زمان اربعین اسفند 1402 اعلام شد

پیاده روی اربعین

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز از ستاد اربعین خواست تا عملکرد آن را بررسی کرده و با شناخت نقاط ضعف و قوت آن تلاش کنند تا اربعین را بهتر از اربعین برگزار کنند. سال قبل

تسهیل امور موکب ها و مشکلاتی که در تردد زائران وجود دارد از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود. همچنین پیشنهاد شده است تردد زائران از مرزها بر اساس صف باشد تا ازدحام در مرز ایجاد نشود. اگرچه این پیشنهاد همه ساله در ایام اربعین مطرح می شود، اما اجرای آن همواره با مشکلاتی مواجه بوده و عبور از برخی مرزها را با مشکل مواجه کرده است.

با ما از جدیدترین راهپیمایی اربعین امسال كشف كردن

کوثری فر همچنین گفت: مرکزیت کمیته خدمات شهری از شهرداری تهران به سازمان شهرداری های کل کشور منتقل شده است تا بتوانیم از خدمات همه شهرداری های کشور بهره مند شویم.

کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد که عملیات اربعین در سال 1402 از اول صفر (27 اوت) شروع و در 25 سپتامبر (20 سپتامبر) به پایان می رسد. ادامه دارد.
سومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در حالی برگزار شد که امید کوثری فر – مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین – با اعلام این خبر مبنی بر آغاز عملیات اربعین سال 1402 از نخستین صفر (معادل 27 مرداد 1402) خبر داد. تقویم شمسی). : یکی از بحث هایی که در سال گذشته مطرح شد، بحث حضور زائران اربعین قبل از اجرای عملیات اربعین در عراق بود.

وی با بیان اینکه موکب های عراقی از 10 صفر شروع به خدمت می کنند، افزود: تصمیم ستاد اربعین این بود که اجرای عملیات اربعین از 1 صفر تا 25 صفر آغاز شود.

میرا احمدی، رئیس ستاد مرکزی اربعین نیز پیشتر گفته بود: به دنبال منظم شدن تردد زائران هستیم. امسال به دنبال این هستیم که از قبل تاریخ عزیمت و بازگشت هر زائر و همچنین مرزی که قصد عبور از آن را دارد مشخص کنیم تا زائر با مشکلی مواجه نشود.

رئیس ستاد اربعین همچنین از توافقات خوبی با وزارت کشور عراق برای تسهیل امور اربعین در سال جدید خبر داد و گفت: برای جلوگیری از ترافیک و تاخیر با عراق توافق شده است. گذرنامه ویژه و موقت زائران اربعین برای تردد از مرزهای عراق باید در ایام اربعین مورد توجه قرار گیرد.مجله ازدواج

نظارت بر خدمات درمانی و همچنین نحوه خروج اتباع بیگانه از مرزها با انگیزه حضور در راهپیمایی اربعین از جمله مواردی بود که کمیته های ذیربط پس از پیشنهاد خود تصمیم گرفتند با ارائه راهکارهای مناسب مشکلات را برطرف کنند.