زمان برگزاری مرحله سوم قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه اعلام شد

وی یادآور شد: اکنون خودروهای کوییک، کوییک آر (دو رنگ)، وانت سایپا 151 و تمامی محصولات زامیاد از قرعه کشی حذف شده است.

وی افزود: در مرحله بعدی خودروهای پژو پارس و پژو 206 تیپ 2 وارد بورس می شوند که در این صورت با توجه به رشد تولید و خروج خودروها دست این خودروساز برای تامین نقدینگی بازتر می شود. از قرعه کشی

قالیباف ادامه داد: اکنون در گروه خودروسازی سایپا به جز خودروهای کوئیک اس و ساینا اس که همچنان در قرعه کشی هستند، مابقی خودروها خارج از قرعه کشی و برای پیش فروش در دسترس هستند.

کدام خودروها از قرعه کشی ایران خودرو حذف شده اند؟

وی تصریح کرد: در قرعه کشی ها نیز شاهد کاهش تقاضا برای سفته بازی و واسطه گری بوده ایم و با مدیریتی که در عرضه رخ داده است، خودروهای بیشتری از قرعه کشی حذف شده اند.

وی گفت: در گروه صنعتی ایران خودرو چهار خودرو تارا دنده اتوماتیک، تارا دبا دنده دستی، دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک از قرعه کشی خارج شدند.

وی بیان کرد: تولید خودرو در ماه های اخیر افزایش زیادی داشته و یکی از خودروسازان مطرح کشور امسال نه تنها خودروهای کامل تری تولید کرد، بلکه از تولید سال گذشته پیشی گرفت. توکلی لاهیجانی گفت: طبیعتا با این روند افزایش تولید، در 6 ماهه پایانی سال شاهد افزایش عرضه در بازار خواهیم بود. وی گفت: تمام تلاش خود را برای رسیدن به هدف تولید یک میلیون و ششصد هزار خودرو در سال جاری انجام می دهیم.


وی همچنین از برگزاری سومین قرعه کشی تلفیقی خودرو در نیمه اول شهریور ماه خبر داد و گفت: اطلاعات تکمیلی در این زمینه متعاقبا اعلام خواهد شد.

کدام خودروها از قرعه کشی سایپا حذف شده اند؟

قالیباف در پاسخ به اینکه چه زمانی شاهد حذف قرعه کشی در فروش فوق العاده خودرو خواهیم بود، خاطرنشان کرد: این مرحله بعدی خواهد بود و با افزایش تولید می توان خودروهای بیشتری را از طریق فروش فوق العاده از قرعه کشی حذف کرد.

به گزارش سایت طلا، عبدالله توکلی لاهیجانی درباره زمان سومین مرحله ثبت نام و ارائه از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو گفت: نوبت سوم ثبت نام خودرو، قرار بود نیمه اول شهریورماه تخصیص خودرو انجام شود اما زمان دقیق آن هفته آینده اعلام خواهد شد.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: امسال با اتخاذ روش قرعه کشی خودرو در سیستم یکپارچه تخصیص خودروطی چند ماه گذشته شاهد کاهش ثبات بازار و رفتارهای هیجانی و ادعاهای نادرست و کاهش قیمت ها در بازار بوده ایم.مجله ازدواج

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: حذف تدریجی قرعه‌کشی خودرو که یکی از سیاست‌های این وزارتخانه است و وزیر حراست نیز بر آن تاکید کرده‌اند، به‌تدریج در حال انجام است و تاکنون 11 خودرو خارج شده است. از قرعه کشی
به گزارش ایرنا، در بند (5) فرمان هشت ماده ای ریاست جمهوری در حوزه خودرو درباره نحوه عرضه خودرو به مردم در راستای شفاف سازی و افزایش رضایتمندی مردم، آمده است: ضمن حذف تدریجی روند قرعه کشی توسط با افزایش عرضه، روند فعلی تامین خودرو (از طریق قرعه کشی) باید بلافاصله اصلاح و شفاف شود.

در همین زمینه امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: یکی از سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت حذف تدریجی قرعه کشی خودرو است. که وزیر صامت بارها به آن اشاره کرده است.
وی گفت: بررسی روند قرعه کشی خودرو در سال جاری حاکی از آن است که در هر مرحله خودروهای بیشتری از قرعه کشی خارج شده است که با توجه به افزایش تولید خودروهای کامل قابل توجه است.
مرحله سوم قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

تاریخ سومین قرعه کشی خودرو

به گزارش ایرنا، تاکنون خودروهای تارا با گیربکس اتوماتیک، تارا با گیربکس دستی، دنا پلاس توربوشارژ و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک از ایران خودرو، ساینا اس، کوئیک اس، کوئیک آر با گیربکس معمولی و رینگ آلومینیومی آلومینیومی و کوییک با گیربکس معمولی از گروه سایپا X 55 Excellent Sport، X 55 Pro Excellent Sport و Tigo 8 Pro Premium از قرعه کشی مدیران خودرو در تولید، پیش فروش، فروش فوق العاده و فروش فوری حذف شدند.

مدیرکل صنایع موتوری وزارت حراست افزود: مجوزها صادر شده و مقدمات برگزاری سومین دوره ثبت نام خودرو از طریق سامانه در حال انجام است.

در مرحله سوم چند خودرو عرضه می شود؟

وی درباره تعداد عرضه خودرو در دوره سوم تخصیص خودرو گفت: مانند دو دوره گذشته تعداد عرضه خودرو زیاد خواهد بود، البته تعداد عرضه خودرو در فاز سوم به عرضه شرکت ها بستگی دارد. بنابراین در حال حاضر نمی توان تعداد دقیق عرضه را اعلام کرد.

زمان دقیق مرحله سوم ثبت نام و قرعه کشی خودرو

قالیباف خاطرنشان کرد: گروه سایپا اکنون اعلام کرده است که تولید خودروهای معیوب را به صفر رسانده است و این امر به زودی در ایران خودرو نیز انجام خواهد شد.

سخنگوی وزارت امنیت گفت: در ایران خودرو مشکل کمی متفاوت است و این گروه صنعتی برای اطلاع از قیمت پایه ابتدا دو خودروی هایما و تارا را در بورس کالا عرضه کرد.