زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 • تصویر از مجله زندگی


دستیار امور آزمون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی کنکور 1401 در هفته پایانی شهریور ماه خبر داد.

دکتر حسن مروتی در گفت وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر، درباره زمان اعلام نتایج آزمون سراسری دانشگاهیان خاطرنشان کرد: انشالله هفته گذشته نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 به اطلاع متقاضیان خواهد رسید. ماه سپتامبر

روند برگزاری آزمون ورودی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از 17 تیرماه آغاز و به مدت 4 روز ادامه داشت. در این مدت یک میلیون و 489 هزار و 220 داوطلب در بزرگترین آزمون ورود به دانشگاه های کشور به رقابت پرداختند که از این تعداد 915 هزار و 41 نفر زن و مابقی مرد بودند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور پس از اعلام نتایج اولیه بیش از یک میلیون و 157 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد 530 هزار داوطلب در نهایت قبولی در رشته های با آزمون و بدون آزمون از دانشگاه ها پذیرفته شدند. و موسسات آموزش عالی


دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 23 مرداد منتشر می شود

سازمان سنسه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرده است دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری روز جمعه 23 مردادماه منتشر می شود.
کنکور سراسری 1401 با حضور یک میلیون و 489 هزار و 220 داوطلب از تاریخ 17 لغایت 21 تیرماه برگزار شد.

آمار داوطلبان کنکور سراسری 1401 در رشته های ریاضی 28 درصد، علوم تجربی 38 درصد، زبان های خارجی 13 درصد، هنر 11 درصد و علوم انسانی 28 درصد بوده است.

نتایج کنکور سراسری صبح 21 مرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و زمان انتخاب رشته از 26 مرداد لغایت 3 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

راهنمای انتخاب مسیر جمعه 21 مردادماه منتشر می شود و سامانه انتخاب کانال از فردا پنجشنبه 22 مرداد فعال می شود.


نتایج کنکور سراسری 1401 اعلام شد

نتایج آزمون ورودی مجوز ۱۴۰۱ هم اکنون در سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.
کنکور سراسری 1401 در تاریخ 17 تیرماه در رشته هنر، 18 تیر در رشته ریاضی و انسانی، 19 تیر در رشته تجربی و 20 تیر در رشته زبان های خارجی با حضور یک میلیون و 489 هزار و 220 داوطلب برگزار شد.

آمار داوطلبان کنکور سراسری 1401 در رشته ریاضی 28 درصد، علوم تجربی 38 درصد، زبان خارجی 13 درصد، هنر 11 درصد و علوم انسانی 28 درصد است.

نتایج آزمون سراسری هم اکنون در سایت سازمان سنجش قرار گرفته و داوطلبان می توانند با آن مشورت کنند. زمان انتخاب زمین از 26 مرداد خواهد بود.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی است

احسان جمالی معاون عمرانی و فنی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در آزمون سراسری سال 1401 یک میلیون و 76 هزار نفر ثبت نام کردند و بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر کارت دریافت کردند که از این تعداد 64 درصد زن و 36 درصد زن بودند. درصد مرد بود. یک میلیون و 300 هزار نفر در جلسه آزمون شرکت کردند.

وی گفت: یک میلیون و 157 هزار نفر در رشته های با آزمون مجاز به انتخاب رشته شدند که نتایج عصر امروز در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

به گفته جمالی، دفترچه انتخاب رشته روز جمعه 23 مردادماه منتشر می شود و داوطلبان مجاز هستند از دوشنبه ۲۶ مرداد می توانند برای رشته تحصیلی اقدام کنند.

آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری

وی گفت: مهلت انتخاب رشته تا شنبه 31 مرداد ماه است و زمان ثبت نام و انتخاب رشته برای داوطلبان دارای سوابق تحصیلی از 27 مرداد ماه آغاز می شود.

معاون فنی و عمرانی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در رشته های پزشکی 9 هزار و 700 ظرفیت، دندانپزشکی هزار و 900، داروسازی هزار و 400 و در مجموع 12 هزار و 900 ظرفیت وجود دارد.


