زمان فروش خودروهای وارداتی و نحوه خرید آن اعلام شد

فربد زاوه، کارشناس خودرو گفت: بازار خودروهای قدیمی وارادتی تحت تاثیر این تصمیم قرار نخواهد گرفت و خودروهایی مانند سانتافه، بنز و بی ام و، محصولات اصلی هیوندای، کیا و تویوتا تحت تاثیر این واردات قرار نخواهند گرفت. .» بازار خودروهای مونتاژی چین تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت و با سودآوری خوب بی‌خطر می‌ماند. فقط خودروهای کوچک وارداتی قدیمی مانند هاچ بک و خودروهای مونتاژی کوچک و خودروهای جدید داخلی تحت تاثیر این مصوبه قرار می گیرند و قیمت آنها کاهش می یابد. در این میان به خصوص خودروهای مونتاژ کره ای پس از اجرا و واردات هاچ بک های کره ای ژاپنی بیشترین تاثیر را در قیمت خواهند داشت. کاهش این کارشناس صنعت خودرو گفت: خودروهای داخلی از این مصوبه تاثیر چندانی نخواهد داشت. در بازه قیمتی 350 تا 600 میلیون تومان بیشترین تاثیر را روی محصولات بازار خواهد داشت و محصولات کمتر تاثیر کمتری خواهند داشت.مجله ازدواج

سخنگوی وزارت امنیت ضمن تاکید بر تسریع سرعت فروش خودروهای وارداتی از چند روز آینده، از ثبت سفارش واردات 27 هزار دستگاه خودرو خبر داد.

فروش خودروهای وارداتی از هفته سوم دی ماه

لازم به ذکر است روز شنبه هفته جاری (12 دی ماه) اولین کشتی حامل محموله خودروهای وارداتی در بندر «لنگه» پهلو گرفت و کار ترخیص اولین خودروهای وارداتی به کشور پس از گذشت 5 سال از گمرک انجام شد. وقفه شروع شده است .

امید قالیباف گفت: تا پایان هفته آینده میزان واردات خودرو به 40 هزار دستگاه خواهد رسید و همزمان عرضه و فروش خودرو برای تحویل فوری سه ماهه از هفته سوم دی ماه در بورس کالا برنامه ریزی شده است. ”

کریمی سنجری کارشناس خودرو گفت: واردات خودروهای خارجی تاثیر چندانی بر قیمت خودروهای داخلی نخواهد داشت! زیرا به این ترتیب هیچ رقابتی بین خودروسازان داخلی وجود ندارد. در واقع عموم مردم فرصت خرید خودروهای لوکس را ندارند، اما با وجود این، اکثر خودروهای وارداتی شامل خودروهای لوکس با قیمت بالا هستند. طی این سال ها با وجود تحریم ها و تورم ناشی از آن، قیمت خودروهای داخلی افزایش باورنکردنی داشته است و همین مشکل بر قیمت خودروهای خارجی نیز تاثیرگذار است. ضمن اینکه به محض ورود خودروی خارجی به ایران، قیمت آن دچار شوک قیمتی می شود و گاه با چند برابر قیمت در بازار آزاد به فروش می رسد. بنابراین فرصت خرید این خودروها تنها در اختیار قشر ثروتمند جامعه است و با وجود این، امیدی به کاهش قیمت نیست.

تاثیر واردات خودرو بر قیمت خودروهای داخلی

سخنگوی وزارت حراست خاطرنشان کرد: روند ورود خودروها نیز تسریع می شود و هدف واردات 100 هزار دستگاه خودرو تا پایان سال محقق می شود.

این محموله شامل 22 خودرو و 6 نمونه از محصولات کیا شامل سراتو، ریو، پیکانتو، پگاسوس، سونت (SUV) و اسپورتیج (SUV) است که از کره جنوبی وارد بندر نادر و دریانوردی غرب استان شده است. این محموله قرار است برای ترانزیت به گمرک شهریار تهران بارگیری شود.

وزارت امنیت کشور اعلام کرد که قرار است تا 6 ماه آینده 200 هزار خودرو و در سه ماهه باقی مانده تا پایان امسال 100 هزار دستگاه خودرو و در سه ماهه نخست امسال نیز به همین میزان وارد شود. 1402. تحویل خودروها در دو بازه زمانی سه و شش ماهه خواهد بود که البته با توجه به ساخت خودرو، حمل آن تا رسیدن به کشورها و طی مراحل واردات و ترخیص کالا، طبیعی است.

تاثیر واردات خودرو بر قیمت خودروهای لوکس