رونمایی از چک الکترونیکی تا دو هفته آینده • تصویر از مجله لایف


چک الکترونیکی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در حال تحقیق درباره روش های الکترونیکی صدور مجوز و ارسال اسناد الکترونیکی هستیم.
گزارش تصویر پایگاه خبری زندگی به گزارش خبرنگار مهر صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی در مراسم رونمایی از شبکه جامع وام دهی موسوم به شفق گفت: یکی از موضوعات مهم بانک مرکزی تکیه بر سیستم و فناوری است و نظارت سنتی نیست. موثرتر.”

صالح آبادی افزود: یکی از مهمترین موارد ساماندهی پایانه فروشگاهی بود که انجام شد و مورد دیگر اصلاح قانون چک بود که اجرایی شد و تا دو هفته دیگر اولین چک الکترونیکی صادر می شود.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دغدغه های دولت دسترسی مردم به خدمات بانکی است که در جایگاه علمی به آن شمول مالی می گوییم. از سال گذشته جلسات متعددی در شورای پول و اعتبار تشکیل شده و دستورالعمل های جدیدی در این زمینه ابلاغ شده است.

به گفته صالح آبادی، صندوق های قرض الحسنه 350 میلیون تومان، صندوق های متوسط ​​یک میلیارد تومان و صندوق های کلان 3 میلیارد تومان اعتبار دارند و به ترتیب 30، 50 و 100 میلیون به مردم وام می دهند. در حال بررسی روش های الکترونیکی صدور مجوز و ارسال مدارک الکترونیکی هستیم و تا دو هفته آینده از چک الکترونیکی رونمایی می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، از مهمترین ویژگی ها و قابلیت های سامانه یکپارچه شفق می توان به موارد زیر اشاره کرد: صدور خودکار اسناد حسابداری مربوط به عملیات صندوق؛ تهیه انواع گزارش های مورد نیاز؛ مدیریت انواع وام های قرض الحسنه از مرحله درخواست تا تسویه وام. نگهداری سوابق معاملات مالی و غیر مالی و تاریخچه تغییرات. امکان استخراج اطلاعات در فرمت های مختلف. رصد آنلاین عملکرد صندوق های قرض الحسنه؛ در این راستا تصمیم بر این است که به تدریج تمامی صندوق های قرض الحسنه به این سامانه متصل و از مزایای آن استفاده شود.مجله ازدواج