اسامی نفرات برتر کنکور سراسری 1401

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام سازمان سنجش، اسامی نفرات برتر این آزمون به شرح زیر است:

گروه آزمایشی زبانشناسی

مقام اول: کیارش علیزاده از تبریز
مقام دوم: امیرحسین کیوانی از مشهد
مقام سوم: علیرضا ملک حسینی از اراک
مقام چهارم: نوید یونسی ملاردی از تهران
مقام پنجم: سید علیرضا سیدشکری از تهران

بهترین افراد در آزمون هنر 1401

نفرات برتر آزمون تجربی 1401

برترین افراد در آزمون ریاضی و فنی 1401

کنکور برترین های علوم انسانی سال 1401


نتایج آزمون سراسری عصر امروز اعلام می شود

(1401/05/11) سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج آزمون سراسری تا پایان عصر در سایت سنجش بارگذاری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با محوریت چگونگی اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 عبدالرسول پورعباس رئیس ستاد آزمون، جمالی معاون فنی و آماری و حسن مروتی معاون امور آزمون حضور داشتند.

فور عباس ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه محرم درباره آزمون سراسری 1401 گفت: بحثی که امسال وجود داشت، پاسخنامه های فراوان بود. با توجه به پیش بینی های سازمان سنجش و خرید دستگاه، فرصتی برای اعلام نتایج همراه با اقدامات سال گذشته ارائه شده است.

وی افزود: قرار بود نتایج آزمون سراسری هفته آینده اعلام شود و همکاران ما یک هفته زودتر توانستند نتایج را اعلام کنند. ما یک سازمان قابل اعتماد هستیم. نتایج آزمون سراسری تا پایان عصر در سایت سنجش بارگذاری خواهد شد. دوستان لطفا با صبر و حوصله وارد شوید و اگر به دلیل مشکلات آتش سوزی دیروز سرعت کم بود ما را ببخشید.

وی ادامه داد: امروز 50 داوطلب برتر کنکور امسال را معرفی و عکس های آنها را به نمایش می گذاریم.


بر اساس اعلام سازمان سانسه، نتایج اولیه آزمون سراسری 1401 پس از تاسوعا و عزاداری عاشورا نیمه مردادماه اعلام می شود.

اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال 1401 اعلام شد

حسن مروتی، نایب رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: برنامه ما این است که همزمان با انتخاب رشته با آزمون و نتایج اولیه کنکور سراسری از داوطلبان رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و آموزشگاه ها ثبت نام کنیم. امتحان در نیمه مرداد ماه بعد از عزاداری برگزار می شود دهه اول محرم اعلام می شود.

85% ظرفیت پذیرش برای دامنه های بدون آزمون

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه ظرفیت پذیرش در دانشگاه های بدون آزمون حدود 85 درصد است، گفت: نتایج پذیرش دانشگاه های بدون آزمون اواخر شهریورماه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود. .

وی خاطرنشان کرد: نتایج تمامی آزمون های سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از نیمه دوم شهریورماه اعلام می شود.

لازم به ذکر است آزمون سراسری 1401 به منظور پذیرش دانشجو در کلاس های روزانه نوبت دوم «عصر»، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و همچنین رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای چهارشنبه 17 تیرماه، پنجشنبه 18 تیر، جمعه 19 تیر و شنبه 20 تیر 1401 برگزار شد.

در مجموع یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۹۵۹ نفر در پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی ثبت نام کردند. البته تعدادی از داوطلبان در یک گروه آزمایشی، تعدادی دیگر در دو گروه آزمایشی و برخی دیگر در سه گروه آزمایشی ثبت نام کردند.

گروه علوم تجربی با بیشترین داوطلب

بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان نیز به گروه علوم تجربی با 574 هزار و 472 نفر تعلق دارد. همچنین تعداد ثبت نام زنان در آزمون 1401 بیشتر از مردان است که 61 درصد داوطلبان زن و 39 درصد مرد هستند.مجله ازدواج