زائران اربعین از عراق تلفن همراه همراه نداشته باشند ثبت نام نمی شوند • تصویر از مجله زندگی

از سوی دیگر، طبق قانون، افراد تا سقف مشخصی مجاز به ورود به کشور هستند، در این خصوص مدیر کل گمرک خوزستان تصریح می کند: هر مسافری که قصد بازگشت از عراق به مرزهای خوزستان را داشته باشد، باید امکان آوردن کالا تا سقف 80 دلار و معافیت از گمرک و بیش از این مبلغ مشروط به پرداخت هزینه گمرکی با نظر کارشناسان مستقر در مرز خواهد بود.

پرهامفر تاکید کرد: اکیداً توصیه می شود مردم در ایام اربعین از عراق تلفن همراه وارد کشور نکنند زیرا این تلفن ها رجیستر نمی شوند.

قوانین سختگیرانه مربوط به چمدان مسافر

وی افزود: همانطور که بارها گفته شده ارائه مدارک هویتی به دیگران امکان هرگونه سوء استفاده را فراهم می کند و هموطنان از این امر پرهیز کنند.

حمیدرضا دهقانی نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این باره می گوید: برخی افراد سودجو با سوء استفاده از اطلاعات هویتی زائران اقدام به خرید سیم کارت به نام آن ها کرده و از آن برای ثبت تلفن های همراه قاچاق استفاده می کنند. به همین دلیل زائران اربعین از به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود با دیگران خودداری کنند.

به گفته سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، 93 درصد مردم در ایام اربعین هیچ کالایی وارد کشور نمی کنند.

برای پیدا کردن: آخرین اخبار پیاده روی اربعین در 24 ساعت گذشته

ارز مسافرتی اربعین فقط به زائران پرداخت می شود

تلفن های همراه وارداتی از عراق رجیستر نمی شوند

تلفن های همراه وارداتی از عراق رجیستر نمی شوند

به گفته قره بیگی، حمل و نقل کالاهای اساسی و محصولات تنظیم کننده بازار مورد نیاز در بازار داخلی از جمله برنج، شکر، روغن، مرغ، گوشت، دارو ممنوع است و زائران مجاز به خروج این اقلام از مرزها نیستند. بنابراین لازم است هموطنان به منظور تسهیل در امور گمرکی زائران در هنگام خروج از کشور به این ممنوعیت توجه جدی داشته باشند.

درخواست افراد دیگر برای عبور از مرز را نپذیرید

با توجه به حضور میلیونی ایرانیان در این سفر بزرگ زیارتی و معنوی، مقامات ایرانی و عراقی تسهیل در ورود و خروج مردم را در نظر گرفته اند، اما قوانین اصلی همچنان پابرجاست.

به گزارش فارس، اگرچه انگیزه زائران اربعین حسینی کاملاً مشخص است و برپایی این موکب باشکوه در سال های اخیر فرصت های بی نظیری را برای کشور فراهم کرده است، اما در صورت عدم اتخاذ تدابیر نظارتی مؤثر از سوی مراجع ذی صلاح، حرکت زائران اربعین حسینی سودجویان می توانند به چالش های امنیتی و اقتصادی برای کشور تبدیل شوند. از این رو لازم است تمامی دستگاه های اجرایی ضمن شناسایی فرصت ها و مخاطرات در این حوزه، راهکارهای لازم را به اجرا بگذارند.مجله ازدواج

وی ادامه داد: بر اساس ضوابط و ابلاغیه بانک مرکزی، بانک ها و صرافی ها باید ارز تخصیصی به زائران اربعین را فقط به زائران ارائه کنند، بنابراین همه زائران باید با در دست داشتن مدارک شناسایی برای تعویض ارز مسافر به این مکان ها مراجعه کنند. دريافت كردن

زائرین اربعین باید توجه داشته باشند که اعتبارنامه خود را برای تهیه ارز مسافرتی به دیگران ندهید و امکان حمل کالا تا سقف 80 دلار را دارند، همچنین با تاکید مدیرکل دفتر پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تلفن های همراه وارداتی از عراق ضبط نمی شود. .
همه ساله در ایام اربعین حسینی تعداد زیادی از زائران ایرانی از مرزهای زمینی و هوایی به عراق سفر می کنند تا 1452 عمود بین نجف و کربلا را طی کرده و به زیارت اباعبدالله مشرف شوند.

وی ادامه داد: در کربلا و در مسیر زیارت گوشی اصلی به سختی پیدا می شود و اکثر گوشی های تلفن همراه تقلبی هستند که خوشبختانه زائران نیز به این مشکل کاملاً آگاه هستند.

همچنین امیرمحمد پرهام فر، مدیرکل دفتر پیشگیری ستاد قاچاق کالا و ارز به زائرین اربعین توصیه کرد برای دریافت وجه، اطلاعات هویتی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

در سال‌های اخیر مشاهده شده است که برخی افراد سودجو با وعده‌های مالی کالای خود را در اختیار دیگران قرار داده‌اند تا آن را وارد کنند، در صورتی که این امکان وجود ندارد و بازدیدکنندگان مجبور به رد چنین درخواست‌هایی هستند.

وی ادامه داد: بخش کمی از افرادی که در عراق اقدام به خرید تلفن همراه می کنند در ایران به دلیل تقلبی بودن با مشکل مواجه می شوند و استدلال این افراد به عدم ثبت نام مربوط می شود که همراهی در ایران بی اثر خواهد بود.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پایان گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در اربعین امسال، تلفن های همراه وارداتی از عراق ضبط نمی شود.

نکته دیگری که زائران اربعین باید به آن توجه کنند مربوط به ورود و خروج کالا از مرز است که توصیه می شود تنها کالاهای لازم برای این تجمع عظیم را همراه داشته باشند.

بنابراین اعلام تمامی این قوانین در خصوص ورود کالا به کشور نیز اعمال خواهد شد و ورود هر گونه کالا به ویژه کالاهای ممنوعه عواقبی برای مردم به همراه خواهد داشت.

در همین زمینه بهروز قره بیگی مدیرکل گمرک خوزستان با اشاره به اجرای قوانین کالا برای مسافران در مرزهای کشور می گوید: به طور کلی تمامی قوانین و مقرراتی که برای کالاهای همراه مسافر ورودی و خروجی وجود دارد نیز اعمال می شود. به گمرکات مرزی