسته هستند، مانعی ندارد و می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند.مجله ازدواج

نکته بسیار مهم: چنانچه در هر زمان قبل، حین یا بعد از تحصیل مشخص شود که پذیرفته شده با استفاده از سهمیه ایثارگران واجد شرایط نمی باشد، طبق ضوابط پذیرش لغو خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های بقیه الله و علوم پزشکی ارتش

از این تعداد 48 هزار و 481 نفر در جلسه آزمون شرکت کردند و از حاضران در آزمون کارشناسی ارشد غیر متوالی گروه پزشکی در سال 1401 تعداد 41 هزار و 952 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و در نهایت 5 هزار و 19 نفر پذیرفته شدند.

اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی پزشکی 1401-1402

داوطلبانی که علاوه بر آزمون وزارت بهداشت و درمان، در آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم یا سایر مراکز نیز پذیرفته شده اند، لازم است در یکی از هر دو محل ثبت نام کنند و در صورت تایید ثبت نام در هر دو. محل قبولی آنها در رشته های مرتبط با وزارت بهداشت در هر مقطع تحصیلی “کان لم یکن” محسوب می شود.

در صورت عدم اخذ دیپلم تحصیلی قبل از 31 شهریور 1401 مسئولیت عواقب آن بر عهده دانشجو خواهد بود. در این موارد از ثبت نام افراد جلوگیری می شود و مشمول محرومیت یک ساله می شوند.

 • اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم یا مدارک نشان دهنده وضعیت خدمت سربازی برای آقایان.
 • اوراق و مدارک 2 سال سابقه کار بالینی تا 31 شهریور 1401 با مدرک لیسانس (سابقه کار قبل از اخذ لیسانس قابل قبول نمی باشد) برای کلیه پذیرفته شدگان مدیریت پرستاری، پرستاران ویژه مراقبت، مراقبت های ویژه پرستاری نوزادان، اورژانس شیردهی .
 • فرم تجمعی معدل دانشجویان در ترم آخر (که قبلاً به امضا و مهر معاونت آموزشی دانشگاه رسیده است).
 • فرم تکمیل شده سهمیه بومی برای پذیرفته شدگان رشته روانشناسی بالینی

مدارک مورد نیاز پذیرفته شدگان سهمیه رزمندگان و ایثارگران 25 و 5 درصد

 • کلیه مدارک مورد نیاز توسط سهیمه آزاد پذیرفته می شود
 • اصل و کپی مدارک دال بر داوطلب بودن استفاده از سهمیه ایثارگران و ایثارگران

عدم مراجعه و ثبت نام هر یک از پذیرفته شدگان در زمان مقرر در دانشگاه به منزله انصراف بوده و هیچگونه اعتراضی در این خصوص پذیرفته نخواهد شد.

دانشگاه علوم پزشکی تهران هر ساله به علاقه مندان رشته پزشکی این امکان را می دهد که شانس خود را در این زمینه امتحان کنند. داوطلبانی که از گروه های آزمایشی ریاضی فارغ التحصیل شده اند مجاز به شرکت در ثبت نام آزمون کارشناسی رشته پزشکی می باشند.

آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در 34 حوزه امتحانی 86 حوزه در دانشگاه های علوم پزشکی در روزهای 14 و 16 خرداد ماه برگزار شد و 59 هزار و 464 نفر در این آزمون ثبت نام کردند.

پذیرفته شدگان آزمون کتبی پانزدهمین دوره آزمون پذیرش دانشجوی دکتری پزشکی عمومی در مقطع مجوز سال تحصیلی 1402-1401 می توانند به سایت مراجعه کنند. از نتیجه نهایی آزمون خود مطلع شوید.

ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی آغاز شد