سامانه اجتماعی ثبت نام مسکن

در سال های اخیر دولت ها تلاش کرده اند با اجرای طرح هایی مانند مسکن مهر، مسکن اجتماعی و مسکن ملی، بازار مسکن را کنترل کنند و به اقشار کم درآمد کمک کنند تا رویای خانه دار شدن خود را محقق کنند. آخرین طرح، طرح نهضت ملی مسکن است که توسط دولت سیزدهم ارائه شد و رئیس جمهور هدف از این طرح را ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در دوره چهار ساله مسئولیت دولت عنوان کرد.

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، بدون شک داشتن خانه آرزوی هر خانواده ای است و با توجه به اینکه قیمت خرید خانه در مقایسه با سایر دارایی ها مانند خودرو یا اثاثیه منزل با وقوع تورم یا نوسانات نرخ ارز بالاتر است. و سایر شرایط تأثیرگذار، خرید مسکن برای افراد ممکن است غیرممکن شود. در چنین شرایطی، دولت ها برای حمایت از اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه وارد عمل شده و طرح هایی را برای تامین مسکن اقشار مختلف و کمک به خانه دار شدن آن ها ارائه می کنند.

ابتدا از قسمت ثبت نام نهضت ملی مسکن وارد سامانه شده و پس از پذیرش قوانین و مقررات و شرایط تعیین شده برای این طرح، وارد مرحله بعدی شده و کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید. در مرحله بعد اطلاعات شخصی شما. آن را به طور کامل وارد کنید و به همین ترتیب به مراحل بعدی بروید و ثبت نام خود را تکمیل کنید.

علیرغم اینکه کارگران نقش موثری در توسعه اقتصاد و تولید ناخالص داخلی دارند، بخش زیادی از هزینه های زندگی آنها به مسکن و اجاره بها اختصاص می یابد، بنابراین مسکن یکی از مهمترین دغدغه های جامعه کارگری و ساخت و تامین مسکن است. رویایی است که کارگران به آن امیدوار هستند.

همزمان با اجرای طرح ملی مسکن در دولت قبل، طرح مسکن کارگران نیز مطرح شد و به همین منظور در دی ماه ۱۳۹۷ تفاهم نامه ای برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی کارگران، مستمری بگیران و مستمری بگیران منعقد شد. امضای تفاهم نامه بین وزرای تعاون، کار و حفاظت اجتماعی و راه و شهرسازی و همچنین تفاهم نامه ساخت 100 هزار مسکن در مجاورت شهرهای صنعتی بین اتاق تعاون و وزارت راه و شهرسازی به امضا رسید.

در حال حاضر ظرفیت های قانونی زیادی برای تامین مسکن کارگران وجود دارد و کارشناسان معتقدند در ماده 149 قانون کار تکلیفی برای تامین مسکن کارگران بر عهده جامعه کارفرمایان گذاشته شده است و با اشاره به آن ظرفیت شهرک های صنعتی است. می توان از آن برای ساخت مسکن استفاده کرد. شهرهای صنعتی مکان هایی هستند که صنایع در آن گرد هم می آیند و کارفرمایان می توانند ضمن استفاده از توانایی خود در ساخت مسکن برای کارگران در این پروژه مشارکت کنند.

مسکنی با تشریح روند ثبت نام مسکن کارگران، گفت: روند ثبت نام مسکن متفاوت است. کارگران ثبت نام اولیه را در سایت نهضت ملی مسکن انجام می دهند و برای ما ارسال می کنند و از طریق ما به معاونت اجتماعی ارسال می شود تا عشرها در قالب تعاونی تقسیم و ساماندهی شود.

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز بر حق هر فرد و خانواده ایرانی برای داشتن مسکن تاکید کرده است و بر اساس این اصل، دولت ها موظف به تامین مسکن هستند. بر اساس اصل 31 قانون اساسی، دولت موظف است در اجرای این اصل، نیازمندان به ویژه روستائیان و کارگران را در اولویت قرار دهد.

به گزارش ایسنا، موضوع تامین مسکن ارزان در حال حاضر به یکی از مشکلات و دغدغه های اصلی کشور تبدیل شده و کمبود عرضه مسکن از یک سو و افزایش تقاضا از سوی دیگر قیمت مسکن و زمین را پایین آورده است. تا حد زیادی افزایش یابد. به گفته کارشناسان، اجرای طرح نهضت ملی مسکن و جهش تولید مسکن در صورت موفقیت می تواند تاثیر بسزایی در کنترل قیمت مسکن و مسکن اقشار مختلف جامعه به ویژه اقشار محروم و کم درآمد داشته باشد. امیدواریم با ثبت نام در طرح کار مسکن، سریعتر صاحبخانه شوید و از زیر بار اجاره بهای سنگین و قیمت های نامتعارف خرید مسکن خارج شوید.مجله ازدواج

کارگران متقاضی ثبت نام در طرح مسکن کارگری باید ثبت نام اولیه خود را در سایت نهضت ملی مسکن تکمیل کنند تا اطلاعات بارگذاری شده آنها در اختیار معاونت رفاه کار قرار گیرد و پس از عشر در قالب تعاونی های مسکن ساماندهی شوند.

آدرس سامانه ثبت نام مسکن کارگری

مهدی مسکنی – معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با ایسنا، گفت: وزارت تعاون بر اساس پروتکل همکاری با وزارت راه و شهرسازی، تولید و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی مناسب برای خانوارهای کارگری، بازنشستگان و بازنشستگان تامین می کند و در قالب تعاونی های مسکن مشارکت می کند.

در حال حاضر برای ثبت نام در طرح مسکن کارگری، کارگران باید از طریق سامانه برنامه های حمایتی جامع به آدرس مذکور مراجعه کنند.

معاون وزیر تعاون همچنین از تهیه و ابلاغ اساسنامه و دستورالعمل نحوه تشکیل تعاونی های مسکن جهش به ادارات کل کشور خبر داد و گفت: تعاونی های مسکن جهش با هدف ساخت 400 هزار واحد مسکونی در سیزدهم ماه جاری تشکیل می شود. دولت.”

بر اساس ماده 149 قانون کار، کارفرمایان موظف به تامین مسکن کارگران هستند و دولت نیز موظف است با استفاده از خدمات بانکی و خدمات وزارت کار، همکاری و حمایت های لازم را در این خصوص به عمل آورد.

در دولت سیزدهم تعداد واحدهای مسکونی کارگری، مستمری بگیر و مستمری بگیر افزایش یافت و به 400 هزار واحد رسید به طوری که معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت کار دولت سیزدهم مهرماه سال گذشته ساخت 400 هزار واحد مسکونی را هدف گذاری کرد. سازمان تامین اجتماعی با وزارت راه و شهرسازی تفاهم نامه ای منعقد کرده است که به موجب آن در گام نخست شناسایی، اصلاح و اولویت بندی متقاضیان مسکن واجد شرایط از جمله کارگران باید انجام شود.

وی از ثبت نام 460 هزار کارگر در طرح نهضت ملی مسکن تا آذرماه سال گذشته خبر داد و گفت: این تعداد کارگر در سامانه جامع طرح های کمک مسکن ثبت نام و اطلاعات آنها بارگذاری و به وزارت تعاون، کار ارسال شده است. و رفاه اجتماعی بوده است

محل اقامت کار