زمان کنکور کارشناسی ارشد 1402 اعلام شد

اما امسال طبق اعلام نایب رئیس سایت تمامی برنامه ها تغییر کرده و زمان آزمون کارشناسی ارشد به 20 و 21 اسفندماه موکول شده است. لازم به ذکر است که رشته های اصلی و شناور در دو روز مجزا صورت می گیرد تا داوطلبان تداخل زمانی نداشته باشند.

لازم به ذکر است زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1402 صبح 20 اسفند و صبح و عصر 20 اسفند می باشد.مجله ازدواج

تا سال های اخیر همیشه زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد هر سال اردیبهشت یا تیرماه بود. با شیوع ویروس کرونا و به تعویق افتادن چندمین بار کنکور ارشد، زمان برگزاری این آزمون به طور مداوم تغییر کرده است تا اینکه سال گذشته بر اساس اطلاعیه سایت سانسه، زمان برگزاری کنکور ارشد به سال 1395 بازگردانده شد. ممکن است.

سازمان سنجش آموزش کشور طبق سنوات گذشته مسئولیت برگزاری آزمون کارشناسی ارشد را بر عهده دارد و اجرای تمامی مراحل آزمون بر عهده این سازمان است. همه نامزدهایی که در آن زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد کسانی که به سایت سازمان سانس مراجعه کرده اند و برای ادامه تحصیل در رشته های دانشگاه سراسری اعم از روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد ابراز علاقه کرده اند، باید کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد را دریافت کنند. برای حضور در جلسه امتحان

کنکور کارشناسی ارشد

با توجه به اینکه عدم اطلاع از زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد منجر به غیبت در این آزمون می شود و غیبت نیز به معنای انصراف از روند برگزاری آزمون است، در این مقاله جهت رفاه حال داوطلبان، جدول زمانی کنکور کارشناسی ارشد اعلام شده است. ارایه شده. بر اساس این جدول داوطلبان می توانند با مطالعه منابع مفید و برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد به صورت کاملا دقیق و حساب شده اقدام کنند.

کنکور سراسری دکتری کنکور کارشناسی ارشد
دور اول :
پنجشنبه و جمعه
29 و 30 ژانویه 1401
نوبت دوم:
چهارشنبه و پنج شنبه
14 و 15 جولای 1402
صبح پنجشنبه
11 مارس 1401
پنجشنبه عصر و جمعه صبح و عصر
11 و 12 مارس 1401

زمان آزمون کارشناسی ارشد

تاریخ امتحان بالاتر هر ساله توسط سایت سازمان سنجش منتشر می شود، بنابراین داوطلبان می توانند برای مطالعه منابع آزمون برنامه ریزی کنند. آزمون کارشناسی ارشد امسال در صبح 20 اسفند و صبح و عصر 20 اسفند برگزار می شود.

آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته طی سه روز متوالی از 8 تا 30 اردیبهشت ماه در 281 حوزه امتحانی اصلی و 1770 حوزه فرعی در 186 شهر مختلف کشور برگزار شد. تعداد سوالات و زمان پاسخگویی کنکور ارشد نیز از جمله مواردی است که باید در روز کنکور به آن توجه شود و برای این امر برنامه ریزی لازم انجام شود.