زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش مشخص شد • مجله تصویر زندگی


آنطور که سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش گفت نتایج نهمین آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش این هفته روی سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، نتایج آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش سال ۱۴۰۱ که اردیبهشت برگزار شد، این هفته اعلام می‌شود.

۹ دوره آزمون استخدامی از سال ۹۴ تاکنون برگزار شده است. اما در حوزه آموزش‌وپرورش زودتر از سایر حوزه‌ها برگزار شد. دلیل این امر، حضور معمان در کلاس‌های درس مهر ۱۴۰۱ و دوره‌های آموزشی پیش از آن است.

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

سه‌شنبه هفته گذشته، صادق ستاری‌فرد، سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش در شبکه افق درباره زمان اعلام نتایج پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش سال ۱۴۰۱ توضبح داد.

ستاری‌فرد گفت: «مرحله مصاحبه آموزش‌وپرورش به اتمام رسیده است. نتایج پذیرفته‌شدگان مرحله مصاحبه، اوایل هفته آینده از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود.» به عبارتی یعنی این هفته نتایج روی سایت سازمان نتایج قابل مشاهده می‌شود.

سهمیه دانشگاه فرهنگیان از آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش

بیش از ۵۰۰ هزار متقاضی در این آزمون شرکت کردند. از این میان بیش از ۳۴ هزار نفر از متقاضیان استخدام می‌شوند. این افراد مهر سال جاری از مهر سال جاری تدریس را آغاز می‌کنند. یعنی دو ماه دیگر.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام رئیس وقت مرکز نیروی انسانی وزارت آموزش‌وپرورش، سهمیه اختصاصی از سوی سازمان اداری و استخدامی برای تامین نیرو از محل ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان یعنی برگزاری آزمون استخدامی در سال ۱۴۰۰ ، ۲۵هزار مورد است. همچنین حدود ۹۸۰۰ سهمیه هم از سال ۱۳۹۹ باقی ماند که روی همدیگر حدود ۳۴ هزار و ۸۰۰ سهمیه می‌شود.

پذیرفته‌شدگان بعد از گزینش شروع به کار می‌کنند

مراحل این آزمون هم اینگونه است که پذیرفته‌شدگان مرحله مصاحبه آزمون، به مرحله گزینش می‌روند. پذیرفته‌شدگان بعد از رد کردن مرحله گزینش یک دوره یکساله را در دانشگاه فرهنگیان می‌گذرانند. (فارس)

آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش ۱۴۰۱ در روزهای ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت برگزار شد.

حدود ۹۳ هزار نفر نیز داوطلب رشته‌های شغلی سایر دستگاه‌ها اجرایی در نهمین دوره این آزمون بودند. این آزمون هم در ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ برگزار شد. زمان اعبلام نتایج آن اما هنوز مشخض نیست.منبع